162 ADRESBOEK van ZUTPHEN. ningmeester, E. RomboutsAlg. Secundus, G. Reerink, Comm. v. Orde, H. Wullink, Captain, F. Mulder. Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der in Nederlandsch-Indië gevallen mili tairen. Correspondent te Zutphen M. M. F. Luppes. Het doel der Verceniging is het ondersteunen der nagelaten betrekkingen van rot de krijgs- of zeemacht behoort hebbende gesneuvelden in Indië, of van hen, die door ziekte en vermoeienis te velde bekomen, overleden zijn. Wanneer de toestand van het Fonds het toelaat, wordt ook ondersteuning verleend aan die strijders, die, na een eervollen dienst Inj laud- of zeemacht, door ziekte of verwondingen onbe kwaam zijn te blijven dienen en niet in staat zijn, om m het onderhoud van hun gezin te voorzien. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. BestuurPres. Dr. T. F. Westrik, Seer., E. ten Gate, Penningm., Dl'. W. v. d. Beke Callenfels, pred. Warnsveld, Biblioth., H. van Velden en F. H. Umbgrove. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort, Seer, en Penningm. Ds. S. J. Dekker. Leden: F. H. Umbgrove en H. Stoel. Con tributie f 1. Deze verceniging heeft hoofdzakelijk ten doel (le godsdienstige en zedelijke vorming van behoeftige Protestanten te bevorderen door de verspreiding des bjbels en doof hot verschaften van ^Evangelisch onderricht. Gustaaf Adolf-Vereeniging. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort. Seer., J. Rutgers. Penmngm., S. J. Meijjes, J. van Giffen. Contributie f 1- De Nederl Gustaaf Adolf-Vereeniging stelt zieh ten doel om te helpen voorzien in de geestelijke behoeften van zulke geloots- „enooten die wegens gebrek aan voldoende hulpmiddelen voor hun kerkelijk leven in gevaar zjju voor het Protestantisme ver- loren te gaan, en strekt hare werkzaamheden over alle gewesten der aarde uit, waar zulke Protestanten wonen, zonder omler- scheid van kerkgenootschap te maken. Hulpcomité, voor instandhouding van het Seminarie nabij BataviaB. Dingemans. Vereeniging tot verspreiding van Stichtelijke blaadjes. CorrespondentDr. A. .J. Oort. Als lid betaalt men f 2,50, als begunstiger t 1. Nederlandsche Protestantenbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Dl'. A. J. Oort, Voorzitter; Dr. J. M. Vorst- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 168 man, Secret.-Penningm., Ds. S. J. Dekker, W. Kerk- meijer G.Jzn. en J. H. L. van Dijk. De afdeeling telt ongeveer 200 leden. Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereniging Tessel- schade. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Mevr. de .Josselin de Jongvan Loghem, Voorz., Mej. C. Swaving, Secret., Thes. Mevr. Umbgrove Ringeling, Mevr. Wed. Mispel- blom BeijerLaux en Mevr. IJpeij Hooft. Het doel dezer vereeniging is de verbetering van liet lot der onvermogende vrouw uit den beschaafden stand, door aanmoe diging en bevordering van haren kunst- en arbeidszin. De ver eeniging zoekt vrouwelijke nijverheid en talenten te ontwikkelen en te verbeteren en de vruchten daarvan in den handel te bren gen, door die tegen de waarde in te koopen en weder te ver- koopen, door oprichting van depots of magazijnen, door het, houden van tentoonstellingen en bazars, door verlotingen, ot op andere wijze. Ook tracht liet bestuur onbemiddelde dames be trekkingen te bezorgen en jonge meisjes te helpen met de op leiding voor verschillende vakken. Contributie f 1,50 'sjaars. Zutphensche Wijkverpleging. Bestuur: Mej. J. F. W. van Hasselt, Mej. Bouman en Dr. J. M. vap 't Hoff. Zutphensche Vereeniging voor Ziekenverpleging. Be stuur Pres. Jhr. H. A. D. Coenen, Vice-Pres Seer, en Thes., Dr. E. J. W. Holleman. Aantal leden 60. Contributie f 1 en f 0,50 voor die personen uit het zelfde huisgezin, waarvan het hoofd als lid f 1 betaalt. Kwartgulden-Vereeniging voor Heideontginning. Kring- Comité Zutphen. Mevrouw Schukking—Dommers, Mej. C. E. Groneman, Mevr. Rom Coïthoff— Ort, Mevr. Hol lemanvan Iterson en Mej. A. Oort. Nederl. Zendelinggenootschap. Afd. Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort, Seer, en Penningm. B. van Eldik en G. Kouwenaar. Maatschappij van Weldadigheid. Afd. Zutphen. Mr. J. Thooft, Voorz., W. C. M. R. Baron van Heeckerenvan de Heest, Secretaris, Jhr. H. A. Coenen, Thesaurier. Contributie f 2,60. Maatschappij tot opvoeding van Weezen in het Huisgezin. Afdeeling Zutphen. BestuurPres., B. Cuperus, Secr., Dr. D. Bruins. Leden B. H. d'Auzon, A. Bieshaar en J. L. Spier, Penningm.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 85