XL1I ADRESBOEK van ZUTPHEN. C. D. Muijderman, C. Schillemans en H. Roelofsz. Af halen van boeken Vrijdags tusschen 31 /2 en 41/2 uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's mor gens van 1 H/g tot 12' jo uur 's middags in een der lo kalen van het stedelijk gebouw op het 's Gravenhof bij Kolber. Vereeniging ,.0ost en West", afd. Zutphen en Omstre ken. Bestuur Th. J. A. van Zijll de Jong. te Warns- veld, Voorzitter; A. Walland, Secretaris; F. J. D. Noordhoek Hegt, Penningm.J. A. A. In 't Velt en J. Brouérius van Nidek, leden. Doel der vereeniging is 0.111. het verspreiden van populaire kennis omtrent onze Oost- en West-Indische bezittingen en het steunen van alles, wat dienen kan om de welvaart in die landen te bevorderenhet geven van raad wat betreft de plaatsing van kinderen, die voor hun opvoeding naar Europa komen en het desverlangd houden van toezicht op die kinderen; het geven van raad wat betreft hotels, huisvesting, onderwijs enz. op verlangen van uit de Indien komende personen. Contributie voor leden van f 1,50 tot f 5 's jaars, naar ver kiezing. Donateurs zyn zjj, die f 5 of meer contribueeren, of f 100 ineens scheuken. „Zutphen Vooruit", Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer. BestuurPres., C. Schille mans, Vice-Pres., M. M. F. Luppes, Secr., M. G A. Wennips. Penningm., L .T. Spier, Mr. Chr. E. Stolk, C. L. v. Balen, Jhr. W. H. J. van de Poll, A. Lijsen en D. J. Bosman. Het doel der vereeniging is: Vermeerdering van den bloei van Zutphen en Omstrekende veraangenaming van het verblijf aldaar voor Zutplienaar en Vreemdeling. Ter bereiking van dit doel zal zij datgene aanmoedigen, ondersteunen of zelve uitvoeren, wat kan strekken tot veraan genaming van het verblijf of verlevendiging van het verkeer en wel le. door zoodanige reclame te maken, waardoor vreemdelingen tot een bezoek naar hier worden opgewekt 2e. door het aansporen tot verbetering en verfraaiing van wegen en wandelplaatsen en tot het meer toegankelijk maken van het schoons, dat de omstreken aanbieden 3c. door het plaatsen van banken en kiosken op wandelingen 4e. het aanmoedigen, ondersteunen of organiseeren van wed strijden, vermakelijkheden, tentoonstellingen en feestelijkheden die het vertier in Zutphen en Omstreken bevorderen en 5e. door het verstrekken van inlichtingen aan ieder die dit verlangt in verband met het doel der vereeniging. ADRESBOEK van ZUTPHEN. XLHI De contributie voor gewone leden bedraagt f 1 's jaars. Statuten, het huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft gaarne de secretaris der vereeniging. Vereeniging tot Bevordering der Paardenmarkten te Zutphen. BestuurB. E. Onderwater van Brandwijk, Pi'es.A. Velders, 2de Pres.Mr. M. Rom Colthoff, Secret.Haverkorn van Rijsewijk, 2de Secret.J. Rut gers, Penningmeester; Herman Revelman Jr., 2dePen ningm. Jan Makkink, G. de Wal. De vereeniging stelt zich ten doel het bevorderen van den bloei der Paardenmarkten te Zutphen. Ter bereiking van dit doel worden premiën uitgeloofd aan de ter markt aangevoerde paarden en eene hierop betrekking heb bende loterij gehouden. De contributie voor gewone leden is f 1 en voor donateurs f 2,50 en hooger per jaar. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Yoorz. Jhr. H. A. D. Coenen. Vice- Voorz. C. Storm Buijsing. SecrPenningm. C. L. Rambonnet en R. Wigman. Contributie f3 per jaar. Volkszangschool. Bestuur: Pres. C. Schillemans, Secr. G. Kouwenaar, Penningm. D. Nuijsink. Leden J. A. Vrugtman en C. I). Muijderman. Onderwijzer G. J. A. Nijenhuis. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege. Zij wordt bezocht door ongeveer 250 leerlingen. Vereeniging Zanglust. BestuurEere-Voorzitter J. A. Vrugtman Dir.-Voorzitter G. J. A. NijenhuisSecret. H. J. van LaarPenningm. J. Dietz Fiscaal H. Kra- senbergbuitengew. bestuurslid A. J. Hondelink. Burgerzangschool. Direct. G. J. A. Nijenhuis. Begin van den cursus 1 April. Lesgeld f 5. Hulpbank. Pres. G. J. Garsen, secr. J. C. Goldenberg, Thes. L. Albers. Leden Mr. M. Rom Colthoff, Mr. J. B. Sölner, L. Albers, A. E. J. Massink en Th. A. Goddard. Zitting eiken Zaterdag van 89 uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder liet toezicht van het Departement Zut phen der Maatschappij tot Nut van 't. Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van cenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van f 5 of veelvouden dier som, echter niet hooger dan 1" 2000. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor 10,' 20, 3 40 of

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 89