180 ADRESBOEK van ZUTPHEN. De vereeniging stelt zicli ten doel het bevorderen van den bloei der Paaiden markten te Zutphen. Ter bereiking van dit doel worden premiën uitgeloofd aan de ter markt aangevoerde paarden en eene hierop betrekking heb bende loterij gehouden. De contributie voor gewone leden is f 1 en voor donateurs t' -2,50 en booger per jaar. Volkszangschool. Bestuur; Pres. J. A. Vrugtman, Sccr. G. Kouwenaar, Penningm. D. Nuijsink. Leden C. D. Muijderman en S. J. Dekker. Onderwijzer G J. A. Nijenhuis. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege. Zjj wordt bezocht door ongeveer 250 leerlingen. Vereeniging Zanglust. Bestuur: Eere-Voorzitter .J. A. Vrugtman Dir.-Voorzitter G. J. A. Nijenhuis; Secret. Penningm. G. W. B. van Boven.Fiscaal H. Krasenberg buitengew. bestuurslid A. J. Hondelink. Burgerzangschool. Direct. G. J. A. Nijenhuis. Begin van den cursus 1 April. - Lesgeld f 5. Hulpbank. Pres. G. J. Garsen, seer. J. C. Goldenberg, Thes. L. Albers. Leden Mr. M. Rom Colthoff, Mr. J. B. Sölner. L. Albers, W. H. Schukking en Th. A. Goddard. Zitting eiken Zaterdag van 8—9 uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zut phen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van 1' 5 of veelvouden dier som, echter niet liooger dan 1' 2000. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling vnn twee gegoede personen voor 10, 20, 30, 40 of 50 weken uiterlijk; de rente berekend naar 4 ten honderd per jaar. Bjj geregelde afbetaling wordt 1 gerestitueerd. Het bedrag der rente, de tijd der teruggave en de wjjze van terugbetaling zullen in dit geval telkens door het bestuur met den leener en de borgen worden overeengekomen. Het bestuur vergadert Woensdag om de veertien dagen, des avonds tusschen 8 en 10 uur in het lokaal van het Diaconie Weeshuis, Spiegelstraat 15. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder bescherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborgkapi taal f 960,000. Directeuren: Ch. M. Henny, J. E. de Yoogt G Nzn., F. J. D. Noordhoek Liegt, W. H. Schukking, G. Lijsen en H. J. Reesink. Administra- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 181 teur L. Portheine De spaarbank is geopend dagelijks van 's ochtends 9 12 en 's namiddags van 13 uur voorts zitting der Commissie Zaterdags avonds van ■61 jo71/2 uur. Het bedrag van iederen afzonderlijken inleg kan niet minder zijn dan 25 cent. Van sommen van f 5 en daarboven wordt aan inleggers een rente betaald, gerekend tot 23/.1 pCt. Indien de inleg meer dan f 2000 bedraagt, worpt van het meerdere 2 pCt. vergoed. Over de maand, in welke de inleg plaats heeft, en over die, in welke teruggave geschiedt, word} geen rente betaald. De terugbetaling geschiedt van sommen tot f 100 dadelijk, van f 100f 500 8 dagen na opzegging en boven f 500 ééne maand na opzegging. Volksbond, afd. Zutphen. BestuurJhr. Mr. D, O. Engelen, VoorzitterDr. D. A. Sloos, Secr.Mej. L. Henny, Penningm. Mevr. M. E. Cuperus - Van Rhijn, Mevr. J. Chr. v. Eldik— Garsen, Mevr. C. Goudsmit Polano, Dr. J. Hooykaas, Ds. S. D. A Wartena, J. Groeneveld en M. Lenselink. Aantal leden ongeveer 500. Vereeniging ,.Het Schoolkind." Bestuur: C. D. Muij derman, Voorz.J. A. Schutte, Secr. J. A. Vrugtman J.Bzn., Penningm.B. W. van Eldik, J. H. Hietink, J. W. Kesler, R. Wigman. Zij stelt zich ten doel aan behoeftige leerlingen van openbare scholen te Zutphen des winters klompen, zoo mogelijk andere kleedingstukken te verschaffen. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Dr. D. Bruins, VoorzitterC. L. Fahro, SecretarisW. J. Schillemans, Penningmeester; C. D. MuijdermanDs. S. D. A. Wartena en-Dr. E. J. W. Hollemam. Doel der Vereeniging: Uitzending van zwakke kinderen naar een koloniehuis aan zee of naar een voor het kind gezonder oord gedurende eenige weken in den zomer. Minimum contriburie f 1,'sjaars. Getal leden 125. Volksonderwijs, Vereeniging ter bevordering van het Volksonderwijs en het Schoolbezoek in Nederland, Afdeeling „Zutphen en Omstreken.' Bestuur: Dr. D. Bruins, Voorz.C. L. Fahro, Secr.H. G. van Duijl, Penningm.D. Molenaar en L. J. Spier. Minimum contributie f 1 'sjaars, voor werklieden f 0,50. Getal leden p. m. 130.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 93