160 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Rijks-Normaallessen, gehouden in de lokalen der Openbare School D in de Waterstraat. Directeur N. J. Visscher. -Onderwijzers C Bijl, D. Colenbran der, J. Heskes, L. K. Kumpe, J. Lindeboom, J. A. Schutte, J. L. Vleming, C. van der Vlies, J. A. Vrugtman J.Bzn. en A. Weisfelt. Onderwijzeres mej. M. Vrugtman, (Handwerken). Begin van den cursus en aanneming van nieuwe kweekelingen 1 April. Het onderwijs wordt kosteloos gegeven: voor de 4e (hoogste) klasse gedurende 25, de 3e 23, de 2e 21, de lste 19 uren wekelijks. Gymnastiekles: Dinsdag en Vrijdag, 's namiddags van 2 3; Dinsdag 's nam. van 34 in het Gymnastiekgebouw. Teekenles: Woensdag van 11 12 en 12 en Zaterdag van 1012 uur in een der lokalen van de H. B. School.i Kunstnijverheid-, vak- en teekenschool. in de Water straat, No. *29. Opgericht door de Geldersche Vereeniging van Kunstnijverheid. De G. V. v. K. heeft ten doel de bevordering der kunstnijver heid in Gelderland, en tracht dit te bereiken door het oprichten en in stand houden van een Kunstnijverheid-, Vak-en Teekenschool voor mannelijke en vrouwelijke leerlingen, door het houden van Tentoonstellingen, Kunstbeschouwingen. Voordrachten en Samen komsten, het uitschrijven van prijsvragen, het verloten van voor werpen van kunstnijverheid, vervaardigd op de school, het doen bezoeken van kunstnijverheidsmusea of tentoonstellingen door verdienstelijke leerlingen der school of door werklieden. De vereeniging wordt in stand gehouden door contributies van leden, door subsidies van de stad, de provincie en van het rijk. Gewone leden zjjn zjj, die eene jaarhjksche contributie betalen van één tot vjjf gulden; begunstigers z(j. die eene jaarlijksclic contributie betalen van minstens tien guldenbeschermers zijn zjj, die eene som in eens van minstens honderd gulden schen ken. Het aantal leden bedroeg op het eind des jaars 1905: 192, waarvan 123 te Zutphen. Het bestuur bestaat uit leden, die te Zutphen wonen en uit leden-correspondenten in andere plaatsen. oor- zitter R. Tutein Nolthenius te Amsterdam. Secretaris W. C. Staring (Rozenhoflaan 9), Penningmeester B. W. van Eldik. Plaatsverv. Voorz. Mevr. Cuperus van Rhijn, Jhr. Mr. D. O. Engelen, P. G. Gallée te Vorden, Dr. B. C. Goudsmit, Mejuffr. Michielsen, P. J. J. Mesker, Jhr. Mr. Mollerus te Apeldoorn, M. Naeff te Lochem, Mr. A. J. Baron van Nagell te Lochem, R. Hendriks te Voorst, mevr. Van 't HoffHenny, Notaris Everts, te Twello. Directeur der school N. van der Hoef (Coehoornsingel). ADRESBOEK van ZUTPHEN. 161 Aan de school wordt onderricht gegeven in de hout bewerking (driejarige leergang) door den heer J. Baron. Leerares voor de driejarige leergang voor de nuttige en fraaie handwerken is Mej. C E. Baerents, assistente Mej. H. Rethmeyer. Leerares in het teekenen tot voor bereiding voor de kunstnijverheid en in de kunstge schiedenis, Mejuffr. C Neeb. Leerares in de leergang voor het kostuumknippen en maken, Mej. Chr. Kempf. Leeraren in het rechtlijnig teekenen N. v. d. Hoef, tevens Directeur, in het handteekenen J. Vleming. Het schoolgeld bedraagt niet minder dan f 10 en niet meer dan f 35 's jaars en wordt vastgesteld door het bestuur in ver band met den aard der betrokken leergang. Het bestuur is be voegd, leerlingen tegen een verminderd schoolgeld of geheel kos teloos toe te laten. De leerlingen, die een volledigen dagleergang volgen, zijn verplicht de lessen der Burgeravondschool b(j te wonen. De leerlingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermin dering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtscholen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 65. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs: le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 121 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 121 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 8—9 uur. 4e Woensdag en Zaterdag van 12—1 uur. le meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej. J. Piepers, geassisteerd door mej. J. van Zeben, met 80 leerlingen. Schoolgelden Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinde ren uit een gezin f 16. Voor drie kinderen f 18per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voorm. van 912, 'snam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardenwal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. M. van Hulst, J. M Bender, L Sommers, M. Kamperman, J. Terpstra, L. van Zeben, J. B. v. d. Meent, J. A. Surink, C. F. Hoeven, H. H. Slijper, A Hoeven en D. Strabbing. SchoolgeldenPer maand 20 cent. Voor kinderen van behoef tige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Com-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 83