XX ADRESBOEK van ZUTPHEN. Gemeentelijke Teekenschool. Directeur: Dr. B. C. Goudsmit. Leeraren N. v. d. Hoef en J. L. Vleming. Tijdelijke LeerarenL. E. Claus, D. J. van Loo en J. W. van Loo. Het schoolgeld bedraagt f 4 per jaar. De teekenschool telde bij het begin van den cursus op 1 Sep tember 1903 47 leerlingen. De gemeente Zutphen telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle school gelden worden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mej. A. Michielsen Onder wijzeressen, de dames R. C. Visscher, A. M. A. Gersen, J. J. U. van Dijk, C. J. A. Vetter, L. A. Albers en C. E. Heinsius. Gewoon en meer uitgebreid lager on derwijs. Leeraren aan de school de heeren J. L. Vleming, handteekenen (9 uren 's weeks) en J. Hes- kes, Gymnastiek (5 uren 's weeks). Schoolgeldper 6 maanden f 20,—. Schooluren Maand., Dinsd.Donderd. en Vrijd., 's voorm. van 9—12, 'snam. van 24, Woensdag en Zaterdag alleen 's voorm. van 912 uur. Openbare School B C bij de Nieuwstad. (De drie laagste klassen voor jongens en meisjes, de hoogere klassen alleen voor jongens). Hoofd, J. Lindeboom. Onderwijzers, G. J. Tobi, R. Rijkse, A. K. Klaren, R. Schouten en H. A. Sauter. Onderwijzeressen, mej. C. G. Baerents. J. M. Vrugtman, J. H. van Omme en Schoolgeldvoor de drie laagste klassen per 6 maanden f 10, in de hoogere klassen f 16,—, per 6 maanden. SchoolurenMaandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 812 en van 24 uur, Woensdag en Zaterdag van 912 uur. Openbare School D tvoor jongens en meisjes) in de "Waterstraat. Hoofd, A. Weisfelt. Onderwijzers, L. K. Kumpe, J. Daams, F. Hoogland, C. G. van Munster, E. Meilink, J. W. Mensink, T. Nijenhuis en mej. A. Nijland. Onderwijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes, mej. A. Vrugtman. Gewoon lager on derwijs en onderwijs in Fransch, Hoogduitsch, Engelsch, Algem.-Geschiedenis en Wiskunde. Toelating 1 September. Schoolgeldenvoor de laagste 3 klassen per 3 maand f 2,—, voor de hoogere klassen per 3 maand f 3.— Schooluren: Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag's voorm. ADRESBOEK van ZUTPHEN. XXI van 8t/o—12 en 'snam. van 2—4, 's avonds van5—7.Woensdag en Zaterdags, 's voorm. van Si/212 uur- Openbare Schooi E (voor jongens en meisjes) in de Polsbroek. Hoofd J. W. Kesier. Onderwijzers, H. J. Addink, J. E. Rietbergen, mej. J. G. H. Harbach, mej. G. M. Brinkman en mej. J. Bilderbeek. Getal leerlin gen gemidd. 220. Schoolgelden: Morgen- en namiddaguren per maand i' 0,25 voor een leerling. De overige kinderen uit hetzelfde gezin beta len de helft. Schooluren: Alle werkdagen 's morg. van 9— 111/2 uur, 'snam. van 2—4 uur, behalve Zaterdag namiddag. Avondherhalingsschool in school E (voor jongens). Hoofd J. W Kesier. (Van OctoberApril). Schoolgeldi' 0,25 per maand. SchoolurenEiken avond, behalve Zaterdag, van 5—7 uur. Openbare School F in de Hoven. Hoofd D. Colen brander. Onderwijzers: P. F. Zuuring, P.Hendriks, J. N. Mazee en A. W. Langenberg. Onderwijzeressen mej. M. Vrugtman en mej. .J. G. M. H. Regoutvoor handwei'ken mej. H. A. Salemink. Getal leerlingen ongeveer 800. SchoolgeldenVoor ieder kind per maand f 0,25, on- en min vermogenden gratis. SchoolurenAlle werkdagen, behalve Zaterdag namiddag, 's voorm. van 9--liy2, 'Snamidd. van 2—4 uur. Openbare School G (voor jongens en meisjes). David Evekinkstraat. Hoofd J. A. Vrugtman. Onderwijzers W. Weenink, G. J. A. Nijenhuis, J. van der Horst, mej. A. A. L. van den Berg en mej. H. M. Baanders. Getal leerlingen ongeveer 240. Schoolgeld 1' 0,25 per maand. Schoolurendagelijks van 9—111/2 cn van 24 uur, behalve Zaterdag nam. Openbare School H (voor jongens en meisjes) bij de Berkelbogen. Hoofd C. van der Vlies. Onderwijzers: C. L. Fahro, E. J. Wassinlt en Onderwijzeres sen, mej. H. Revelman, mej. J. A. A. Kumpe, mej. S. Revelman en mej. C. A. van Brink. Getal leerlingen ongeveer 380. Gewoon lager onder wijs. Schoolgeldper maand f 0,40. SchoolurenAlle werkdagen, 's morgens van 9—lli/2 uur,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1904 | | pagina 78