186 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Avondschool: Fransch, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 5—61/2- Teekenles: Dinsdag en Vrijdag van 1 3/(- 121/.,. Herhalingsschool October—Maart. R. K. bijzondere Meisjesschool. Hoofd mej. H. M. v. Bergen. Onderwijzeressen, mej. C. Lnidgeest, mej. C. A. Smidt, en mej. C. M. van der Vloodt. Internaat van den heer B. J. van Pritzelwitz v. d. Horst, Oud-Directeur v. h. Instituut Spaanschweerd. Zaadmarkt 86. Rijks-Normaallessen, gehouden in de lokalen der Openbare School D in de Waterstraat. Directeur N. J. Visscher. Onderwijzers Dr. C. Bijl. Colen brander, L. J. van Hasselt, J. Heskes, L. K. Kumpe. J. Lindeboom, J. A. Schutte, J. L. Vleming, C van der Vlies, J. A. Vrugtman. Onderwijzeres mej. M. Vrugtman. Begin van den cursus en aanneming van nieuwe kweekelingen 1 April. Het onderwjjs wordt kosteloos gegeven voor de 4e (hoogste) klasse gedurende 25, de 3e 23, de 2e 21, de late 20 uren wekelijks. Gymnastiekles: Dinsdag en Vrijdag, 'snamiddags van 2 3; Dinsdag 's nam. van 34 in het Gyinnastiekgebomv. Teekenles: Woensdag van 11 12 en 1—2 en Zaterdag van 10 12 uur in een der lokalen der H. B. School. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onderwijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het cxercceren met het geweer, liet schermen en het batonneeren. Leergeld f 6 per jaar. Het on derwijs heeft plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept tot uit. Juni. Uren van onderwijs lc klasse jongens Maandag en Dondernag van 12- 1 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 12—1 uur. 3e n j) Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. 4e Woensdag en Zaterdag van 12—1 uur. Ie meisjes. Dinsdag en Donderdag van 1—2 uur. 2e Maandag en Vrijdag van 1—2 uur. Burger-Bewaarschool. (Bornliovestraat). Hoofd mej. J. Piepers, geassisteerd door mej. A. Hoeven en H. Beukenhorst, met 90 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind f 10 jaarlijks. Voor twee kin deren uit een gezin f 16. Voor drie kinderen I 18per kwartaal vooruitbetaald. SchoolurenDagelijks voorin, van 9—12. 's nam. behalve Zaterdag van 2—4 uur. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 137 Bewaarschool op den Paardenwal, Hoofd, mej. S. C. Fuchs, geassisteerd door mej. M. van Hulst, A. Morhee, J. M. Bender, F. van Zuuk, L. Sommers, B. Jager, M. Kamperman, J. Terpstra. J. Renssen, A. C. van Zeben, H. J. Wunderink en J. B. v. d. Meent. Schoolgelden: Per maand 20 cent. Voor kinderen van behoeftige of minvermogende ouders kan, op voordracht van de Commissie van Toezicht, door Burgemeester en Wethouders vrijstelling van schoolgeld worden verleend. Schooluren: Dag. voorin, van 9Hl/2 uur,'s nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. H. C. van Zuuk, geassisteerd door mej. TI. Stapel, Iv. Klaassen en H. Énterman, met 130 leerlingen. De toelating op bovenstaande drie bewaarscholen geschiedt 1 Maart, 1 .Juni, 1 September en 1 December. Bewaarschool voor Roomsch-Katholieken met 360 kin deren. Burgerschool. Hoofden, mej. G. Capitz en mej. M. Wedemeijer. Liefdeschool mej. L. Uiterweert en mej. G. Genabeek. Schoolgelden. Burgerschoolper kwartaal le klasse f 2, 2e klasse f 1,50. Liefdeschool gratis. Schooluren voorin. 9111/2) nam. 25, 's winters tot 4 uur. Naai- en Breischool. Paardewal. Hoofdonderwijzeres mej. TI. Uiterwijk. Hulponderwijzeres Ckr. Willemsen. Dames Directrices mej. Chr. Swaving (Presidente), mej. M. Erdbrink (Thes.), mej. v. d. Mark (Secr.), mej. C. Ringeling, mevr. wed. Mispelblom Beijer geb. Laux, mev. wed. v. Meurs-Snijders en mevr. Engelen. Getal kinderen 50. - Dames Directrices der Breischoolmej. M. Erdbrink (Pres.), mej. C. Ringeling, mevr. Pennink geb. von Baumhauer, mej. H. van der Chijs, mej. J. Hartjens en mej. A. Labrijn. Breivrouwen C. Krieger, R. Olthof en R. Kamperman. Getal kinderen 75. Schooluren: Naaischool, 's middags 1--4 behalve Zaterdags en 's avonds van 57 uur. Breischool, 's avonds van 41/27 uur. Op de naaischool worden, teneinde aan het gewoon lager on derwjjs geen afbreuk te doen, geen kinderen benoden de 12jaar geplaatst. Muziekschool, gesubsidieerd door do gemeente. O. 0. Brunings, Pres.C. Schillemans, Vice-Pres.B. E. Onderwater, Secr.Mr. J. L. A. Stolk, Penningm.H. van Erkel, J. P. Muijderman en Dr. A. J. van Rhijn. Directeur, C. P. Holkamp. Leeraar, G. Groenheim en Mej. C. Koning Munting.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 72