128 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Openbare School F in de Hoven. Hoofd D. Co lenbrander. Onderwijzers P. F. Zuuring. P. Hen driks, R. Koerselman en C. G. van Munster. Onderwij zeres, mej. M. Vrugtman en voor handwerken mej. li. A. Salemink. Getal leerlingen ongeveer 270. SchoolgeldenVoor ieder kind per maand t' 0,25, on- en min vermogenden gratis. SchoolurenAlle werkdagen, behalve Zaterdag namiddag, 's voorin, van 9—11% 's namidd. van 2—4 uur. Openbare School G voor jongens en meisjes David Evekinkstraat. Hoofd J. A. Vrugtman. Onder wijzers G, J. A. Nijenhuis, W. Weenink, .T. van der Horst, mej. A. A. L. van den Berg en W. M. J. Priems. Getal leerlingen ongeveer 180. Schoolgeld: 1' 0,25 per maand. Schooluren: dagelijks van 9—lli/2 en van 2—4 uur, behalve Zaterdag nam. Openbare School Bi voor jongens en meisjes) bij de Berkelbogen. Hoofd C. van der Vlies. Onderwijzers C. L. Faliro en E. J. Wassink. Onderwijzeressen, mej. H. Revelman, mej. E. Goldenberg, mej. C. M. Bolder man, mej. J. A. A. Kumpe en mej. S. Revelman. Getal leeerlingen ongeveer 260. Gewoon laser onder wijs. Schoolgeld per maand f 0,40. Schooluren: Alle werkdagen, 's morgens van 9-11% uur, 's namiddags van 2—4 uur, behalve Zaterdag 's nam. Avond- herhalingsschocl, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 5—7 uur. Van October tot April). Avondherhalingsschool in school H (voor meisjes) van 1 October1 April. Hoofd C. van der Vlies. Onder wijzeres, mej. J. A. A. Kumpe. Schoolgeldf 0,25 per maand. SchoolurenMaandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van Openbare School I (voor jongens en meisjes) op den Tadamasmgel. Hoofd J. A. Schutte. Onderwij zers: Ph. A. Biermasz, G. H. Wolsak, A. W. Surink, J. Schurink, M. Jansen, A. W. E. J. de Haan, F. L. Fahro en J. W. Kreulen. Onderwijzeressen: mej. E. Vrugtman, J. Gerritsma en Getal leerlingen ge middeld 500. Gewoon lager onderwijs, kosteloos. SchoolurenAlle werkdagen van 's voorin. 911%, 's nam. van 2—4 uur, behalve Zaterdag 's nam. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 129 Bijzondere School voor R. C. jongens, Teng- nagelshoek. Hoofd, J. F. Paternotte. Onderwijzers, L. J. W. Borgers, J. H. Smeels, A. J. Eijkman én A. H. Hattink. Gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, voor on-, min- en meervermogeuden Schooluren Alle werkdagen van 's morgens 9—H3/4, 's nam. van 2—4 uur, behalve Woensdag en Zaterdag 's namiddags. AvondschoolFransch, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 56%. TeekenlesDinsdag en Vrijdag van 11" 12%. Herhalingsschool OctoberMaart. R. It. bijzondere Meisjesschool. Hoofd mej. E. M. J. Schutjes. Onderwijzeressen, mej. A. M. M. F. Goette, mej. C. A. Smidt, mej. C. M. van der Vloodt, mej. F. M. C. Otterbeek voor 't Fransch en mej. J. M. P. Vernig voor de vrije- en ordeoef. der gymnastiek. Internaat van den heer B. J. von Pritzelwitz v. d. Horst, Oud-Directeur v. h. Instituut Spaanschweerd. Zaadmarkt 86. Rijks-normaallessen, gehouden in de lokalen der Openbare School D in de Waterstraat. Directeur N. J. Visscher. Onderwijzers Dr. C. Bijl, D. Colen brander, L. J. van Hasselt, J. Heskes, P. Kat Pzn., L. K. Kumpe, J. Lindeboom. J. A. Schutte, J. L. Vleeming, C. van der Vlies, J. A. Vrugtman. Onder wijzeres mej. M. Vrugtman. Begin van den cursus en aanneming van nieuwe kweekelingen 1 April. Het onderwijs wordt kosteloos gegevenvoor de 4e (hoogste) klasse gedurende 25, de 3e 23, de 2e 21, de lste 20 uren wekelijks. GymnastieklesDinsdag en Vrijdag, 's namiddags van 2—3 Dinsdag 's nam. van 34 in het Gymnastiekgebouw. Teekenles: Woensdag van 11—i2 en 1—2 en Zaterdag van 1012 uur in een der iokalen der H. B. School. Gymnastiekschool bij de Broederenkerk. Onder wijzers J. Heskes en H. J. Addink. Onderwijs in de gymnastiek, het exerceeren met het geweer, het schermen en het batonneeren. Leergeld i' 6 per jaar. Het on derwijs heelt plaats tweemaal 's weeks van 1 Sept. tot uit. Juni. Uren van onderwijs. Ie klasse jongens. Maandag en Donderdag van 121 uur. 2e Dinsdag en Vrijdag van 12—1 uur. 3e Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. de Woensdag en Zaterdag van 12—1 uur. Ie meisjes. Dinsdag en Donderdag van 12 uur. 2e Maandag en Vrijdag van 12 uur. 1900 9

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1900 | | pagina 69