l&l xxxu ADRESBOEK van ZUTPHEN. misleiding en bedelarij tegen te gaan. Het beginsel waarvan zij uitgaat, beoogt verhooging van het weerstandsvermogen der armen. Het aantal leden bedraagt '266. Contributie f 0,50. Vereeniging voor Centralisatie van Armenzorg. Yoorz. B. Cuperus, Secr. W. H. Schukking. Deze vereeniging bestaat uit afgevaardigden van verschillende diaconicn en enkele liefdadigheidsinstellingen, heelt ten doel meerdere eenheid in de armenzorg te dezer stede te bewerk stelligen. Te Huis voor Militairen. Bestuur: F. H. Umbgrove, Voorzitter, Jhr. P. E. ynn de Merwede Quarles van Ufford, Penningm., Jhr. Mr. J. H. J. C. Martens van Sevenhoven. Secretaris.. Ds. J. J. v. d. Broek en H. A. J. Leembruggen. K. Keil Hzn., Huisvader. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen, te Zutphcn in garnizoen, kosteloos een aangenaam ver bigt m hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige 'dagbladen, dam- en schaakspelen zijn aanwezig, voor geringen prijs zijn goede ververschingen geen sterkedrank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruikt gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f 2 of meer 's jaars. Christelijke Jongelings-Vereeniging I Tim. 6 12a te Zutphen. D. J. Hazewold, Eere-Voorz., H. van Zeben Dz., Voorz., G. J. Garssen, Vice-Voorz. W. J. Schiphouwer, le Secret. G. Stam, 2e Secret. A. Veltxnaat, Penningm. D. A. Lindeman, le Bibliothecaris W. L. Trelker. 2e Bibliothecaris. Getal leden 97. Begunstigers 100. De vergaderingen worden gehouden iederen Zondagavond van 8—9l uur in haar locaal op den Paardenwal. Hare af deelingen vergaderen Knapenafd.'s Zondags van 12' 211/2i Zangafd. Dinsdagsavonds van 81/.} 9--*/4- Reciteerafd. Woensdagavonds van 8b'2—^/4- Afd. gym nastiek Donderdagavonds van 8^2—uur- Het orgaan „het Maandblaadje" verschijnt tegen den len van elke maand. Haar Volksbibliotheek is geopend iederen Maandagavond van 8—9 uur. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen." Vergadering Maandagavond in de consistorie der Geref. Kerk van half 8 tot halt 10 uur. Eere-Voorzitter Ds. J. N. Lindeboom, Presi dente mej. D. Bakhuis, Vice-Pres. mej. B. Scholten, secret., mej. J. Lindeboom, thes., mej. A. Israëls, ter- ADRESBOEK van ZUTPHEN. xxxm wijl het bestuur dierzelfde vereeniging Vrijdagsavonds half acht vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Jongedochters-Vereeniging. Presidente mej. E. H. Bax. De vergaderingen dezer vereeniging, ten beh'oeve van behoeftige weduwen cn weezen, worden gehouden iede ren Vrijdagavond van 79 uur in de kamer naast de Christelijke School op den Paardenwal. Gereformeerde Jongelings-Vereeniging .,Uw Koninkrijk kome", met een 83tal leden, begunstigers 50. Verga dering Zondag om de 14 dagen 's avonds van 89^/4 uur en Dinsdag om de 14 dagen van S'/oU uur in de consistoriekamer van de Ger. kerk. Voorz. J. Boks, Secretaris J Brinkman, Turfstr. Bovengenoemde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doelelkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschappelijken levens. Christelijke Jongelings-Vereeniging ..Onderzoek de Schriften" Joh. 5 vers 39a, afd. Ned. Jong. Verb. Be stuur B. Roeles, Pres., G. Brummelman, Vice-Pres., J, Molenaar, Secr., H. Hendriks, Penningm. Zij houdt hare vergaderingen des Maandagsavonds van 81/2—10 uur in het lokaal grenzende aan de Bap- tistekerk. De afdeeling Letterkunde vergadert Dinsdagsavonds van 81/210 uur. Secretaris J. Weenink. Muziekvereeniging ,,Elad'!, afd. Chr. Jong. Ver. „Onder zoek de Schriften." BestuurT. Hoekstra, Directeur, G. Hendriks, President, G. Brummelman, Secretaris en J. Molenaar, Penningmeester. Jongedochters-Vereeniging ..Maranatha", ten doel heb bende het maken van kleederen voor de arme kinderen der Zondagscholen. Bestuur: mej. Roelesde Jong, Presidente, D. Baneman, Secretaresse en D. Gerritsen, Penningmeesteresse. Zij houdt hare vergaderingen iede ren Woensdag van 89^2 uur in het lokaal grenzende aan de Baptiste kerk. Aan deze vereeniging is ook nog eene kleine-meisjes-ver. verbonden, die Dinsdags ver gadert, 's avonds van 71/2uur. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken en Geneeskundig Gesticht voor krankzinnigen. 3

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 84