156 ADRESBOEK van ZÜTPHEN. Mevr. SuringarChateleaux. Mevr. van OtterlooFik- kert. Mevr. SchukkingDommers, Mevr. Goudsmit Polano en Mej. H. C. van der Chijs. Gymnasium. Rector. Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. J. Hooykaas, leeraren in de oude talen, Dr. C. Deknatel en Dr. J. van IJzeren. Leeraar in de Wiskunde, D. H. Stam Leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde, L. J. van Hasselt. Leeraar in de Fransche taal, H. C. Mellet. Leeraar in de Engelsche taal, A. Dolk. Leeraar in de Hoog- duitsche taal J. Goemans. Leeraar in de Nederlandsche taal en Geschiedenis Dr. K. O. Meinsma. Leeraar in de Natuurkunde, Dr. B. C. Goudsmit. Leeraar in de Schei kunde, Dr. A. J. C. Snijders (met verlof). Tijd. Leeraar in de Scheik. H. J. W. J. Remmers. Leeraar in de Nat. Hist., Dr. P. M. Keer. Leeraar in de Hebr. taal, Dr. H. W. Ph. E. v. d. Bergh v. Eysinga. Leeraar in de Gymnast., J. Heskes. ClavigeraMej. de wed. L. J. Albers. Het Minerval bedraagt f 80 'sjaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1905 47 leerlingen en 1 toehoorder. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. Direc teur, Dr. B. C. Goudsmit. LeerarenJ. A. Suringar. Dr. A. J. C. Snijders, J. J. Stoel, Dr. D. A. Sloos, P. Kat Pzn., H. C. Mellet, A. Dolk, J. Goemans, J. H. Nort (tijd), Dr. P. M. Keer, mej. A. Michielsen (tijd.), Jhr. Mr. B. de Jonge, L. D. Wolters, mej. H. van Hasselt, J. L. Yleming, N. van der Hoef, J. Heskes. Burger-Avondschool. Directeur, N. v. d. Hoef Leeraren, J. J. Stoel, J. H. Nort, G. J. Tobi, J. L. Yleming en N. van der Hoef. Tijdelijke leeraren, P. F. Zuuring, C. L. Fahro, J. Baron, E. J. Wassink, A. W. E. J. de Haan, E. Claus en D. J. van Loo. De Hoogere Burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot maatschappelijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschap pelijke vorming vereischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per haltjaar f 25 voor de drie laagste klassen en f 30 voor de twee hoogste klassen te voldoen bjj vooruitbetaling. De burger-avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2,— te voldoen bjj vooruitbetaling. De hoogere burgerschool telde bij den aanvang van den cur sus op 1 Sept. 1905 176 leerlingen, waarvan II gratis onderwijs ontvangen. ADRESBOEK van ZÜTPHEN. 157 De burger-avondschool had bjj het begin van den nieuwen cursus, op 1 Sept. 1905 142 leerlingen. Schooluren der H. B. S. dagelijks 's voorm. van 8—12 en Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags 'snam. van 2—4 uur, voor enkele klassen ook 's nam. van 14 De schooluren der burger-avondschool zijn dagelijks, uitgenomen Zaterdag, 's avonds van 6-9 uur. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: N. v. d. Hoef. Leeraren N. v. d. Hoef en J. L. Vleming. Tijdelijke Leeraren L. E. Claus, D. J. van Loo en J. W. van Loo. Het schoolgeld bedraagt f 4 per jaar. De teekenschool telde bij het begin van den cursus op 1 Sep tember 1905 48 leerlingen. De gemeente Zutplien telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle school gelden worden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mej. A. Michielsen. Onder wijzeressen, de dames R G. Visscher, A. M. A. Gersen, J. J. U. van Dijk, C. J. F. Vetter, L. A. A. Albers Ch. E. Heinsius en M. Voorzanger Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Leeraren aan de school de heeren J. L. Vleeming, handteekenen, Dr. P. M. Keer, plant- en dierk., J. H. Nort, natuurkunde en J. Heskes, gymnastiek. Schoolgeld: per 6 maanden 1' 20, Schooluren Maand., Dinsd., Donderd. en Vrijd., 's voorm. van 912, 'snam. van 24, Woensdag en Zaterdag alleen 'svoorm. van 912 uur. Openbare School B C bij de Nieuwstad (De drie laagste klassen voor jongens en meisjes, de hoogere klassen alleen voor jongens). Hoofd J. Lindeboom. Onderwijzers, G. J. Tobi, R. Rijkse, A K. Klaren, R. Scholten, H. A. Sauter en H. Woudstra. Onderwij zeressen, mej. C. E Baerents, J. M. Vrugtman en J. H. van Omme. Schoolgeld: voor de drie laagste klassen per 6 maanden f 10, in de hoogere klassen f 16,per 6 maanden. Schooluren: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 8—12 en van 2—4 uur, Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur. Openbare School D (voor jongens en meisjes) in de Waterstraat. Hoofd A. Weisfeit Onderwijzers, L. K. Kumpe, J Daams, A. Meilink, J. W. Mensink, T. Nijenhuis, T. Hoogland en C. G. van Munster. Onder-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 81