'3 XL ADRESBOEK van ZUTPHEN. IWaterstraat 26) L. Portheine, Penningm. J. F. Har- devveg en G. J. Nijhof Commissarissen van Orde, W. C. v. d. Staaij, Algemeen Secundus. De vereeniging telt 3 eereleden, 110 begunstigers, 51 werkende leden en 20 adspiranten. Contributie werkende leden f 5, be gunstigers f 2,50 's jaars. Minimumleeftijd werkende leden 20 jaar. Oefeningsvergaderingen Zaterdagsavonds 891/2 uur en bijzondere les Dinsdagsavonds van 8I/210 uur. Aan deze vereeniging is een adspiranten- afdeeling verbonden van jongelieden van 17 tot 20 jaar. Contr. f 4,'s jaars. Oefeningsvergadering Zaterdag 's avonds 891/2 uur. Aan deze vereeniging is eene ..Volksklasse" verbon den voor jongelieden boven de 16 jaar. Aantal wer kende leden 65. Contributie 10 ets. per maand. Oefeningsavond Vrijdags van 8l10 uur, gedurende de maanden OctoberApril. Directeur, J. Heskes, VoorwerkersG. J. Hamer H.Jzn., D. W. Schoon man, G. J. Nijhof, F. L. Fahro, B. G. Rutgers en J. D. G. Mast. BeschermheerenMr. J. B. Sölner, B. Cuperus en Jhr. Mr. D. O. Engelen. Gymnastiek- en Schermvereeniging ..de Batavier." Bestuur J. H. van der Mast Pres D. Smit Secr., J. van Dijk Jz. Penningm., F. van Zuuk Comm. v. Orde, G. H. Garritsen alg. secundus. J. W. Kreulen Directeur. De vereeniging telt 20 werkende leden. Contributie werkende leden f 4,80, begunstigers f 2,'s jaars. Oefeningsvergaderingen Maandags- en Donderdagsavonds van 81/210. uur in de Gemeente-Gymnastiekzaal. Dames Gymnastiekvereeniging ..Ontwikkeling." Bestuur: Directeur J. W. Kreulen, Presidente J. Gerritsma, Secretaresse H. K. Uiterwijk, Penningmeesteresso C. Koenen, Comm. v. orde A. Arentsen en A. Gravestein, Algem. Secundus N. Braak. De contributie bedraagt jaarlijks f 3,60. Pictura. DirecteurenPresident, C. Storm Buijsing. Secr. W. C. Staring, Directeur van Orde, H. W. van der Worp. CommissarissenJhr. Mr. D. WT. van Andringa de Kempenaer, B. E. Onderwater, D. Nuij- sink, J. L. A. Stolk en D. N. Labrijn. Penningm. C. G. Lagerweij. Getal leden 110. Contributie f 4. Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunst beschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en tee- I I ADRESBOEK van ZUTPHEN. xli keningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozegracht. Pres., J. G. Klaassen, Secr., J. Goemans, Thes., L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op het Oudewand. BestuurPres., B. E. Onderwater v. Brandwijk Secr.-Thes., C. C. Brü- ningsMr. J. B. Sölner, Jhr. Mr. J. A. v. d. Does en A. Steenlack. Telt 140 gewone leden. Entrée f 15, contributie f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat. BestuurPres., C. Schillemans, Vice-Pres., A. E. J. Massink, Thes., G. J. Hamer H.Jzn., Secr., F. A. Bonté, H. Niemeijer en H. C. Mellet. Getal leden 250. Contributie f 10, entrée f 3, sortie f 25. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President Dr. G. Blokhuis, Vice-President, J. G. Pompe, Secre taris, J. A. A. In 't Velt, Thesaurier, W. H. Schuk- king; H. A. Ezerman, J. Heskes en W. F. Privé. Telt ruim 700 leden. Contributie hoofden van gezin nen f 12,50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen, f 7,50, alleen of bij anderen inwonende f 5, mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f 4 en min derjarigen van 12—18 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen, f 3,75. Entrée f 3, sortie f 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt, betaalt de halve con tributie. Vereeniging Creditreform. Directeur, Ezerman. Deze vereeniging stelt zich ten doel den handel op vastere grondslagen te bevestigen, door onderlinge, mondelinge en schriftelijke information en door het aanmanen van nalatige schuldenaren. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres., J. R. Immink, Vice-Pres., Dr. D. Bruins, Secr., A. Walland, Penningm., D. Albers Wzn. Leden D. N. Labrijn, T. H. Oldenhuis Gratama en B. Cupe rus Adv. lidJhr. Mr. D. O. Engelen. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand verga dering. Contributie f 5,25. Geen entree, sortie f 3. Volksleesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur Pres. G. W. de .Tosselin de Jong. Secr. en Thes., Mr. J. B. Sölner. Leden G. Lijsen, G. Kouwenaar, D. Nuijsink, B. A. Albers, C. G. Lagerweij,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 88