ADRESBOEK van ZUTHHEN. Nederl. Onderwijzers-genootschap. Afdeeling Zutphen. Bestuur: J. A. Schutte, Voorzitter: J. M. Priems, Oncl.-Voorz.C. L. Fahro, Secretaris; J. A. Vrugtman J.Bz., Penningmeester. Eene vacature. Getal leden 40. Vergadering minstens 6 maal per jaar. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Af deeling Zutphen, en O." BestuurC. L. Fahro, R. Koerselman, R. Rijkse, W. W eenink. Getal leden 42. Contributie f 2,25 per jaar. Doel: verkrijging eener meer zelfstandige positie voor den onderwijzer in en buiten de school. *7.-hehuin us- Vereeniging. Diocesaan- Vereeni ging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Ltrecht. Afd. St. Canisius Vereeniging. Zutphen en Omstr. Bestuur J. F. Paternotte. Voorz. H. J. Zikking, Penningm. L. J. W. Borgers, Secr. Vereeniging Christelijke Normaallessen te Zutphen." Opgericht Maart 1S96 en geopend 1 April. Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor liet examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door II. F. Gangel te Dieren in Ned. taal en lezen; door A. de Zeeuw in vad. en algein. gesch., wisk en iransch door G. W. örmel in rekenk., aardrijksk. en bijb. gesch.door D. Eskes te Eefde in teekenen, zingen en schrijvendoor H. B. Worm goor in rekenk. en natuurl. liist. door F. D. van Batenburg in natuurk. en meetk. rekenen door P. Y\ van der Mculen te Laren in paedag. algem. gesch. en heilsleer: door raej. Fr. van der Veen in nutt. handwerken. Ingeschreven zijn thans 9 mann. en 12 vr. kweekelingen, ver deeld in 3 klassen. Voorz.-directeur U. F. Gangel, secr. H B. Wormgoor. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oude wand Zutphen. N'ederlandsche 3*atroons- VereenigingBoas." Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur Voorzitter, J. A. Smedes, Vice-Voorzitter, J. Wissink, Penningmeester, D. van Zeben, Secretaris. Doel der vereeniging is, voor de patroons in Nederland de ge legenheid te openen om zich, met liet oog op de onderscheidene inrichtingen, waarvan zij aan het hoofd staan, rekenschap te geven van de verplichtingen jegens hun onderhoorigen, die naar den eisch van Gods woord op hen rusten. En zulks niet alleen wat aangaat hun rechtstreeksche verplichtingen bij de regeling van hun bedrijf, maar evenzoo met het oog op de verplichting, waar onder zij als de natuurlijke patroons ot beschermlieeren van hun dienstpersoneel liggen, om den godsdienstigen, zedelijken en maat- schappelijken toestand van hun onderhoorigen te helpen verbeteren. De vereeniging tracht het bewustzijn aan deze verplichtingen ook buiten haar kring te bevorderen. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 161 Vereeniging Horens. Bestuur: Mej. van Rliijn, Presidente, Mej. A. Swaving, Vice-Pres., Mevr. Umb- groveLulofs, Thes., Mej. Ph. Swaving, Secret., Mej. Werner, Mevrouw Umbgrove geb. Ringeling, Mevrouw de Jonge geb. van Asch van Wijck, Mevrouw Engelen, Mevrouw Tutein Nolthenius. De vereeniging heelt ten doel des winters werk en kleeding- tukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prjjs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zijn. Vereeniging Gelregevestigd te Arnhem, goed* gekeurd bij Koninklijk besluit van 17 Jan. 1898, no. 12. Bestuur1ste Voorzitter, Mr. J. .J. S. baron Sloet Oosterbeek 2de Voorzitter, F. A. Hoefer 'Hattem Secretaris, Dr. J. S. van Veen Arnhem Penning meester, J. Gimberg Zutphen. Leden: H. D. J. van Schevichaven Nijmegen J. H. Hofman Schalkwijk en J, A. Heuff Azn. Tiel Deze vereeniging heelt ten doel de beoefening van Geldersche geschiedenis, oudheidkunde en recht door middel van het uitgeven van oorspronkelijke stukken en van verhandelingen op dat gebied. Jaarlijks wordt eene algemeene vergadering- gehouden, waar gelegenheid wordt gegeven tot het voordragen van opstellen en het doen van mededeeliugen over onderwerpen, den werkkring der vereeniging betreffende. De contributie bedraagt f 5 's jaars. Telegraaf kan toor. D. Albers Wzn., Directeur, J. T. Hardeweg, Commies 3e kl., H. Zwakenberg, Te legrafist, Mej. H. S. Itz en W. Mulder, Klerken. Be stellers B. van Zeben H.Jzn., H. van Zeben H.Jzn. en A. Brouwer. Het kantoor is op werkdagen geopend van 71/2 uren voor- tot 81/2 uren uren namiddags. Op Zon- en feestdagen van 71/28I/2 uren voor- en van 121/;1'en van 61/271/3 uren namiddags. (Green wichtijd). De kosten van overseining bedragen: Voor 10 of minder woor den 25 cent, en voorts 5 cent voor iedere 5 woorden of minder, van 11 tot en met 50 woorden en 5 cent voor elke volgende 10 woorden of minder. De berichten kunnen ook aan het kantoor geschreven worden en mogen gesteld zjjn in alle talen, wier karakters door de telegraaf kunnen overgebracht worden. Zij mogen geen door halingen. tusschenvoegingen, boven- of overschrijvingen bevatten, tenzij deze door den afzender behoorlijk zijn gewaarmerkt. (Aan deze bepaling wordt streng de hand gehouden). 1900 11

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1900 | | pagina 85