178 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Mr. J. B. Sölner Secr.-Thes., C. C. Brünings Mr. M. Rom Colthoff, C. G. Lagerweij en B. A- Albers. Telt 140 gewone leden. Entrée f 15, contributie f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat. Bestuur: Pres., H. Niemeijer, Vice-Pres., J. Willi. Vergeer, Thes., G. J. Hamer H.Jzn., Secr., F. A. Bonté, J. L. Spier en E. van Heerde. Getal leden 275. Contributie f 10 Bui- tengew. leden f 0,50 per maand, buitenleden f 4,— per jaar, entrée f 3, sortie f 25. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President J. Heskes, Vice-President, D. J. Bosman, Secretaris. J. A. A. In 't Velt, Thesaurier, W. H. Schukking A. Velders, W. F. Privé en M. G. A. Wennips. Telt ruim 700 leden Contributie: hoofden van gezinnen f 12,50, alleen wonende lieeren, geen hoofden van gezinnen, f 7,50. alleen of bij anderen inwonende dames f 5, mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f 4 en min derjarigen van 1218 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen, f 3,75. Entrée f 3, sortie f 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt, betaalt de halve contributie. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres., D. N. Labrijn, Vice Pres., T. H. Olden- huis Gratama, Secr., A. Walland, Penningm., D. Albers Wzn. Leden B. Cuperus, Jhr. Mr. D. O. Engelen en J. R. Immink. Adv. Lid Dr. D. Bruins. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand verga dering. Contributie f 5,25. Volksleesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: Pres. G. W. de Josselin de Jong. Secr. en Thes.. Mr. J. B. Sölner. Leden G. Lijsen, G. Kouwenaar, D. Nuijsink, B. A. Albers, C. G. Lagerweij, C. D. Muijderman, H. Roelofsz en W. J. Schillemans. Afhalen van boeken Vrijdags tusschen S1j'2 en 41/2 uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van IH/2 tot 121 ƒ2 our s middags in een der lokalen van het stedelijk gebouw op het 's Graven hof bij Kolber. Vereeniging „Oost en West'', afd. Zutphen en Omstre ken. Bestuur: Th. J. A. vaa Zijll de Jong, te Warns- veld, Voorzitter; A. Walland, Secretaris; F. J. D. Noordhoek Hegt, Penningm.; J. A. A. In 'tVelt en J. Brouérius van Nidek, leden. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 179 Doel der vereeniging is 0. nu het verspreiden van populaire kennis omtrent onze Oost- en West-Indische bezittingen en liet steunen van alles, wat dienen kan 0111 de welvaart in die landen te bevorderenhet geven van raad wat betreft de plaatsing van kinderen, die voor hun opvoeding naar Europa komen en het desverlangd houden van toezicht op die kinderen; het geven van raad wat betreft hotels, huisvesting, onderwijs enz. op verlangen van uit de Indien komende personen. Contributie voor leden van f 1.50 tot 1' 5 'sjaars, naar ver kiezing. Donateurs zijn zij, die f 5 ot meer contribueeren, of f 100 ineens schenken. „Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, Bestuur Pres., Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Vice Pres.. L. J. Spier, Secr., M. G. A. Wennips, Penningm., IJ. Roelofsz, Mr. Chr. E. Stolk, A. Lijsen, D. J. Bosman en R. Wigman. Het doel der vereeniging is Vermeerdering van den bloei van Zutphen en Omstreken de veraangenaming van het verblijf aldaar voor Zutplienaar en Vreemdeling. Ter bereiking van dit doel zal zp datgene aanmoedigen, ondersteunen of zelve uiivoeren, wat kan strekken tot veraan genaming van het verblijf of verlevendiging van het verkeer en wel le. door zoodanige reclame te maken, waardoor vreemdelingen tot een bezoek naar hier worden opgewekt 2e. door het aansporen tot verbetering en verfraaiing van wegen en wandelplaatsen en tot liet meer toegankelijk maken van het schoons, dat de omstreken aanbieden 3e. door liet plaatsen van banken en kiosken op wandelingen 4e. het aanmoedigen, ondersteunen of organiseeren van wed strijden, vermakelijkheden, tentoonstellingen en feestelijkheden die het vertier in Zutphen en Omstreken bevorderen en 5e. door het verstrekken van inlichtingen aan ieder die dit verlangt in verband met het doel der vereeniging. De contributie voor gewone leden bedraagt f 1 'sjaars. Statuten, het huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft gaarne de secretaris der vereeniging. Selskip ..Fryslan" to Sutfen. Bistjür: A. K. Klaren, Foarsitter, P. Donker, Skriuwer, A. Brouwer, Skathalder, D. Buisman, B. van der Burg, Bvsitters. Vereeniging tot Bevordering der Paardenmarkten te Zutphen. BestuurB. E. Onderwater van Brandwijk, Pres.A. Velders, 2de Pres.Mr. M. Rom Colthoff, Secret.J. Rutgers, Penningmeester Herman Revel- man Jr., 2de Penningm.Jan Makkink, J. A. van Dijk van 't Velde en F. Laméris.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 92