xxxvi ADRESBOEK van ZUTPHEN. van Doorninck. Gildemeesters F. H. Umbgrove en Jhr. C. v. d. Merwede Quarles v. Ufford. RentmeesterHlc. W. Hasselo. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en ver zorging van behoeftigen. Zij dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde preuvingen" van brood, boter, vleesch ol spek, aan huiszittende burgers. Aantal bedeelden 190. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershofje (1571), bevattende 31 woningen. Tot de opname in hetzelve wordt vercischt een 8-jarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon t' 50, voor gehuwden 1' 75 en voor een woning uitzicht hebbende op de straat voor een per soon t' 75 en voor gehuwden f 100. De Sint Anna Broederschap. Bestuur: Mr. W. J. L. Umbgrove, J. E. de Voogt G.Nzn. en Mr. J. L. A. Stolk. Rentmeester R. H. Loef Sckuphoven. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunt 40 behoeftigen a 60 cent per week. De Sint Anthonie Kleine Broederschap van de Nieuwstad. Bestuur, OlderliedenMr. W. J. L. Umbgrove, W. C. M. R- Baron van Heeckeren van de Heest en Jhr. Ph. E. van de Merwede Quarles van Ufford; Gildemeesters: F. H. Umbgrove en A. Steenlack. Deze instelling ter ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zooge naamde „preuvingen" uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden: F. H. Umbgrove, Mr. J. B. Sölner, W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, A. Steenlack, C. C. Brii- nings. Jhr. Ph. E. v. d. Merwede Quarles v. Ufford. Eeife instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die jaarlijks aan 20 behoeftigen „preuvingen" uitreikt. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Weten schappen (Physica). BestuurPres. S. T. Heeringa, Di. D. Bruins, Jhr. Mr. D. O. Engelen, B. Cuperus, J. H. Nort, C. Bijl. Secret. J. J. Stoel. Penningm. D. Albers Wzn. Houdt 's winters eiken Maandagavond te 71 j uren vergadering boven de Groote Sociëteit. Contribu tie f 5, Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Bestuur: Pres., A. J. Oort, Yice-Pres., B, Cuperus, le Secr., Dr. A. J. van Rhijn, 2e Secr., Dr. D. Bruins. ADRESBOEK van ZUTPHEN. xxxvii Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vjjftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van weten- schappeljjken aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreekbeurt is opgedragen, een van te voren ingediende vraag beantwoord of wel eene mede- detding gedaan. Nadat de spreker zjjn rede, welke in geen geval mag worden voorgelezen, beeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen wor den gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van Octo ber tot en met Maart. De contributie bedraagt f 2,25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Commissie van Beheer van het Museum in het Wijn huis, Oudheidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 3 dooi den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeni ging „Zutphen Vooruit." Voorzitterde heer C. Storm Buysing (B. en W.), leden de heeren Dr. K. O. Meinsma, W. C. Staring en H. W. van der Worp (Gemeenteraad), C. L. van Balen, D. J. Bosman en Mr. Th. Evekink („Zutphen Vooruit"). Secretaris is de heer C. L. van Balen, tot wien alle aanbiedingen voor plaatsing van voorwerpen in het Museum, aanvragen voor het houden van tijdelijke ten toonstellingen enz. moeten worden gericht. Conservator van het Museum is de heer J. Gimberg. Het Museum is geopend dagelijks van 1012 en van 24. Entrée 10 ets. Jaarkaarten f 1,50. Muziekvereeniging ..Crescendo." BestuurJ. W. v. d. Kleij, Dir.; R. H. Timmer, Voorz.A. Bolthof, Secr.; J. v. Breinen, Penningm.G. Nachtegaal en W. Ba- rendsen, Comm. van ordeA. Scharrenberg, Biblioth. Zutphensche Orkestvereeniging. Eere-Voorz.B. E. Onderwater van Brandwijk, Voorz. M. Caland, le Secr. Mr. C. E. Stolk, 2e Secr. J. Woudenberg, Penningm. C. J. G. L. v. d. Berg van Saparoea. Directeur Jhr. W. H. J. v. d. Poll. De jaarl. contributie voor werkende leden is f 3,tenvjjl men om donateur te worden, minstens f 2,50 per jaar moet bij dragen. Vereeniging voor Kamermuziek. Pres. A. Meinster, Secr. Mr. J. A. Steenlack, Penningm. F. IJpey. Contributie per jaar f 2,50 minimum. Zutphensche IJsvereeniging. Bestuur: Eere-Pres., Jhr. H. A. D. Coenen, Pres., J. C. Goldenberg, Vice-Pres.,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 86