132 ADRESBOEK van ZUTPHEN: Inspecteur der gymnasia Dr. C. J. Eggink. Curatoren van het GymnasiumPres., Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenser. Leden Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, Dr. A. G. Kok, Dr. A. J. van Rhijn, Mr. H. C. Pennink, Secret. Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs B. Cuperus, Voorzitter, Dr. J. M. van 't Hoff, Secretaris. Jhr. Mr. D. O. Engelen, Dr. A. J. Oort, C. G. Lager- weij, H. J. G. Souman en S. J. Dekker. Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, Dr. A. G. Kok, Voorz., Dr. B. C. Goudsmit, Secret., J. P. Muijderman, J. A. Vrugtman, J. E. de Voogt G.Nzn., B. E. Onderwater en Dr. E. J. W. Holleman. Commissie van Toezicht op de Bewaarscholen. Pre sident, F. H. Umbgrove. Secretaris, Dr. D. Bruins. Thesaurier, C. G. Lagerweij, Mevr. Stolk Steenlack, Mevr. Suringar—Chateleux, Mevrouw van Otterloo Fikkert, Mevr. SchukkingDommers, Mevr. Goud smitPolano en Mej. H. C. van der Chijs. Gymnasium. Rector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. G. Blokhuis. Leeraren in de oude talen, Dr. M. Kreunen en Dr. J. Hooijkaas. Leeraar in de Wiskunde, Dr. A. J. Swart. Leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde, L. J. van Hasselt. Leeraar in de Fransche taal, H. C. Mellet. Leeraar in de Engelsche taal, A. Dolk. Tijd. Leeraar in de Hoog- duitsche taal, J. Goemans. Leeraar in de Nederlandsche taal en Geschiedenis, K. O. Meinsma. Leeraar in de Natuurkunde, Dr. B. C. Goudsmit. lieeraar in de Schei kunde, Dr. A. J. C Snijders. Leeraar in de Natuurlijke Historie, H. M. Bernelot Moens. Leeraar in de He- breeuwsche taal, Dr. II. W. Ph. E. v. d. Bergh v. Eysinga. Leeraar in de Gymnastiek, J. Heskes. Clavigera: Mej. de wed. L. J. Albers. Het Minerval bedraagt f 80 's jaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1901 47 leerlingen. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Direc teur, Dr. B. C. Goudsmit. Leeraren J. A. Suringar, Dr. A. J. C. Snijders, J. J. Stoel, J. Zelling, P. Kat Pzn., H. C. Mellet, L. J. van Hasselt, A. Dolk, J. Goemans, J. H. Nort, H. M. Bernelot Moens, Jhr. Mr. B. de Jonge, ADRESBOEK van ZUTPHEN. 138 L. D. Wolters, J. L. Vleming, N. van der Hoef, J. Heskes. Burger-Avondschool. Directeur, Dr. B. C. Goudsmit. Leeraren, J. J. Stoel, J. II. Nort, G. J. Tobi, J. L. Vleming en N. van der Hoef. Tijdelijke leeraren, P. F. Zuuring, C. L. Fahro en J. W. van Loo. Hulpleeraren, A. W. E. J. de Haan, E. Claus en I). J. van Loo. De lioogere burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot maatschappelijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschap pelijke vorming vcreischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per haltjaar f '25 voor de drie. laagste klassen en f 30 voor de twee hoogste klassen te voldoen bij vooruitbetaling. De burger-avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2,- te voldoen bij vooruitbetaling. De hoogere burgerschool telde bij den aanvang van den cur sus op 1 Sept. 1001 177 leerlingen, waarvan gratis onderwijs ontvangen. De burger-avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus, op 1 Sept. 1901 153 leerlingen. Schooluren der II. B. S. dagelijks s voorin, van 8-12 en Maandags, Dinsdag, Donderdags en Vrijdags 's nam. van 2 l uur. voor enkele klassen ook 's nam. van 1 4._ De schooluren der burger-avondschool zijn dagelijks, uitgenomen Zaterdag, 's avonds van 69 uur. De gemeente Zutphen telt 8 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle school gelden worden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewand. Hoofd mej. A. Michielsen Onder wijzeressen, de dames R. C. Visscher, A. M. A. Gersen, J. J. U. van Dijk, S. C. Kisslig, C. J. P. Vetter, L. A. Albers en C. E. Heinsius. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs. - - Leeraar aan de school de heer J. L. Vleming, handteekenen (9 uren 's weeks). Schoolgeld per 0 maanden f "20,- Schooluren: .Maand., Dins., Douderd. en Yrjjd., 's voorin, van 912, 's nam. van 2-1, Woensdag en Zaterdag alleen 's voorin, van 9—12 uur. Openbare School B C bij de Nièuwstad. (De drie laagste klassen voor jongens en meisjes, de hoogere klassen alleen voor jongens). Hoofd, J. Lindeboom. - Onderwijzers, G. J. Tobi, R. Rijkse, A. K. Klaren, R. Schouten, H. A. Sauter en G. Meuleman. Onder wijzeressen, mej. C. G. Baerents, J. M. Vrugtman en A. G. Arentsen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1902 | | pagina 70