43i ADRESBOEK van ZÜTPHEN. G. v. Broekhuizen. Schutter A. W. II. van Bruggen. Auditeur, Mr. Th. Evekink. Bode, D. P. Jansen Jr. Vereeniging ter Beoefening der Krijgswetenschap. Corres pondent voor Zutphen C. C. Brünings. Muziekcorps der Dienstd. Schutterij. Commissie van beheer uit de officierenC. C. Brünings, Jhr. F. A. Coenen en Mr. H. v. Loghem de Josselin de Jong. Kapelmeester, G. Groenheim. Leden uit de Comm. voor de Muziek school J. P. Muijderman en H. van Erkel. Leden uit het muziekcorps J. Woudenberg en J. C. Kuijper. Spaarkas. Paardenwal. Voorz. en boekh., A. J. Nijman. Thesaur., D. Nuijsink. Secret., L. G. Maaldrink. Leden: J. Ilasselo, C. Schillemans, Mr. J. L. A. Stolk, D. Lijsen, C. D. Muijderman, J. G. Klaassen, J. van Dick Gzn., Mr. Th. Evekink, Dr. J. M. van 't Uoff en Jhr. Mr. D. W. van Andringa de Kempenaer. Zitting 's Zaterdags avonds 89 uur. David Evekink's stichting. 86 Arbeiderswoningen aan den Paardenwal, den Berkelsingel. Tadamasingel en de Me- latensteeg. Bestuursleden de leden der Spaarkas. Huurprijs der woningen f 4,25 en f 4,50 per week. Bestuur der Protest. Vereeniging van Spijsuitdeeling aan be- hoeftigen. F. II. Umbgrove, Pres.; J. van Dick, Secret.; W. II. Schukking, Thes., F. II. Ileukebnan, Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, B. Cuperus en A. Velders. Deze inrichting deelt gedurende de maanden November, Decem ber, Januari, Februari en Maart op werkdagen van 11 212I/o uur 's middags aan minvermogenden soep en vaste spijzen uit aan de gaarkeuken (ingang Spiegelstraat). De kaartjes kuuneu bjj den Thesaurier verkregen worden door inschrijvingsbilletten voor een zeker getal op vaste dagenook kan men personen aanwijzen, die gedurende bovengenoemde maanden voor rekening van den gever eten ontvangen. Zutphensche Gaarkeuken. Kreynckstraat. Bestuur: F. II. Umbgrove, Pres. J. van Dick, Secret. W. II. Schuk king, Thes.F. H. Ueukelman, Jhr. Mr. M. W. G. de Jonge, B. Cuperus, A. Velders. Zutphensche Broodfabriek, aan de Havenstraat. Directeur, J. C. Niedelslein Walter. Commissarissen, F. J.D. Noord hoek liegt, B. A. Albers en K. II. O. van Bennekom. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 435 Zutphensche Melkinrichting in de St. Bernhardsteeg. Directeur, I'. J. D. Noordhoek liegt. Commissarissen, B. Onderwater van Brandwijk, F. M. Graevestein van Jleijst en A. Barenbrugh. Deze inrichting heelt ten doel den in- en verkoop van zuivere melk, en voor zooveel noodig de bereiding en den verkoop van boter cm karnemelk en hetgeen verder in het belang van de inrichting moge bljjken. Protestantsche Inrichting van Weldadigheid. C. C. Brünings, Pres.; C. Stolp, Vice-Pres.Bart van Eldik, Secret.; E. J. Harmsen, Adj.-Secr. J. van Dam, Penningin. II. J. Reesink, Adj.-Penningm.J. C. Guldenberg, Maga zijnmeester; A. E. J. Massink, Adj.-Magazijnmeester A. J. Uiterwijk en A. Velders. Kamer van Navraag. Bestuur: A. Barenbrugh, Voorz.; B. Cuperus, Onder-Voorz.Jhr. Mr. M W. C. de Jonge, A. Mentz, J. L. Spier, Secret-Thes. (C. II. Wolzak, Boek houder). Aan dit bestuur is het volgende Damescomité toege voegd: Mevr. Wed. FortuinLioni, Mevr. KampQuintus, Mevr. Nuijsink—van Andel, Mevr. wed. Muller—Thijm, mej. Ilester Matthes, mevr. EngelenFeldhaus en mej. Sophie Tierlam. De Kamer van Navraag stelt zich ten doel door het geven van inlichtingen de particuliere armenzorg te leiden en daardoor misleiding en bedelarij tegen te gaan. Het beginsel waarvan zij uitgaat, beoogt verhooging van het weerstandsvermogen der armen. Het aantal leden bedraagt 280. Contributie f 0,50. Vereeniging voor Centralisatie van Armenzorg. Voorz. B. Cuperus, Secr. W. H. Schukking. Deze vereeniging bestaat uit afgevaardigden van verschillende diaconiën en enkele liefdadigheidsinstellingen, heeft ten doel meerdere eenheid in de armenzorg te dezer stede te bewerk stelligen. Te Huis voor Militairen. Bestuur: P. Doedes, Voorz., F. II. Umbgrove, Jhr. P. E. van de Merwede Quarles Van Ulïord, Penningm., Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, Secret II. Baron Neukirchen genaamd Nijvenheim. K. Keil Ilzn! concierge. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Bond, is Militairen te Zutphen in garnizoen, kosteloos een aangenaam verblijf in hun vr\jen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladen, dam- en schaakspelen zijn aanwezig. Voor

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 72