XXIV ADRESBOEK van ZUTPHEN. Leerares voor de driejarige leergang voor de nuttige en fraaie handwerken is Mejuffr. C. E. Baerents. Leerares in het teekenen tot voorbereiding voor de kunstnijver heid en in de kunstgeschiedenis, Mejuffr. C. Neeb. Leerares in de leergang voor het kostuumknippen en maken, Mejuffr. Chr. Kempf. Leeraren in het rechtlijnig teekenen N. v. d. Hoef, in het handteekenen J. Vleming. Het schoolgeld bedraagt niet minder dan f 10 en niet meer dan t' 35 's jaars en wordt vastgesteld door het bestuur in ver band met don aard der betrokken leergang. liet bestuur is be voegd, leerlingen tegen een verminderd schoolgeld of geheel kos teloos toe te laten. De leerlingen, die een volledigen dagleergang volgen, zijn verplicht de lessen der Burgeravondschool bij te wo nen. De leerlingen, die buitenaf wonen, genieten ecne verminde ring op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschappij tot Expl. v. S. S voor leerlingen van industrie ën ambachtscholen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 80. Gymnastiekschool bij de Broedereukerk. Onderwijzers J. Heskes en II. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonueeren. Leergeld f 6 per jaar. Het onderwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs le klasse jongens. Maandag en Donderdag van 12—1 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 121 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. 4e Woensdag en Zaterdag van 121 uur. Ie meisjes. Dinsdag en Donderdag van 1—2 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd mej. J. Piepers, geassisteerd door mej. A. Hoeven, met 80 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kinde ren uit een gezin f 16. Voor drie kinderen f 18; per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren Dagelijks voorin, van 912, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paarden wal. Hoofd, mej. S. C. Fuchs, geassisteerd door mej. M. van Hulst, A. Morhee, J. M. Bender, L. Sommers, M. Kamperman, J. Terpstra, J. Renssen, A C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, J. A. Surink, C. F. Hoeven en H. II. Slijper. Schoolgelden Per maand 20 cent. Voor kinderen van behoef tige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Com missie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstel ling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. voorm. van 9—111/2 uur, 's nam. van 2—4 uur. ADRESBOEK van ZUTPHEN. xxv Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. H. C. van Ziiuk, geassisteerd door mej. II. Stapel, H. Enterman, A. Klaassen en R. v. Boven met 180 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 Juni, 1 September en 1 December. Kinderbewaarplaats. Mevr. Storm BuysingMeyer, Eere-Voorzitster, Mevr. Goudsmit - Polano, Presidente, Mevr. ImminkUken, Penningmeesteresse, Mevr. van EldikGarsen, Mejuffr. Makkink, Mevr. YpeyHooft, Mejuffr. Cuperus, den Heer Siemens, Arts, Mevr. Roe- lofszvan der Chijs, Secretaresse. Directrice: Mejuffr. van Ham. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 860 kin deren. Burgerschool. Hoofden, mej. G. Capitz en mej. M. Wedemeijer Liofdeschool mej. L. Uiterweert en mej. G. Genabeek. Schoolgelden. Burgerschoolper kwartaal lc klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Lieldescbool gratis. Schoolurenvoorm. 9ll'/g, nam. 25, 's winters tot 4 uur. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. H. Uiterwijk. Hulponderwijzeres mej. Förch. Da mes Directrices mej. Chr. Swaving (Presidente), mej. M. Erdbrink (Thes.j, mej. v. d. Mark (Secr.), mej. C. Ringeling, mevr. wed. Mispelblom Beijer geb. Laux, mevr. S. J. Dekker en mevr. Engelen. Getal kinderen 50. Dames Directrices der Breischoolmej. M. Erdbrink (Pres.), mej. C. Ringeling, mej. L. v. Hasselt, mej. H. van der Chijs, mej. J. Hartjens en mej. A. Labrijn. Breivrouwen C. Krieger, R. Olthof en R. Kamperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 's middags 1 4 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool 's avonds van 41/27 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door de gemeente. C. Sehillemans, Pres. H. van Erkel, Vice-Pres.Jhr. W. H. J. v. d. Poll, Secr.B. E. Onderwater, M. Caland, J. P. Muijderman en Dr. A. J. van Rhijn. Directeur, C. P. Holkamp. Leeraar, G. Groenheim en Mevr. Steijn Parvé. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Be stuur Jhr. Mr. J. II. J. C. Martens van Sevenhoven,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 80