170 ADRESBOEK van ZUTPHEN. bestuur dierzelfde vereeniging Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E.H.Bax. De vergaderingen dezer vereeniging, ten behoeve van behoeftige weduwen en weezen, worden gehouden iede- ren Vrijdagavond van 79 uur in de kamer naast de Christelijke School op den Paardenwal. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „Uw Koninkrijk kome", met een 33tal leden, begunstigers 50. Vergade ring Zondag om de 14 dagen 's avonds van 8 93 j uur en Dinsdag om de 14 dagen van 8!/^ 93/4 uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. J. Brink man, Secretaris J. A. Surink, Zuiderhaven Ia. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en. maatschappelijken levens. Christelijke Jongelings-Vereeniging ..Onderzoek de Schriften" Joh. 5 vers 39a, afd. Ned. Jong. Verbond. Bestuur B. Roeles, Pres., G. Brummelman, Vice-Pres., .J. Bril, Secr., H. Hendriks, Penningm. Zij houdt hare vergaderingen des Maandagsavonds van 81/2—1° uur in het lokaal grenzende aan de Baptistekerk. De afdeeling Letterkunde vergadert Dinsdagsavonds van 811>21° uur. Secretaris J. Weenink. Muziekvereeniging „Elad". afd. Chr. Jong. Ver. „Onder zoek de Schriften." Bestuur G. Hendriks, President, G. Brummelman, Secretaris en J. Molenaar, Penning meester. Jongedochters-Vereeniging „Maranatha", ten doel heb bende het maken van kleederen voor de arme kinderen der Zondagscholen. Bestuurmej. Roeles de Jong, Presidente, D. Baneman, Secretaresse en D. Gerritsen. Penningmeesteresse. Zij houdt hare vergaderingen iede ren Woensdag van 891/2 uur in 1*®! lokaa.1 grenzende aan de Baptiste kerk. Aan deze vereeniging is ook nog eene kleine meisjes-vereeniging verbonden, die Vrijdags vergadert, 's avonds van 7ll->9 uur. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 171 ProvisorenMr. J. L. A. Stolk, Voorzitter, Mr. M. Rorn Colthoft, Secretaris, C. C. Bri'inings, C. G. Lager- weij, W. C. Staring en B. A. Albers. Rentmeester H. Kuipers. Geneeskundige Dienst. Ziekenhuis en Lazarethde Stadsgeneesheeren Dr. A. J. van Rhijn en Dr. E. J. W. Holleman. Heelmeester Dr. J. M. van 't Hoff. Directrice mej. M. L. Groeneboom. Geneeskundig Krank zinnigen Gesticht: Eerste Geneesheer, C. Bijl, Arts. Tweede Geneesheer, Dr. N. J. A. Francken. Derde Geneesheer Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen Het Groot Graffel, te Warnsveld. Je Geneesheer, A. J. M. Ie Nobel, arts. 2e Geneesheer, M. H. Cohen, Arts. Badinrichting op de Rozegracht. Abonnementskaarten alleen verkrijgbaar op het kantoor van den Rentmees ter van het O. N. Gasthuis. Burger-Weeshuis. Provisoren Ch. M. Henny, G. J. Garsen, G. Lijsen en L. Albers. Weezenvader tevens rentmeester, G. J. Kobus. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vijftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen ot daarmee geljjk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun löejaar nog niet zjjn ingetreden. Op voordracht van liet bestuur kan telkens bij raadsbesluit voor een jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 4—18 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke direete belasting op het inkomen, of jaarlijks f 6 als hoofdsom in 's Rijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten:Voorz., C. Stolp, Secretaris, M. Bransz, Penningmeester, F. H. Heukelman en J. Lindeboom. Vader, J. E. Hauët. Geneesheer, Dr. J. M. van 't Hoff Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Ncderduitsch Hervormde gemeente behoorende, in den regel niet boven de 12 jaren oud, binnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders die bij hun overlijden minstens 12 jaren alhier woonachtig zijn geweest.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 88