168 ADRESBOEK van ZUTPHEN. aan de gaarkeuken (ingang Spiegelstraat). De kaartjes kunnen bij den Thesaurier verkregen worden door inschrijvingsbiljetten voor een zeker getal op vaste dagen ook kan men personen aanwijzen die gedurende bovengenoemde maanden voor rekening van den gever eten ontvangen. Zutphensche Gaarkeuken. Kreynckstraat. Bestuur: F. H. Umbgrove, Pres.; A. Velders, Secret.; W. H. Schukking, Thes.F. H. Keukelman. B. Cuperus, T. H. Oldenhuis Gratama, H. Goosens en J. A. A. In 't Velt. Zutphensche Broodfabriek, aan de Havenstraat. Direc teur, A. B. Dull. Commissarissen, F. J. D. Noordhoek Hegt, B. A. Albers en J. Roeters van Lennep, den Haag. Zutphensche Melkinrichting in de St. Bernhardsteeg. Directeur, W. H. Haverkorn van Rijsewijk. Commis sarissen. B. E. Onderwater van Brandwijk, B. A. Albers en Mr. M Rom Colthoff. Deze inrichting heeft ten doel den in- en verkoop van zuivere versche en gepasteuriseerde melk, en voor zooveel noodig de bereiding en den verkoop van boter en karnemelk en hetgeen verder in het belang van de inrichting moge bljjken. Nederl. Coöp. Eierenverkoop Vereeniging. Bestuur: G. B. Markvoort Velp, Voorz.H. J. Tjoonk Vorden, Onder-Voorz.J. Nienhuis Vorden, Secr.E. Duitshof, Ambt-DoetinchemW. Breukink H.J.zn., Steenderen. DirecteurW. C. H. Albi'echt. Botermijn. Mijndagen: Dinsdag en Vrijdag 11 uur. Bestuur E. E. Kronenburg, EefdeJNienhuis, Vorden; .T. Jaarsma, Steenderen. Administrateur, H. Zondervan. Mijnagent, W. C. H. Albrecht. Protestantsche inrichting van Weldadigheid. C. C. Brünings, Pres. H. J. Reesink, Vice-Pres.Bart van Eldik, Secr.A. Velders, Adj.-Secr.J. van Dam, Pen- ningm.E. J. Harmsen, Adj-Penningm.J. C. Goldenberg, MagazijnmeesterH. L. Ketjen, Adj.- Magazijmneester, Mr. G. M. van Voorthuijsen en H. A. A. van Elk. Kamer van Navraag. Bestuur: B. Cuperus, Voorz.; J. J. v. d. Broek, B. H. D'Auzon, J. R. Immink, A. Meinster, J. L. Spier, Secr.-Thes., G. B. Kolber, Boekhouder. Aan dit bestuur is het volgende Damescomité toegevoegdMej. S. Tierlam, pres., mevr. Ybes—v. d. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 169 Chijs, mevr. Nuijsinkvan Andel, mevr. Schukking Dommers, mevr. Bruins Oort, mevr. Spier Elias en De Kamer van Navraag stelt zich ten doel door het geven van inlichtingen de particuliere armenzorg te leiden en daardoor misleiding en bedelarij tegen te gaan. Het beginsel waarvan zjj uitgaat, beoogt verhooging van het weerstandsvermogen der armen. Het aantal leden bedraagt 266. Contribtie f 0,50. Te Huis voor Militairen. Bestuur: F. H. Umbgrove, Voorzitter, Jhr. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford, Penningm Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven. Secretaris, Ds J. J. v. d. Broek en H. A. J. Leembruggen. K. Keil Hzn., Huisvader. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblijf in hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspelen zijn aanwezig. Voor geringen prijs zijn goede ververschingen geen sterke drank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer "s jaars. Christelijke Jongelings-Vereeniging I Tim. 6 12a te Zutphen. D. J. Hazewold, Eere-Voorz. Ds. J. J. v. d. Broek, Eere-bestuurder. H. van Zeben Dz., Voorz. H. Koerselman, Vice-Voorz. H. W. Wormgoor, le Secret. D. Ivappert, 2e Secret, A. Veltmaat, Penningm. D. A. Lindeman, le Bibliothecaris. W. L. Tx-elker. 2e Bibliothecaris. Getal leden 110. Begunstigers 120. De vergaderingen worden gehouden iederen Zondagavond van 8—9!/2 uur in haar locaal op den Paardenwal. Hare afdeelingen vergaderenKnapenafd. 's Zondags van 12i/2U/2; Letterk. afd. Maandags; Zangafd. Dinsdags; Muziekafd. Woensdags; Afd. Gymnastiek Donderdags; Reciteer afd. Vrijdags; alles's avonds half 9. Het orgaan „het Maandblaadje'' verschijnt tegen den len van elke maand. Haar Volksbibliotheek is geopend iederen Maandagavond van 89 uur. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen." Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van half 8 tot half 10 uur. Eere Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom, Presidente mej. D. Bakhuis, Vice Pres. mej. D. Gerretsen, secret., mej. A. Bakhuis, thes., mej. M. Israels, terwijl het 12

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 87