140 ADRESBOEK van ZUTPHEN. !Js (bacteriën vrij) ïi 5 cents per K.G, verkrijg baar in het O. N. Gasthuis op eiken werkdag tot 's avonds 7 uur en eiken Zondag tot 's nam. 2 unr. Burger-Weeshuis. Provisoren: Ch. M. Henny, G. J. Garsen, G. Lijsen en L. Albers. Weezen vader tevens rentmeester, J. B. Kobus. Heelmeester, Dr. J. M. van :t Iioff. Eene gemeenteinstelling van weldadigheid, waarin, zoolang het getal verpleegden niet tot vpftien is geklommen, worden opgenomen en verpleegd weezen van Grootburgers van Zutphen of daarmee gel|jk gestelden, d. i. die ingevolge raadsbesluit van 12 Mei 1837 't Grootburgerschapsrecht hebben aangekocht, indien zij den ouderdom van vier jaren hebben bereikt en hun 15ejaar nog niet zijn ingetreden. Op voordracht van het bestuur kan telkens bij raadsbesluit voor één jaar eene geldelijke bijdrage voor opvoeding en onder wijs worden verstrekt aan weezen en halve weezen van 4—18 jaar, wier ouders tijdens het overlijden van vader of moeder, gedurende vier achtereenvolgende jaren ingezetenen waren van Zutphen en over dat tijdvak hun aanslag betaalden in de plaat selijke directe belasting op het inkomen, of jaarlijks f 6 als hoofdsom in 's Rijks directe belastingen. Gebr. Bakker's Weeshuis. Regenten: P. Hasselo, Voorz., C. Stolp, Secretaris, M. Bransz, Penningmeester, F. H. Heukelman en J. Lindeboom. Vader, J. E. Hauët. Geneesheer, Dr. J. M. van 't Hoff. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze, behoeftige kinderen van beiderlei geslacht tot de Xederduitsch Hervormde gemeente behoorende, in den regel niet boven de 1*2 jaren oud, binnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders die bij hun overlijden minstens 12 jaren alhier woonachtig zijn geweest. Bij voorkeur valt de keuze op nagelaten behoeftige weezen van zoodanige ouders, die ook zeiven te Zutphen geboren waren en ook onafgebroken alhier hebben gewoond. De weezen verlaten in den regel op hun twintigste jaar of wel vroeger het gesticht en erlangen eenigen uitzet. Aantal ver pleegden, einde 1899 34, en wel 18 meisjes en 1G jongens. Nieuwe of IHaconie- Weeshuis in de Spiegel straat. Huisbewaarders, P. Hendriks en vrouw. Hier worden de vergaderingen van het collegie van diakenen en van de werkinrichting gehouden, alsmede de bedee lingen aan de armen verstrekt. Bornhof ProvisorenMr. J. Thooft, H. Ketjen, Mr. J. B. Sölner, G. J. Verweij en A. Barenbrugh. Rentmeester, J. van Dam, Geneesheer, Dr. A. J. van Rhijn, Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Een oude mannen- en vrouwenhuis voor alle Christelijke, ge- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 141 zindten. De proveuieren worden door provisoren benoemd met voorwaarde dat zij geboren zijn in deze stad, G jaren hier moe ten hebben gewoond, en bij geboorte buiten deze plaats 12jaren alhier moeten zijn gevestigd geweest, daarenboven boven de 30 jaren oud z|jn. van goed zedelijk gedrag en in het bezit van de noodige kleeding en ondergoed, een kachel en een kastje. Aantal verpleegden 180. Vereen iging van IKoederlijke liefdadigheid. Bestuur: Mevr. de Jongede Brauw. pres. Mevr. de Jonge-van Asch van Wijk, Thes. en Secr. Mevr. Din- geuiansTitterington, Mevr. Epkede Leu. Mevr. Vel vet's van der Linden. Mevr. Martens van Sevenlioven Collot d'Escury. Stedelijk Ziekenfonds. Directie dezelfde als bij het Zieken- en begrafenisfonds der Maatschappij tot Nut van t Algemeen. Geneesheeren Dr. W. Sneltjes en Dr. A. J. van Rhijn. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Contributie voor een huisgezin 3 cent per week. n voor een kind bij zijne ouders inwonende van 18 jaren en daarboven 2 cent per week. voor een op zich zelf wonend lid, man of vrouw, 2 cent per week. He Sint Anthon ie Groot e Broederschap. Be stuur: Voorzittend Olderman, A. Steenlack, Olderlieden: Mr. J. Thooft, W. C. M. R. baron van Heéckeren van de Heest, GildemeestersA. J. W. van Doorninck en F. IJ. Umbgrove. Rentmeester: Hk. W. Hasselo. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en ver zorging van behoeftigen. Zjj dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde „preuvingen' van brood, boter, vleesch of spek, aan huiszittende burgers Aantal bedeelden 231. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershotje (1571), bevattende 31 woningen Tot de opname in hetzelve wordt vereisclit een Sjarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon f 50, voor gehuwden f 75 en voor een woning uitzicht hebbende op de straat voor één per soon f 60 en voor gehuwden f 100. He Sint Anna Broederschap. Bestuur: Mr. J. Thooft. .J. E. de Voogt G.Nzn. en Mr. W. J. L. Umb grove. Rentmeester C. A. Wolters. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende be hoeftigen. Zij ondersteunt 40 behoeftigen a 60 cent pet- week. He Sint Anionic Kleine Broederschap van

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1900 | | pagina 75