J 58 ADRESBOEK van ZUTPHEN. leden: J. van Dijk, Jhr. Mr. Martens van Sevenhoven en D. van Zeben. Deze vereeniging stelt zich ten (loei om de overtuiging dat Gods Woord en de traditiën onzes volks de vertrouwbare grond slagen eenër Christelijke maatschappij uitmaken, allerwegen te verbreiden, om de liefde daartoe op te wekken, ten einde op deze grondslagen de belangen der Maatschappij in haar geheel, die der werklieden in liet bijzonder, door alle geoorloofde mid delen te bevorderen. De hoofdzetel is gevestigd te Amsterdam. De afdecling telt 93 gewone en 48 buitengewone leden. R.-K. Werklieden-Vereeniging „St. Joseph Kerkelijk goedgekeurd 15 Febr. 1S97. Koninklijk goedgekeurd 24 Mei 1897. Kapelaan J. van der Maat, Geestelijk Advi seur N. J. Steemers, PresA. W. Pieters, Vice-Pres. Th. J. B. Swaders, le Seer. H. Heinen, 2o Secr.; J. G. Lentz, le Penningm.B. H. Hachmaag, 2e Pen- ningm. Het getal leden bedraagt 145. De, vereeniging heeft ten doelom, door aanéénsluiting, de godsdienstige en maatschappelijke belangen barer leden te be vorderen en hen te vrjjwaren tegen anti-christelijke invloeden elkander bij te staan in ziekte en onvermijdelijke gevallen door woord en daad. De vereeniging bezit een eigen gebouw (waarin tooneel, bil- lard en piano) en annexe tuin met kegelbaan. Verder de vol gende afdeelingcn ziekenfonds, liefdebus, spaarkas en begrafenis- aideeling. Tooneel-, zang en muziekgezelschap. Typographen-, kleermakers- en meubelmakersgilden. Soc.-Democr. Arbeiders-Partij. Bestuur: Jan Coenders, Yoorz.A. Coenders, Secr. Hartskeerl, Penningm. Handelsreizigersvereeniging. gevestigd te Zutphen. Bestuur: VV. H. Struyck, Yoorz. A. B. J. Arentsen, le Secr. M. Elzas, Penningm. H. M. de Wild, 2e Secr. Handelsvereeniging, gevestigd te Zutphen. Bestuur: W. Teerink Sr., Yoorz. J. Rutgers Jzn., Vice-Voorz. Mr. G. M. v. Voorthuisen, Secr. A. J. J. Wessels, 2e Secr. H. Bevelman Jr., Penningm. H. G. J. Holl. 2e Penningm. A. Vromen, Bestuurslid. Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland. Afdeeling Zutphen. BestuurW. Olree, Voorz.D. J. P. Gamelkoorn, Vice-VoorzitterW. D. C. Konigsveld, SecretarisH. M. Winterink, Penning meester; A. Wissink, Geerts. Aantal leden 51. Het doel van dezen Bond is samenwerking te bevorderen tus- schen bedienden onderling, liet houden van Cursussen ia Boek- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 159 houden, Handelswetenschappen enz., het oprichten van pensioen-, weduwen- en weezen fonds. Contributie t'3 per j aar. Donateurs f10. Van wege deze afd. bestaat een Cursus in Boekhouden, Han- delsrekenen en Handelsrecht, onder leiding van den heer B. Piepenbroek, leeraar M. O. te Apeldoorn en een Cursus in Duit- sche taal en Handelscorrespondentie, onder leiding van den lieer A. 1). Charles, dipl. M.O. te Arnhem. De lessen worden gegeven in liet Gymnasium alhier en wel in Boekhouden Vrijdagsavonds van T 10 ure en in Duitsclie taal Maandagsavonds van 71/210 ure. Cursusgeld voor leden der afd. f 5 en voor niet-ledcn f7,50 per 3 maanden, bij vooruitbetaling te voldoen. De Zutphensche Spekslagersvereeniging, goedgekeurd, bij koninklijk besluit, dd. 24 Januari 1895 No. 1. Af deeling van den Nederlandschen Slagershond. R. ten- Cate (firma T. van Zadelhoff Zoon), VoorzitterA. Meerstadt, Vice-VoorzitterD. van der Linde, Penningm.; A. Scholten, Secretaris. Vereeniging ..Eendracht". Afdeeling Zutphen van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbond, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 7 Mei 1894. Bestuur: J. W- Koenen. Voorz.; J. W. Bettinck, Penningm.; F. J. van Bruggen, Secretaris en PlaatsbureauhouderBusmeesters, M. C. Smit en G. J. Boterman Algem. Secundus, G. Bettinck. Voor het lidmaatschap moet men zich bij den Secretaris aanmelden. De Bond is gevestigd te Am sterdam en telt ongeveer 500 leden, heeft een levensverzekering, ziekenfonds, plaatsbureaux voor bedienden en patroons, benevens een orgaan, dat maande lijks verschijnt. Nederlandsche Bond van Post- en Telegraafbeambten ..De Post". Afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorzitter, H. G. J. Harmsen, kantoorknecht, le Secr, G. A. K. Dieperink, brievenbesteller. 2e Secr., H. E. Strijt, brie venbesteller. Penningm., A. Castermans, brievenbe steller. Comm. v. Orde. G. de Beus. postbode te Vorden. Buitengew. Bestuurslid, W. Beun, postbode te Voorst. Lid van het Hoofdbest., II. de GrijfF, brievenbesteller, tevens Red. van het bondsorgaan, „de Posthoorn". Deze vereeniging stolt zich ten doelToewijding aan hunne ge meenschappelijke belangen, wat betreft liunne stoffelijke welvaart en zedelijk welzijn. Het aankweeken van kameraadschap en een dracht elkander te steunen in tijden van nood en behoeften en bij de uitvoering van dienst elkander de behulpzame hand te bieden om daardoor de belangen van het publiek te bevorderen. De contributie voor de leden bedraagt f 2,60. Donateurs zijn zij die minstens f 1 's jaars bijdragen. De afdeeling telt 38 leden, en 11*2 donateurs.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 83