146 ADRESBOEK van ZUTPHEN. leden. Contributie hoofden van gezinnen f 12,50. alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen, f 7,50, alleen of bij anderen inwonende f 5, mannelijke min derjarigen van 18—23 jaar f 4 en minderjarigen van 12—18 jaar, die niet bij hunne ouders inwonen f 3,75. Entrée f 3, sortie f 10. Die tusschen 1 Oct. en 1 April lid wordt betaalt de halve contributie. Vereen iging CreditreformCommissie van toe zicht voor Zutphen C. C. Bri'inings, en H. W. Massink. Directeur, D. Lijsen. Deze vereeniging stelt zich ten doel den handel op vastere grondslagen te bevestigen, door onderlinge, mondelinge en schrif telijke int'ormatiën en door het aanmanen van nalatige schulde naren. Maatschappij tot IVut van't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres., A. Barenbrugh, Vice-Pres., Dr. T. K. M. von Baumhauer, Secr., A. Walland, Pen- ningm., D. Albers Wzn. Leden: B. Cuperus, Jhr. Mr. D. Engelen en G. T. Bruyn. Adviseerend lid Dr. D. Bruins. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand vergadering. Contributie f 5,25, entrée f 1,50, sortie f 3. VolTesleesbibliotheeTc der Maatschappij tot TV ut van 't Algemeen. Bestuur: Pres. G. W. de Josselin de Jong, Secr. en Thes., H. van Raalten. Le den Mr. J. B. Sölner, G. Lijsen, G. Kouwenaar, D. Nuijsink, B. A. Albers, C. G. Lagerweij, C. D. Muij- derman enAfhalen van boeken Vrijdags tusschen 3Va en 4Va uur en terugbrengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van llVs tot 12Va uur 's middags in een der lokalen van het stede lijk gebouw oj) het 's Gravenhof bij Kolber. Verfraaiings- Vereeniging „Zut phania'Be stuur Pres., C.' Schillemans, Secr., M. G. A. Wennips, Penningm., L. J. Spier, R. Wigman, H. A. Ezerman, C. G. Lagerweij, A. Lijsen, Jhr. F. Coenen, A. Mein- ster, P. P. H. Tielens. Het doel der vereeniging is Vermeerdering van den bloei van Zutphen en Omstrekende veraangenaming van liet verblijf aldaar voor Zutphenaar en Vreemdeling. Ter bereiking van dit doel zal zij datgene aanmoedigen, on dersteunen of zelve uitvoeren, wat kan strekken tot veraangena ming van het verblijf of verlevendiging van het verkeer en wel le door zoodanige reclame te maken, waardoor vreemdelingen tot een bezoek naar hier worden opgewekt ADRESBOEK van ZUTPHEN. 147 2e door het aansporen tot verbetering en verfraaiing van wegen en wandelplaatsen en tot het meer toegankelijk maken van het schoons dat de omstreken aanbieden 3e door het plaatsen van banken en kiosken op wandelingen- 4e het aanmoedigen, ondersteunen of organiseeren van wed strijden, tentoonstellingen en feestelijkheden die het vertier in Zutphen en Omstreken bevorderen en 5e door liet verstrekken van inlichtingen aan ieder die dit verlangt in verband met het doel der vereeniging. De contributie voor gewone leden bedraagt f 1 "s jaars. Statuten, het huishoudelijk reglement en andere gewensclite inlichtingen verschaft gaarne de secretaris der vereeniging. Vereeniging tot Bevordering der Vaarden- mar/eten te Zutphen. Bestuur:' B. E. Onderwater van Brandwijk, Pres. A. Velders, 2de Pres. Mr. M Bom Colthoff, Secret. Jhr. P. A. Coenen, 2de Secret J. But- gers, Penmngm. Herman Bevelman Jr.. 2de Penniimm Jan Makkink. 6 11® vereeniging stelt zich ten doel het bevorderen van den bloei der Paardenmarkten te Zutphen. Ter bereiking van dit doel worden preiniën uitgeloofd aan de ter markt aangevoerde paarden en eene hierop betrekkin f heb bende loterij gehouden. boalrïbutie voor gewone leden is f 1 en voor donateurs t 2,50 ot hooger per jaar. Maatschappij van Tuinbouw en l'lant- kunde. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Yoorz., Jhr. H U S'r Coenen- Vice-Voórz., C. Storm Buijsing, Secr. H. W. Hasselo, Penningm., C. L. Rambonnet en R. Wigman. Contributie f 3 per jaar. Volks zangschool. Bestuur: Pres. C. Schillemans, Secr. G. Kouwenaar, Penningm. PI. van Raalten. Leden: C. D. Muijderman en D. Nuijsink Onderwijzer J. A. Vrugtman. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege, terwijl verder dooi de opbrengst eener openbare zangles in de ontbrekende "-elden tot instandhouding wordt voorzien. Zij wordt bezocht door ongeveer 250 leerlingen. Vereeniging Xanglust. Bestuur Eere-Voorzitter, J. A. Vrugtman; Dir.-Voorzitter, Gr. J. A. Bijenhuis; Secret, J. Morhee; Penningm., J. Gamtsan; Fiscaal, J. J. Bramer; buitengew. bestuurslid, H. Welle. IIurge,-zangschool. Direct. G. J. A. Bijenhuis. Be gin van den cursus 1 April. Lesgeld f 5. Gemengde Bnrger-Xnngvereeniging. Bestuur: 10

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1900 | | pagina 78