194 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Adjunct-Commies A. A. van Broekhuizen en H. J van Braambeek le Klerk M. F. Onderwater en Th. J. Schoot; 2e Klerk J. Dekker; Tijd. Teekenaar G. Wensink en A. Onderwater; Schrijver W. Romeijn en G. Baas Becking; Tijd. Schrijver F. Tiernagan. Districts Ingenieur Jhr. W. A. C. de Jonge; Inge nieur J. van Hille Commies H. H. L. Pröpper Opz. G. van den BurgTeekenaar D. VisserAdjunct- Commies J. Th. Oudegeest. 2e Klerk A. W. Jaring3e klerk B. L. A. Luch- tenberg; Tijd. Schrijver A. Meijer; Schrijver J. W. Beunk en G. de Boer. Dienst van Tractie en MaterieelHoofdopz. I±1. Kreijenbroek Werkmeester B. van KreelBoekhouder H. van den Berg; Asp.-Werkmeester J. van Leeuwen; le Klerk L. L Kraan; Schrijver A. J. J. Wilschut; Wagenmeester J. A. Voorhorst en G. J. van Eijkel. Centrale Dienst; Depothouder A. J. Buning. Holl. Spoorw. te Zutphen. Ooster- en Ned. Westf. Spoorweg. T. M. F. C. Jorissen, Insp. voor het vervoer te Apeldoorn, II. H. Lokker, Inspecteur van den weg te Winterswijk. J. C. Leijer, Opzichter van den weg te Winterswijk en Barends. Handelsagent te Zutphen. G. de Haak, Agent H. IJ. S. M. Commiezen, J. C. van Straten, C. J. Max, A. H. Hoogendoorn en F. H. Diermanse. Klerken, F. J. van Eijsden en H. van Apeldoorn. Ladingmeesters, H. van Rookhuijzen, A.M. Zweverink en J. F. Timan. Bestellers, II. J. P. Lam- mers en R. Douma. Opzichter Machinist, J.A.Janssen. Bestelkantoren J. Ensink, Nieuwstad G. Fredenks, Markt en J. Bongers, hoek Beuker- en Sprongstraat. Zutphensche Telephoon-Maatschappij. Directeur Mr. M. Bom Colthoff. Commissarissen, Dr. H. F. B. Hubrecht en Henry Eoelofsz. Teleplionisten de dames B. Schwarz, M. Dessers, J. Mast en J. Smit Nachtdienst J.Bax Jr. Neder!. Onderwijzers-genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. A. Schutte, Voorzitter; P. F. Zuuring, Ond.-Voorz.C. L. Fahro, SecretarisJ. A. Vrugtman J.Bz., Penningmeester, A. Weisfelt. Getal leden 60. Vergadering minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers, Afdeeling „Zut- phen en 0." Bestuur: W. Weenink, Voorz.J. E. Rietbergen, le Secret.; Mej. M. Kopper, 2e Secret. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 195 A. Meilink, Penningm.Bibliothecaris Doel verkrijging eener meer zelfstandige positie voor den onderwijzer in en buiten de school. St. Lebuinus-Vereeniging. Diocessaan-Vereenigingvoor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. Bestuur: J. F. Paternotte, Voorz., H. J. Zikking, Pen ningm., J. v. d. Laan. Secr. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen." Opgericht Maart 1896. Zjj stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door H. F. Gangel, in Ned. taal, lezen, schrijven en heilsleer; door A. de Zeeuw in vad. en algem. gesch., wisk. en l'ranschdoor G. W. Ormel in rekenk., aard- rijksk., bijb. gesch. en paedagogiekdoor J. Keizer te Lochem en D. Eskes te Eefde in teekonen; door J. A. Steinz, in zingen door T. de Boer in kennis der natuurdoor A. F. van Xeutegem in rekenendoor mej. van der Meene in nuttige handwerken. Ingeschreven zijn thans 21 mann. en 14 vr. kweekelingen, verdeeld in 4 klassen. Voorz.-directcur H. F. Gangel, secr. J. A. Steinz. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs wordt gratis gegeven. Vereeniging Dorcas. BestuurMej van Rhijn, Pre sidente, Mevr. UmbgroveLulofs, Thes., Mej Ph. Swaving, Secret., Mej. Werner, Mevrouw Umbgrove Ringeling, Mevrouw Engelen, Mej. Blokhuis en Mevr. Staring. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleeding- stukken te verschaften aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in liet, voorjaar aanmelden bjj de Presidente. Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkei, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zijn. Telegraafkantoor. J. Veldkamp, Directeur, G. J. van Dam, Commies 2e kl., Mej. II. S. Itz, Mej. M. J. Sieberg en Mej. J. C. Heijnsius, Klerken, Mej. K. H. de Vries, Mej. A. G. de Vries en Mej E. Meywes, Tele fonisten, B. van Zeben H J.zn. en H. van Zeben H.Jzn., Bestellers. B. van 't Huil, Jongeling. Het kantoor is op werkdagen geopend van 71/2 uren voor- tot, Si/o uren namiddags. Op Zon- en feestdagen van 71/2—81/g uren voor- cn van 121/5G/2 lircn namiddags. (Greenwichtijd). De kosten van overseining bedragen: Voor 10 of minder woor-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1906 | | pagina 100