144 ADRESBOEK van ZUTPHEN. 3e door het plaatsen van banken en kiosken op wandelingen 4e het aanmoedigen, ondersteunen of organiseeren van wed strijden, tentoonstellingen en feestelijkheden die het vertier in Zutphen en Omstreken bevorderen en 5e door het verstrekken van inlichtingen aan ieder die dit verlangt in verband met het doel der verceniging. De contributie voor gewone leden bedraagt f 1 'sjaars. Statuten, het huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft gaarne de secretaris der vereeniging. Vereeniging tot Bevordering der Paardenmarkten te Zutphen. Bestuur: B. E. Onderwater van Brandwijk, 1ste Pres. A. Velders, 2de Pres. Mr. M. Roin Coltholï, lste Secret. Jhr. F. A. Coenen, 2de Secret. J. Rutgers, lste Penningm. Derman Revelman Jr., 2de Penningm. Jan MakkinL De vereeniging stelt zich ten doel het bevorderen van den bloei der Paardenmarkten te Zutphen. Ter bereiking van dit doel worden premiën uitgeloofd aan de ter markt aangevoerde paarden, en door het houden van een hierop betrekking hebbende loterij. De contributie voor gewone leden is f 1 en voor donateurs 1' 2,50 of hooger per jaar. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling Zut phen. Bestuur: Voor/.., Jhr. M. A. D. Coenen. Vice-Voorz., C. Storm Buijsing, Seer. II. W. Dasselo, Penningm., C. C. Nengerman en R. Wigman. Contributie f3 per jaar. Volkszangschool. Bestuur: Pres. C. Schillemans, Secr. Penningm. H. van Raalten. Leden C. D. Muijderman enOnderwijzer J. A. Vrugtman. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege, terwijl verder door de opbrengst eener openbare zangles in de ontbrekende gelden tot instandhouding wordt voorzien. Zy wordt bezocht door ongeveer 250 leerlingen. Vereeniging Zanglust. Bestuur: Eere-Voorzitter, J. A. Vrugtman; Dir.-Voorzitter, G. J. A. Nijenhuis; Secret., B. Dueling; Penningm., J. Garritsen; Fiscaal, J.-L Bramer; buitengew. bestuurslid, II. Welle. Hulpbank. Pres. Mr. J. Thooft, secr. A. E. J. Massink, Thes. L. Albers. Leden: Mr. J. Thooft, Mr. M. Rom Colt holï, Mr. J. B. Söluer, G. J. Garsen en L. Albers. Zitting eiken Zaterdag van 89 uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft ADRESBOEK van ZUTPDEN. 145 aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van f 5 of veelvouden dier som, echter niet hooger dan f 2000. Zy worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor 10, 20, 30, 40 of 50 weken uiterlijk: de rente berekend naar 4 ten honderd per jaar. Bjj geregelde afbetaling wordt 1 gerestitueerd. Het bedrag der rente, de tijd der teruggave en de wijze van terugbetaling zullen in dit geval telkens door het bestuur met den leener en de borgen worden overeengekomen. Het bestuur vergadert Maandag om de veertien dagen des avonds tusschen 8 en 10 uur in het lokaal van het Diaconie Weeshuis, Spiegelstraat 15. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder bescherming van het Departement Zutphen der Maat schappij tot Nut van :t Algemeen. Waarborg kapitaal I 480,000. Directeuren: Gh. M. Denny, H. Ivetjen, Dr. T. K. M. von Baumhauer, J. E. de Voogt G.Nzn., F. J. D. Noordhoek liegt, E. J. v. d. Linden, W. lil Schukking enAdministrateur: L. Portheine. De spaarbank is geopend dagelijks van's ochtends 9—12 en 's namiddags van 3 uur voorts zitting der Commissie Dinsdags, Donderdags en Zaterdags avonds van 6V2Vk uur. liet bedrag van icderen afzonderlijken inleg kan niet minder zijn dan 25 cent. Van sommen van 1' 5 en daarboven wordt aan inleggers een rente betaald, gerekend tot 23/4 pCt. Voor sommen boven t 2000 2 pCt. 'sjaars. Over de maand, in welke de inleg plaats heeft, en over die, in welke teruggave geschiedt, wordt geen rente betaald. De terugbetaling geschiedt van sommen van f 20 en daarbe neden icderen zitdag; van die van f 20 tot f 100 acht dagen na opzeggingvan f 100 tot f 500 eene maand en boven de 1' 500 twee maanden na opzegging. Plaatselijke vereeniging tot bevordering van getrouw school bezoek. Bestuur: G. Schillemans, President. D. Nuijsink, Vice-Presid. J. D. Dielink, Penningm. J. A. Schutte, Secr! 11. W. Dasselo, C. L. Fahro, J. A. Vrugtman J.Bzn en Jhr. Mr. D. O. Engelen. Celal leden 400. Contributie f 0,50, verplichte bijdrage door het lid zelf te bepalen hoeveel. De Vereeniging tracht het door haar beoogde doel te bereiken door onderscheidene middelen, als persoonlijk bezoek bij de ouders der kinderen, een schoolfeest, jaarlijks tc geven aan de kinderen die trouw de school hebben bezocht, enz. Anti-Dienstvervangingsbond. Afdeeling Zutphen. Pres., E v Deerde; Secr., F. Britt, L. J. v. BaardaThes., C. cl Brünings. Contributie f 0,25. 1898 i9

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 77