176 ADRESBOEK van ZUTPHEN. M. Mr. J. C. Roosenburg, M. Ie Baron S. A. K. van Nagell, M. L. Spier. Abonnement3 fl. par an. Zutphensche Scherpschuttersvereeniging „Gelria". (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond). Bestuur: Pres. Marten Op den Winkel, Seer. A. J. Somer, Penningm. J. G. Glaser, comm. van orde G. M. Wunderink en J. Nuessel. Telt circa 40 leden. Contributie f 4,20. Schietoefeningen aan de Stedelijke schietbaan des Dinsdags middags ge durende de maanden April tot October. Schietvereeniging „Concordia." Pres. B. E. Onderwa ter van Brandwijk. Secr.Thes. J. Canters. Casino. Commissarissen: Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, pres., A. W. E. Gelderman en A. J. W. van Doorninck. Contributie f 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afdeeling Zutphen, 75 leden. Zij heeft een gemengde Zangver- eeniging opgericht, waar 120 leden medewerken. De contributie bedraagt f 6,50. Bovendien kan men alleen lid der Zangvereeuiging zijn tegen betaling van f 5 en f 3 voor hen, die uit een huisgezin zijn, waarvan een lid f 6,50 of f 5,betaalt. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 2,50 buiten de gewone contributie. In den regel 2 concerten per jaar. Het lidmaatschap der afdeeling geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatsch. in andere steden. BestuurH. van Erkel, Voorz., mej. R. Visscher, ondex'-Voorz., A. Meinster, Secr., W. F. Privé, Penningm.. Mr. C. E. Stolk, Bibliothecaris, Mevr. H. GarsenKiesouw, Mej. H. v. Dapperen. Directeur, G. Groenheim. Zutphen's Mannenkoor, opgericht 13 October 1896. BestuurH. M. de Wild, Voorzitter. J. G. A. Teegel- man, Secretaris, H. L. Hamer, penningmeester. P. C. van Erkel, Bibliothecaris. N. Th. Dekker. Directeur M. J. Dusch. Eere-VoorzitterC. Storm Buysing. De vereeniging telt 50 werkende leden, 2 eere leden, 42 kunstlievende leden. De jaarlijksche contributie bedraagt voor werkende- en kunstlievende leden f 3,voor donateurs minstens f5,Repetitie Vrijdagavond 8 uur. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur J. Heskes, Dir., G. J. Hamer H Jzn., Pres., F. L. Fahro, Secret., ADRESBOEK van ZUTPHEN. 177 (Waterstraat 26) L. Portheine, Penningm. D. C. Schultz en G. J. Nijhof Commissarissen van Orde, W. C. v. d. Staaij, Algemeen Secundus. De vereeniging telt 3 eereleden, 150 begunstigers, 56 werkende leden en 30 adspiranten. Contributie werkende leden f 5, begunstigers f 2,50 's jaars. Minimumleeftijd werkende leden 20 jaar Oefeningsvergaderingen Zaterdagsavonds 891/2 uur en bijzondere les Dinsdagsavonds van 81/'210 uur. Aan deze vereeniging is een adspiranten- afdeeling vex-bonden van jongelieden van 17 tot 20 jaar. Contr. f4,'s jaars. Oefeningsvergadexing Zaterdag 's avonds 8 - 91/2 uur. Aan deze vereeniging is eene „Volksklasse" verboxx- den voor jongeliedexx boven de 16 jaar. Aantal wer kende leden 65. Contributie 10 ets. per maand. Oefeningsavond Vrijdags van 81 210 uur, gedurende de maanden October April. Directeur, J. Heskes, VoorwerkersG. J. Hamer H.Jzn., D. W. Schoonman, G. J. Nijhof, F. L. Fahro, R. G. Rutgers, D. C. Schultz en F. Reesinck. BeschermheerenMr. J. B. Sölnex-, B. Cuperus en Jhr. Mr. D. O. Engelen. Gymnastiek- en Schermvereeniging „de Batavier". Bestuur J. Hamer Pres I). Smit Secr H. Smallegoor Penningm., F. van Zuuk Comm. v. Orde, G. H. Gar- ritsen alg. secundus. J. J. F. F. Snoeck Directeur. De vereeniging telt 26 werkende leden. Contributie werkende ledeix f 4,80. begunstigers f 2,'s jaars. Oefeningsvergaderingen Maandags- en Donderdagsavonds van 8I/210 uur iix de Gemeente-Gymnastiekzaal. Pictura. Directeuren President, C. Storm Buijsing. Secr. W. C Staring, Directeur van Orde, H. W. vaix der Worp. CommissarissenJhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer, B. E. Onderwater, D. Nuij- sixxk, J. L. A. Stolk en D N. Labrijn. Penningm. C. G. Lagerweij. Getal leden 95- Contributie f 4. Deze vereeniging stelt zich ten doel door liet geven van kunst beschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en tee- keningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozegracht. Pres., J. G. Klaassen, Secr., J. Goemans, Thes., L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. Bestuur: Pres.,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 91