140 ADRESBOEK van ZUTPHEN. gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt f 2,25 'sjaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Muziekvereeniging Oefening kweekt Kennis, Bestuur Pres. H. van Erkel, Secr., J. Woudenberg, Penningm., II. Palier, Bibliothecaris, J. C. Knijper. Directeur, II. Sie- berg. Contributie f 5,en f 3,Repetitiën op Vrij dagavond. Uitvoeringen in de Buiten-Societeit. Muziekvereeniging „Crescendo." Bestuur: J. Schmink, Dir.-Pres., R. Schouten, Secret., R. Geerlings, Penningm. Zutphensche IJsvereeniging. Bestuur: Eere-Pres., Jhr. II. A. D. Coenen, Pres., A. Steenlack, Yice-Pres., Mr. Th. Evekink, SecretMr G M. van Voorthuijsen, Thes., D. van Elk D.L.zn., J. C. Guldenberg, E. W. Frederiks, A. Lijsen, Jhr. F. A. Coenen, J. G. Pompe, Ph. Tielens en M. M. F. Luppes. Telt circa 550 leden. Contributie f 1,Entree f 1, Neerlands Koning. Koninklijk Scherpschutters Genoot schap (afd. Ned. Weerbaarheidsbond). Bestuur Pres. O. Baron van Wassenaer, Secr., Jhr. F. A. Coenen. Telt circa 30 leden. Contributie gewone leden f 5, buiten gewone leden f 3, entre'e f 3. Schietoefeningen aan den Laatsten Stuiver, 's zomers van 1 Mei tot 1 Sept. alle Vrijdagen, 's namiddags te 2*/2 uren. St. Hubert. Scherpschutters-Genootschap (Afd. Ned. Weerbaarheidsbond) BestuurPres., C Schillemans. Vice-Pres., W. E. Ketjen. Secr. en Thes., A. Velders. Telt circa 20 leden. Contributie f3,50. Schietoefeningen aan den Laatsten Stuiver, 's zomers 's Woensdags des nam. te 5V2 uren. Zutphensche Scherpschuttersvereeniging „Gelria" (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond). Bestuur: Pres. Marten op den Win kel. Secr. W. Teerink, Penningm. J. G. Glaser, comm. van orde Joh. Winkels en J. de Roock. Telt circa 40 leden. Contributie f 4,20. Schietoefeningen aan de Stede lijke schietbaan des Dinsdag middags gedurende de maanden April tot October. Kadervereeniging d.d. Schutterij. (Afd. Ned. Schutterij Kaderbond). Beschermheer; C. C. Brünings. Bestuur: D. W. Schoonman, pres., W. van Ooij, vice-pres., C. L. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 141 Fahro, secr., J. W. Kreulen, penningm., G. L. Fürch en J. van Beest, comm. van orde. Telt 30 leden. Contri butie f 4.80. Entre'e f 1.Doel Verhooging militaire waarde van de Schutterij. Schietvereeniging „Concordia". Pres. B. E. Onderwater van Brandwijk. Secr.-Thes., J. Canters. Casino. Commissarissen B. E. Onderwater van Brand wijk, pres., Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer en A. J. W. van Doorninck. Contributie f 7. Vriendenkring T. A. V. E. N. U. Bestuur: W. D. C. Ko ningsveld, Voorz., II. G. Arentzen, Ie Secr., B. Bontjema, 2e Secr., C. Rolafif, Penningm., J. B. Meijer, Fiscaal. Dc vereeniging stelt zich ten doel de beoefening der uiterlijke welsprekendheid door het voordragen van proza en dichtstukken en bestaat uit werkende en niet-werkende leden, alsmede be gunstigers. Contributie voor leden f 5,en voor begunstigers f 2,50 per jaar. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afdeeling Zut- phen, 40 leden. Zij heeft een gemengde Zangvereeniging opgericht waar 100 leden medewerken. De contributie bedraagt I 6,50. Bovendien kan men alleen lid der Zangvereeniging zijn tegen betaling van I' 5 en 13 voor hen die uit een huisgezin zijn waarvan een lid f 6,50 of 15,— betaalt. Men wordt donateur voor eene jaar lij ksche bijdrage van minstens f 2,50 buiten de gewone contributie. In den regel 2 concerten per jaar. Het lidmaatschap der afdeeling geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatsch. in an dere steden. Bestuur: C. Schillemans, pres., Dr. A. J. van Rhijn, vice-pres., Mr. J. L. A. Stolk, penningm., B. E. Onderwater van Brandwijk, secr., J. P. Muijder- man, bibliothecaris. Directeur, C. II. Coster. Zutphensch Mannenkoor. Bestuur: N. C. Wetselaar, Pres., N. Th. Dekker, Secr., J. G. A. Teegelman, Penningm., II. W. van der Worp, Bibliothek., J. M. Dusch, Directeur. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek. Opgericht 1 Jan. 1875. Bestuur: J. Heskes, Dir. D. W. Schoonman, Pres. F. L. Fahro, Secret. L. Portheine, Penningm. G. J. Hamer Il.Jzn. en A Meilink, Commissarissen van Orde, W. C. v. de Staaij, Algem. Secundus. De vereeniging telt 3 eereleden, 85 begun stigers en 42 werkende leden. Contributie werkende

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 75