LU ADRESBOEK van ZUTPHEN. Gustaaf Adolf-Vereeniging. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort, Seer., J. Rutgers, Penningm., S. J. Meyjes. Contributie f 1, De Ncderl. Gustaaf Adolf-Vereeniging stelt zich ten doel om te helpen voorzien in de geestelijke behoeften van zulkegeloofs- genooten, die wegens gebrek aan voldoende hulpmiddelen voor hun kerkelijk leven in gevaar zijn voor het Protestantisme ver loren te gaan. en strekt hare werkzaamheden over alle gewesten der aarde uit. waar zulke Protestanten wonen, zonder onder scheid van kerkgenootschap te maken. Hulpcomité voor instandhouding van het Seminarie nabij BataviaB. Dingemans. Vereeniging tot verspreiding van Stichtelijke blaadjes. CorrespondentDr. A. J. Oort. Als lid betaalt men f 2,50, als begunstiger f 1. Nederlandsche Protestantenbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Dr. A. J. Oort, Voorzitter; Dr. J. M. Vorst man, Secret.-Penningm., Ds. S. J. Dekker. W. Kerk- meijer G.Jzn. en J. H. L. van Dijk. De afdeeling telt ongeveer 220 leden. Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereeniging Tessel- schade. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Mevr. de Josselin de Jong- van Loghem, Voorz.. Mej. C. Swaving, Secret., Mevr. UmbgroveRingeling, Thes. Mevr. Wed. Mispel blom BeijerLaux en Mevr. Ypey- Hooit. Het doel dezer vereeniging is de verbetering van het lot der onvermogende vrouw uit den beschaafden stand, door aanmoe diging en bevordering van haren kunst- en arbeidszin. De ver eeniging zoekt vrouwelijke nijverheid en talenten te ontwikkelen en te verbeteren en de vruchten daarvan in den handel te bren gen. door die tegen de waarde in te koopen en weder te ver- koopen. door oprichting van depóts of magazijnen door het houden van tentoonstellingen en bazars, door verlotingen, of op andere wjjze. Ook tracht liet bestuur onbemiddelde dames be trekkingen te bezorgen en jonge meisjes te helpen met de op leiding voor verschillende vakken. Contributie f l,o0 's jaars. Zutphensche Wijkverpleging. Bestuur: Mej. J. F. W. van Hasselt, Mej. Bouman en Dr. J. M. van 't Hoft. Zutphensche Vereeniging voor Ziekenverpleging. Be stuur Pres. Jhr. H. A. D. Coenen, Seer, en Thes. Dr. E. J. W. Holleman. Aantal leden 27. Contributie f 1 en f 0,50 voor die personen uit hetzelfde huisgezin, waarvan het hoofd als lid f 1 betaalt. Kwartgulden-Vereeniging voor Heideontginning. Kring- Comité Zutphen. Mevrouw Schukking—Dommers, Mej. ADRESBOEK van ZUTPHEN. lui C. E. Groneman, Mevr. Rom Coltholl'Ort, Mevr. Hol- iemanvan Iterson, Mej. A. Oort en Mej. A. In 't Velt. Nederl. Zendelinggenootschap. Afd. Zutphen. Pres., Ds. J. J. v. d. Broek, Secr. Bart v. Eldik, Penningm. Ds. R. H. Drijber. Leden Dr. A. J. Oort en G. Kou- wenaar. Maatschappij van Weldadigheid. Afd. Zutphen'. C. Storm Buysing, Voorz., W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, Secretaris, Jhr. II. A. Coenen, Thesau rier. Leden v. h. Bestuur: F. H. Umbgrove en Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven. Contribu tie f 2,60. Maatschappij tot opvoeding van Weezen in het Huisgezin. Afdeeling Zutphen. Bestuur Pres., B. Cuperus, Secr., Dr. D. Bruins. Leden B. 11. D'auzon, A. Bieshaar, Dr. A. G. Ivok, C. Stolp en J. L. Spier, Penningm. Talitha Kumi. Afdeelingsbestuur voor Zutphen. Mevr. Martons van Sevenhoven, geb. Baronesse Collot d'Escury. PresidenteMej. W. C. J. Swaving, Secret, en Instituut voor Doofstommen te Groningen. Afdeelings bestuur Mr. J. B. Sölner, Jhr. P. E. van de Merwede Quarles van Ufford, Thesaurier en Secretaris. Inrichting voor Doofstommen-onderwijs te Rotterdam. Correspondent S. J. Dekker. Nationale Christen-Geheel-Onthouders-Vereeniging. Af deeling Zutphen. Bestuur: Dr. M. A. Brants, Eere-Voorz., Dr. T. F. Westrik, Eere-Voorz., Ds. J. J. van den Broek Voorz., D. J. Siebers, Vice-Voorz., H. van Vel den, Secr., G. J. Brands, Vice-Secr. H. Kiezebrink, Pen ningm., G. L. Willemsen, Vice-Penningm. Deze vereeniging stelt zich ten doel de bestrijding der drink gewoonten door de geheelonthouding van alle alcoholische dran ken. Zij onderscheidt leden, buitengew. leden en aangeslotenen. Hun aantal bedraagt ongeveer 180. Nederlandsche Onderwijzers Propaganda-Cluhvoor Drank bestrijding. Afdeeling „Zutphen en O." Bestuur: R. Schouten, Voorz., T. Nijenhuis, Secr., E. J. Wassink, Penn. Getal leden 15. Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholh. Dranken. Afd. Zutphen. BestuurA. Iv. Klaren, Voor zitter, Joh. Revius, Secretaris, J. Slooff, Penningm., Joh. Bloem, W. A. van Stokkum.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 94