ADRESBOEK van ZUTPHEN. Getal leden 400. Contributie f 0.50, verplichte bij drage door het lid zelf te bepalen hoeveel. Dc vereeniging traelit liet. door haar beoogde doel te bereiken door onderscheidene middelen, als persoonlijk bezoek hij de ouders der kinderen, een schoolfeest, jaarlijks te geven aan de kinderen die trouw dc school hebben bezocht, enz. Vereeniging Onderling Vertrouwen. Bestuur: F. R. Meister, President. Ed. de Jong, Secretaris. A. T. Derk- sen, Penningmeester, J. F. Hartman, Waarn. bestuurs lid. B. Hagens en F. J. van Bruggen, Comm. v. Orde. <1. J. van Laar. Hoven. H. Egthuizen, Warnsveld. Om lid dezer vereeniging te worden, wordt vereischt dat men zij eigenaar, vruchtgebruiker, erfpachter of be heerder van een of meer woningen. Deze vereeniging stelt zich ten doel de contractiiocle verplich tingen van huurders van woningen jegens de verhuurders beter te doen naleven, en zooveel mogelijk rechtsgedingen met de daarop volgende execution, tengevolge van wanpraestatie van de zijde der huurders te voorkomen. Begrafenis-Vereeniging (Zutphensche). Directeuren: C. C. Brünings en Mr. J. L. A. Stolk. Chefaanspreker, C. Winterink, aanspreker, M. van der Ivleij. Zieken- en Begrafenisfonds bestaande bij het Depar tement Zutpheu der Maatschappij tot Nut van !t Alge meen. Bestuur Pres., IT. Reesink. Secr., S. T. Heeringa, Thes., Jeppe Vergeer, H. VV. Feith, S. Koppel, B. E. Onderwater. T. Oldenhuis Gratama en IT. Boers, Boek houder, G. de Vos. Agent en Bode, A. Veldboom. Geneesheeren en heelmeesters bij het fonds: Dr. J. M. van 't Hoff, Dr. A. J. van Rhijn, Dr. W. Mulder en Dr. R. G. Rijkens. 1 Januari 1901 telde het fonds 1605 leden. Deze instelling verleent genees- en heelkundige hulp en ver strekt wekelijksche toelagen aan de mannelijke en daarvoor in geschreven- vrouwelijke leden, bij ziekte, van f 2 's weeks, ge durende 3 maanden en van I' 1,50 's weeks bij langeren duur tot 6 maanden ingesloten. Voor begrafeniskosten wordt vergoed Voor man of vrouw boven de 18 jaarI' 50, een kind van 12 tot 18 jaar25, - 6 12' 15,— 1 6 12, 3 dagen tot 1 jaar6.25 Voor jongere kinderen4, Voor doodgeboren tweelingen6,25 Ieder lid betaalt bij de aanvaarding van zijn lidmaatschap 50 cents entree, en verder de volgende contributie Gehuwde mannen, weduwnaars of weduwen met kinderen. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 157 di genees- en heelkundige hulp en geneesmiddelen, toelagen en uitkeering voor begrafeniskosten verlangen Zij die lid worden tusschen 1830 jaar 13 cent per week n 31—40 14 Ongehuwde mannen of vrouwen, weduwnaars of weduwen, zonder kinderen Zij die lid worden tusschen 1830 jaar 9 cent per week 31—40 101/a n Gehuwde mannen, weduwnaars of weduwen met kinderen, die bij ziekte genees- en heelkundige hulp en geneesmiddelen en bij overlijden eene uitkeering voor begrafeniskosten wenschen te ontvangen Zij die lid worden tusschen 1830 jaar 9Vs cent per week 31—40 101/2 Ongehuwde mannen, ongehuwde vrouwen, gehuwde vrouwen, weduwnaars of wedpwen, zonder kinderen, als voren Zij die lid worden tusschen 18- 30 jaar 7;<j cent per week .1 31—40 81/2 41—49 9l/2 Een man of vrouw, ouder dan 49 jaar, lid wordende, betaalt 131/2 cent per week, maar ontvangt geen uitkeering by overlijden. Voor kinderen van leden van 12 tot 18 jaar, ook pleegkinderen beneden 18 jaar lijj een lid in huis zijnde, wordt betaald 2 cent per week. Boven den leeftijd van 18 jaren betalen zij de contributie van gewone leden. Worden die kinderen terstond met hun 18e jaar lid, dan be talen zij geen entree. Kinderen van leden beneden de 12 jaar ontvangen bij kiekte gratis genees- en heelkundige hulp en geneesmiddelen, doch be talen voor begrafeniskosten cent per week. Algemeene Arbeiders-Vereeniging. opgericht in 1870. F. Jimmink, Voorz.: G. J. Hummelman, OnderVoorz.; J. G de Wilde, le Secr.; J. Witte, 2e Secr.; J. W. de Klerk, le Penningm.2e Penningm. Deze vereeniging stelt, zich ten doeldoor eendrachtig samen werken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wijze, in den zoozeer vcrachterden toestand der werklieden ver betering te brengen zjj is werkzaam in vrijzinnig-democratische richting. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds 0111 elkander hij ziekte en overlijden te steunen, zoomede eene spaar kas voor de leden; terwijl door liet houden van voordrachten enz. bet gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 490. Donateurs GO. Donateurs zijn zij die minstens f 3 's jaars bijdragen. Ned. Werklieden-Verbond Patrimonium", afdeeling Zutphen. Bestuur: B. J. v. d. Veen, Voorz Chr. Iliohan. Vice-Voorz., H. W. Beus, Secr., Hendrik Wormgoor. Vice Secr., G. Kranenburg, Penningm., D Visser, 2e Penningm., J. van Dijk, Bibliothecaris. Adveseerende

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 82