184 ADRESBOEK van ZUTPHEN. leden 580. Donateurs 60. Donateurs zjjn zij die minstens f 3 'sjaars bijdragen. Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium", afdeeling Zutphen. BestuurH. G. Binnendijk, Voorz., Chr. Iliohan, Vice-Yoorz., H. W. Beus, Secr., Hendrik Wormgoor, Vice-Secr., G. Kranenburg, Penningm., G. Hein 2e Penningm H. van Dijk, Bibliothecaris, Advi- seerende ledenJ. van Dijk, Jhr. Mr. Martens van Sevenhoven en R. ten Cate. Deze vereenigiug stelt zich ten doel om de overtuiging, dat Gods woord en de tradition onzes volks de vertrouwbare grond slagen eener Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in het bijzonder, door alle geoorloofde mid delen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdeeling telt 98 gewone en 48 buitengewone leden. R-K Werklieden-Vereeniging ,.St. loseph." Kerkelijk goedgekeurd 15 Febr. 1897. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan D. Huurdeman, Geestelijk Adviseur A. W. Pieters, Pres. A. Weverink, Viee-Pres. B. J Tiedink, le Secret.J. ten Bolscher, 2e Secr.F. van Haaren le Penningm. J. A. Meuris, 2e Penningm. De vereeniging stelt zich ten doel: om, door aanéénsluiting, de godsdienstige en maatschappelijke belangen barer leden te bevorderen en ben te vrijwaren tegen antichristelijke invloeden, elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. v>;i De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneü, bil lards en piano) en annexe tuin met kegelbaan. Verder-devo- gende afdeelingen ziekenfonds, liefdefonds, spaarkas en hegra fenisafdeeling. Tooneel- en muziekgezelschap, benevens een tabakbewerkersgilde. Handelsreizigersvereeniging, gevestigd te Zutphen. Koninklijk goedgekeurd. Bestuur: H. M. de Wild, Vooiz., W. H. Struijck, Vice-Voorz., A. B. J. Arentsen, Secr., M. Elzas Jr., Penningm.. H. Claesen, 2e beer. Bechtskundig adviseurMr. G. M. van Voorthuijsen. Aantal leden 79. Handelsreizigers-Ondersteuningsfonds bij ziekte en bij verlies van betrekking. Bestuur O. Teeuwen, Pres., H. Krukziener, Secr., J. G. G. Dijkerman, Penningm. Handelsvereeniging, gevestigd te Zutphen. Bestuur J. Butgers Jz., Voorz., H Bevelman, 2e Voorz., G. J. Looman, le Secr., J. G. J. Wessels, 2e Secr., Mr. Th. Dijstra le Penningm., M. de Wolff, 2e Penningm. H. ADEESBOEK van ZUTPHEN. 185 Voerknecht, H. G. Berendsen, R. ten Cate en A. Ram- bonnet, adv. leden. Vereeniging van Handels- en Kantoorbedienden „Zut phen." Bestuur B. Bontjema, Voorz.D. J. P. Gamel koorn, Vice-Voorz. A. J. Jalink, Secretaris; B. Holtland, Penningm.H. M. Winterink en A. Wissink. Aantal leden 58. Het doel van deze Vereeniging is samenwerking te bevorderen tusschen bedienden onderling, het houden van Cursussen in Boek houden, Handelswetenschappen enz., het oprichten van pensioen-, weduwen- en weezenfonds. Contributie f 3 per jaar. Donateurs minstens f 5,per jaar. Van wege deze Ver. bestaat een Cursus in Boekhouden, Han- delsrekenen en Handelsrecht en Engelsehe Taal en Handels correspondentie, De lessen worden gegeven in het Gymnasium alhier Vrijdagsavonds van 7—10 ure. Cursusgeld voor leden der Ver. f 5 en voor niet-leden f 7,50 per 3 maanden, b\j vooruil- betaling te voldoen. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd bij koninklijk besluit, d.d. 24 Januari 1895 No. 1. Af deeling van den Nederlandschen Slagershond. J. van Dijk (firma J. M. van Zadelhoff Co.), Voorz.L. M. Jakobs, Vice-Voorz.; G. J. Klaassen, Penningm.; J. Wissink, Secretaris. Vereeniging „Eendracht." Afdeeling Zutphen van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 7 Mei 1894. Bestuur F. J. van Bruggen, Voorz,A. W. H. van Bruggen, Penningm. Louis C. Schut, Secretaris en Plaatsbureauhouder Bus- meesters, H. C. van Bruggen en J. Coebergen. Alg. Secundus, J. Slooff. Voor het lidmaatschap moet men zich bij den Secretaris aanmelden. De Bond is gevestigd te Amsterdam en telt ongeveer 800 leden, heeft een levensverzekering, ziekenfonds, plaatsbureaux voor bedienden en patroons, benevens een orgaan, dat maande lijks verschijnt. Nederlandsche Bond voor Post- en Telegraafbeambten ..De Post." Afdeeling Zutphen. Bestuur Voorzitter W. Beun, te Voorst; Secr., H. W. Dijkman; Penningm M HarmsenComm. van Orde, A. Hietbrink, te GorsselBuitengew. Bestuurslid, J. Steenbergen, te Vorden. Deze vereeniging stelt zich ten doel: Toewijding aan hunne gemeenschappelijke belangen, wat betreft hunne stoffelijke wel vaart en zedelijk welzijn. Het aankweeken van kameraadschap en eendracht; elkander te steunen in tijden van nood en behoeften 13

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 95