168 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Laren m paedag., algem. gescli., meetk., rekenen en heilsleer: door inej. Fr. van der Veen in nutt. handwerken. Ingeschreven zijn thans 21 mann. en 17 vr. kweekelingen. ver deeld in 4 klassen. Vóorz.-dirccteur II. F. Gangel, seer. II. 15. Wormgoor De lessen worden gegeven in de school 'van dén heel de Zeeinv, Oudewand Zutphcn. Het onderwijs wordt gratis gegeven. Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. van Rhijn, Pre sidente, Mej. A. Swaving, Vice-Pres., Mevr. Umbgrove— Lulofs, Thes., Mej. Ph. Swaving, Secret., Mej. Werner, Mevrouw Umbgrove geb. Ringeling, Mevrouw Engelen, Mevrouw van Kempen. De Vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleediiv- stukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen ol weduwen van alle gezindten. Zij. die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bjj de Presidente. Bovendien bestaat in de Koinsteeg een winkel waar tegen den minst mogelijken prjjs voor het publiek gemaakte kleedingstukken tc koop zyn. Telegraafkantoor. J. C. van Tusschenbroek, Direc teur, J. T. Hardeweg, Commies 3e kl., H. Zwakenberg Telegrafist, Mej. H. S. Itz en Mej. C'. M. P. S. Assie,' Klerken Mej. J. H. Scholten en J. C. Kapteijn, Tele fonistenB. van Zeben H.Jzn., IT. van Zeben H.Jzn. en A. Brouwer, Bestellers. Het kantoor is op werkdagen geopend van 71/2 uren voor- tot Sl/2 uren namiddags. - Op Zon- en feestdagen van 71/28I/2 uren voor- en van l21/o11/2 en van 6I/27]uren namiddags. (Grecnwichtijd). De kosten van overseining bedragen: Voor 10 of minder woor den -25 cent, en voorts 5 cent voor iedere 5 woorden of minder, van 11 tot en met 50 woorden |en 5 cent voor elke volgende 10 woorden of minder. De berichten kunnen ook aan het kantoor geschreven worden en mogen gesteld zijn in alle talen, wier karakters' door de telegraaf kunnen overgebracht worden. Zij mogen geen door halingen, tusschenvoegingen, boven- of overschrijvingen bevatten tenzij deze door den afzender behoorlijk zijn gewaarmerkt. (Aan deze bepaling wordt streng de hand gehouden) Ook voor plaatsen waar geen kantoor gevestigd is, worden berichten aangenomen. De verzending geschiedt' dan van het kantoor dat het naast bij de plaats van bestemming gelegen is per bode of post. Het intercommunale telephoonbureel is geopendop werkdagen van 7,30 voor- tot 8,30 nam.op Zondagen van 12,30 tot 1,30. PostkantoorDirecteur. Commies 2e kl. J. A. Janssen, Commies 4e kl. T. H. J. Belonje, J. P. Bae- rents, A. G. Kastein, Klerk 2e kl. P. van Ommen. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 169 Adsistent W. J. Jacobs. Hoofdbesteller G. van Galen. Kantoorknechts H. G. J. Harmsen en A. Lems. Be stellers H. Nijenhuis, A. G. Haarbrink, J. W. Hofman, A. Castermans, G. H. Garritsen, M. Harmsen, G. Vree man, F. Welmers, G. A. K. Dieperinlt, H. ter Beek, B. L. Welling, H. de Grijff, G. J. Harmsen, E. Piepers, H. E. Strijt, L de Graaf, A. J. Verkerk en G Kraaij- vanger. Het kantoor is geopend van s' morgens 6.30 tot "s avonds 8.30 uren. Zondags van 's morgens 7.308.30 en 10.3012.30 uren 's namiddags. Postwissels worden 's Zondags niet aangenomen. In de week worden zij uitgegeven en uitbetaald 's morgens van S.302.30 uren 'snam. (Grecnwichtijd). Vrachtkarren. Naar Apeldoorn, Zat. 'snam. 1 uur, Prins. Arnhem en tusschengelegen plaatsen. Dinsdag 'snam. 4 uur, Prins, en Maandag en Donderdag 's avonds, van G ei,j ssel, Melaten steeg. Ruurlo, Groenlo en Winterswijk, Vrijdag 's avonds 8 uur Lange Wagen. Brammen en Arnhem, Maandag, Woensdag, Donderdag, Zaterdag, 's namiddags 4 uur, Boo.de Hert en Prins. Brammen, dagelijks trekkar, 's middags 12 uur en 5 uur, Koelofsen en Prins, Marschpoort. Deventer, Vrijdag 's morg. 8 uur, Lange Wagen. Dinsd. Pond. en Zaterd. 'snam. 2 uur, voerrn Koot, Roode Hert. v. d. Meij, Maandag en Donderdag 3 Roode Hert. Doesburg, Dinsdag en Donderdag 's namiddags 1 uur, Prins. Baak. Toldijk, Hmnmelo, Keppel, Doctinchcm, Tcrborg, Silvolde, Gcndringcn, Uli't, Dinxperlo, Lichtenvoorde, Bre- devoort, Varsseveld en Aalten, Dinsdags 's morgens 10 uur, Prins. Diereu, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, Prins. Doctinchem, Tcrborg, Silvolde, Ulft, Gendringen, Dinx perlo, Baak en Hummelo, Woensdag en Zaterdag 's mor gens 10 uur, Prins. Eerbeek, Dinsd., Dond. en Zaterd., 's midd. 12 uur, Prins. Ruurlo, Groenlo, Winterswijk, niet geregeld, Vrjjdags 's avonds, Lange Wagen. Ha 11e, Eerbeek en Loenen, Dinsdag, Donderdag, 's nam. 1 uur, Prins. 'sHeercnbcrg en Emmerik, Woenad. 0111 de 14 dagen. Prins. Hengelo (G.) en Vorden, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 's mida. 12 uur. Lange Wagen. Zelhem, Donderdags 's middags 12 uur, Prins. Borculo, Vrijdags 'snam. 1 uur, Lange Wagen, Zaterdag 's morgens, Prins. Lochein, uit de Prins, de vrachtwagen van S. 1L J. Die- perink, Dinsdag en Donderdag 's middags 12 uur en Zater dag 's voormiddags ten half 12 uur.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 88