142 ADRESBOEK van ZUTPHEN. de Hervormden 13226. Waalsch Hervormden 30. Evang. Lutherschen 424. Hersteld Lutherschen 15. Doopsgezinden 186. Remonstranten 30. Gereformeerden 655. Roomsch Katholieken 3263. Oud-Roomschen 2. Nederd Israëlieten 530. Tot geen der genoemde gezindten 280. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1905: 2410. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 2883, en voor de Provinciale Staten 2832. Kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken 388. Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, in het hoofdkiesdistrict Zutplien F. Lieftinck. Leden der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict ZutphenMr. A. J. baron van Nagell, B. Cuperus, C. Storm Buijsing en Jhr. Mr. J. G. Ridder van Rappard. Gemeentebestuur. BurgemeesterC. Storm Buijsing. Wethouders: J. G. Klaassen en Mr. J. B. Sölner. Leden van den Raad, volgens het jaartal hunner aftreding. In 1907 le distr.W. Mulder en B. E. Onderwater. 2e distr.D. Molenaar en B. Cuperus. 3e distrMr. J. B. Sölner en F. H. Umbgrove. In 1909 le distr.: C. D. Muijderman en J. Groeneveld. 2e distr.: C. G. Lagerweij en D. N. Labrijn. 3e distr.J. G. Klaasen en Jhr. Mr. D. O. Engelen. In 1911 le distr.: J. G. J. Wessels en Jan Rutgers Jzn. 2e distr. Mr. J. C. Roosenburg en B. A. Albers. 3e distr.E. van Heerde. Secretaris J. E. de Voogt G.Nzn. OntvangerJhr. H. A. Coenen. Ambtenaren van den Burgelijken StandC. Storm Buijsing, J. G. Klaassen, Mr. J. B. Sölner, F. H. Umbgrove, B. Cuperus, D. N. Labrijn, K. M. Houtaar en J. W. Walther. Vaste Raadscommissiën voor de gasfabriek en waterleiding: J. G. Klaassen, Voorz., B. Cuperus, C. D. Muijderman, D. Molenaar en D. N. Labrijn van toezicht op de GymnastiekschoolMr. J. B. Sölner, Voorz., W. Mulder en E. van Heerde. voor de Gemeentereiniging: Mr. J. B. Sölner, Voorz., C. D. Muijderman, J. Groeneveld en B. A. Albers. voor de Landerijen en Plantsoenen C. Storm Buijsing, Voorz., F. H. Umbgrove, D. N. Labrijn en B. A. Albers. Commissie van Wetgeving C. Storm Buijsing, Voorz., ADRESBOEK van ZUTPHEN. 143 Mr. D. O. Engelen, Mr. J. C. Roosenburg F. H. Umbgrove en E. van Heerde. Commissie voor de Inkomstenbelasting C. D. Muij derman, B. Cuperus en B. A. Albers. Commiezen en geëmployeerden ter SecretarieK. M. Houtaar, commies belast met de werkzaamheden van de Arbeids-, Hinder-. Ongevallen- en Veiligheidswet, Nederlanderschap enz., R. H Loef Schuphoven, commies voor de Comptabiliteit, Drankwet enz.J. J. A. Nieuw- kamp, commies voor de Verkiezingen, Militie, Land- weerwet, Schutterij. Bedrijfsbelasting, Besmettelijke ziekten, Kamer van Arbeid, Armwezen, Woningwet enz. J. Gimberg, Bevolking. J. W. Walther, adj. commies en H. N. Br. van Santen, Ambtenaar (afd. Financiën). Ambtenaar bureau bevolking: J. A.Nijenhuis. Concierge en bode J. M. Zurink. Bode: G. C. Kolber. De Secretarie is voor het publiek geopend alle werk dagen des morgens van 9 tot des namiddags 2 uur. Bureau Militie, Bevolking enz. ingang Lange Hofstraat, bureau Burgerlijke Stand enz. ingang 's Gravenhof. Woensdag- en Vrijdag namiddags half twee kostelooze huwelijksvoltrekking, op andere uren van die dagen f 5.op andere dagen f 10. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 9 2 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden Architect, F. H. van Etteger. Hoofdopzichter over de gemeentewerken en gebouwen, W. C. van der Staaij. Opzichter der gemeentelanderijen, D. A. Bos. Kaai- en havenmeester: G. J. A. Garsen. leWaag- meester, J. M. Thien, 2e Waagmeester S. Botenga. Vischafslager, L. J. Arendsen. - Korenmeters, H. Addink en Kolenmeter, J. A. de Haan. Rein- maker, G. J. van Eeckeren. Omroeper en aanplak ker, W. J. Borninkhof. Klokkenist, Marius A. Brandts Buijs. Avondklokluider, J. Nieuwburg. Toren wachter, M. J. Plettenberg. Keurmeester van vleesch en visch, S. Heymans. Gemeente Veearts E. Over- bosch. Opzichter bij het ruimen van privaten en de uitvoering van het tonnenstelsel G. A. de Monijé. Hulpopzichter, Harmsen. Toezicht op de markten, Bureau van Politie.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 74