152 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Gymnastiek- en Schermvereeniging „de Batavier". Bestuur: J. Garritsen, Pres... G. J. A. Smit Jr. Secr., H. van der Mast, Penningm., A. Verbeek, Comm. van Orde. J. de Vries, Alg. Secundus. J. W. Kreulen, Directeur. De vereeniging telt 20 werkende leden Contributie werkende leden f 4,80, begunstigers f 1,50 's jaars. Oefeningsvergaderingen Maandags- en Donder dagsavonds van 81/2—IO uur in de Gemeente-Gym nastiekzaal. Pictura. DirecteurenPresident, C. Storm Buijsing. Secr. Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. Direc teur van Orde, H. W. van der Worp. Commissa rissen Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Ivempenaer, B. E. Onderwater, D. Nuijsink en W. C. Staring, Penningm.. C. G. Lagerweij. Getal leden 110. Contributie f4. Deze vereeniging stelt zicli ten doel door het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teckeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozegracbt, Pres.. J. G. Klaassen, Secr. J. Goemans, Thes.. L. G. Maaldrink. Groote Sociëteit, op bet Oudewand. Bestuur: Pres., A. Steenlack Secr.-Thes., C. C. Brünings C. G. Lager weij en B. E. Onderwater. Telt 140 gewone leden. Entrée f 15, contributie f 20. sortie f 100. Nieuwe Sociëteit, iu de Beukerstraat. Bestuur: Pres., D. Nuijsink, Secr., J. A. Schutte, Thes. N. C. Wetse- laar A. Martens. H. Niemeijer en C. Schillemans. Getal leden 200. Contributie f 10, entrée f 8, sortie f 25. Buiten Sociëteit aan den Coehoörnsingel. President Dr. D. Bruins, Vice-President, Dr. G. Blokhuis, Secre taris. J. G. Pompe, Thesaurier, W. H. Schukking H. A. Ezerman, J. Heskes en W. G. A. Brewer. Telt ruim 700 leden. Contributiehoofden van gezinnen f 12,50, alleen wonende heeren, geen hoofden van ge zinnen, f 7,50, alleen of bij anderen inwonende f 5, mannelijke minderjarigen van 18—23 jaar f 4 en min derjarigen van 12 18 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen f 3,75. Entrée f 3, sortie f 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt betaalt de halve con tributie. ADRESBOEK van ZUTPHEN. Vereeniging Creditreform. Directeur, Ezerman. Deze vereeniging stelt zich ten doel den handel op vastere grondslagen te bevestigen, door onderlinge, mondelinge en schriftelijke information en door het aanmanen van nalatige schuldenaren. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. BestuurPres.,Vice-Pres., B. Cuperus, Secr., A. Walland, Penningm., D. AlbersWzn. Leden: G. T. Bruyn, Dr. D. Bruins en D. N. Labrijn. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand verga dering. Contributie f 5,25. Volksleesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: Pres. G. V. de Josselin de Jong. Secr. en Thes., H. van Raalten. LedenMr. J. B. Sölner, G. Lijsen, G. Kouwenaar, D. Nuijsink, B. A. Albers, C. G. Lagerweij, C. D. Muijderman en C. Schille mans. Afhalen van boeken Vrijdags tusschen en 4'_i uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag "s morgens van lU/o tot 12' 2 uur 's middags in een der lokalen van het stedelijk gebouw op het 's Gra venhof hij Kolber. ..Zutphen Vooruit", Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres., C. Schille mans, Vice-Pres., Jhr. F. A. Coenen, Secr., M. G. A. Wennips, Penningm., L. J. Spier, A. Meinster, Mr. Chr. E. Stolk, M. M. F. Luppes, C. L. v. Balen en Mr. Th. Evekink. Het doel der vereeniging is Vermeerdering van den bloei van Zutphen en Omstrekende veraangenaming van het verblijf aldaar voor Zutplicnaar en Vreemdeling. Ter bereiking van dit doel zal zij datgene aanmoedigen, ondersteunen - of zelve uitvoeren, wat kan strekken tot veraan genaming van het verblijf of verlevendiging van liet verkeer 1 11 el le door zoodanige reclame te. maken, waardoor vreemdelingen tut een bezoek naar hier worden opgewekt; 2e door liet aansporen tot verbetering en verfraaiing -van wegen en wandelplaatsen en tot liet meer toegankelijk maken van het schoons dat de omstreken aanbieden. 3e door het plaatsen van banken en kiosken op wandelingen 4e het aanmoedigen, ondersteunen of organiseeren van wed strijden, vermakelijkheden, tentoonstellingen en feestelijkheden die liet. vertier in Zutphen en Omstreken bevorderen en 5c door het verstrekken van inlichtingen aan ieder die dit verlangt in verband met het doel der vereeniging.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 80