ADRESBOEK van ZUTPHEN. dent, F. II.' Umbgrove. Secretaris, Dr. I). Bruins. The saurier, C. G. Lagerweij. Mevr. StolkSteenlack, Mej.J. Mattlies, Mevr. SuringarChateleui, Mevr. van Otterloo Fikkelt. Mevr. SchukkingDommers en Mevr. Goud smitPolano. Gymnasium. Rector, Dr. D. Bruins. Conrector, Dr. G* Blokhuis. Leeraren in de oude talen, Dr. M. Keunen en Dr. J. Ilooijkaas. Leeraar in de Wiskunde, Br. A J. Swart. Leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde, L. J. van Hasselt. Leeraar in de Fransche taal, II. C. Mellet. Leeraar in de Engelsche taal, A. Dolk. tijd. Leeraar in de lloog- duitsche laai, J. Goemans. Leeraar in de Nederlandsche taal en de Geschiedenis, K. 0. Meinsma. Leeraar in de Natuurkunde. Dr. B. C. Goudsmit. Leeraar in de Schei kunde, Dr. A. J. C. Snijders Leeraar in de Natuurlijke Historie, Dr. H. D. Tjeenk Willink. Leeraar in de He breeuwsche taal, Dr. 11. Ph. E. v. d. Bergh v. Eysinga. Leeraar in de Gymnastiek, J. Heskes. Clavigera: Mej. de wed. L J. Albers. Het minerval bedraagt I' 80 's jaars, te voldoen in vier termijnen bij vooruitbetaling. Het Gymnasium telde 1 September 1897 52 leerlingen. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus.' Directeur, Dr. B. C. Goudsmit, Leeraren II. .1. Bolderman, Onder- Dirccteur. J. A. Suringar, Dr. A. .1. C. Snijders, J. J. Stoel, Dr. II. D. Tjeenk Willink, J. Zelling, P. Kat Pzn II. 0. Mellet, L. J. van Hasselt, A. Dolk, J. Goemans, W. 0. Gelton, J. L. Yleming, N. van der Hoef, J. Heskes. Burger-Avondschool. Directeur, Dr. B. C. Goudsmit. On der-Directeur, II. J. Bolderman. Leeraren, G. J. Tobi, J. L. Vleeming en N. van der Hoef. Tijdelijke Leeraren II. .1. Bolderman, J. J. Stoel en C. L. Fahro. llulplee- rareu, A. W. E J. de Haan, E. Claus en J. Uiterwijk. De hoogere burgerschool dient tot opleiding van jongelieden tot maatschappelijke betrekkingen, waarvoor eene wetenschap pelijke vorming vereischt wordt. Het schoolgeld bedraagt per halfjaar f 20,—te voldoen bij vooruitbetaling. De burger-avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot. opleiding van aanstaande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar f 2,te voldoen bij vooruitbetaling. De hoogere burgerschool telde bij den aanvang van den cur sus op 1 Sept. 1897 134 leerlingen, waarvan 6 gratis onderwp ontvangen. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 125 De burger-avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus, op 1 Sept. 1897, 117 leerlingen. Onder deze bevinden zich il leerlingen, die liet onderwp gratis genieten. Schooluren: dagelijks 's voorm van 8—12 en Maand., Dinsd., Donderd. en Vrijdags 's nam. van 2—4 uur, voor enkele klassen ook Woensdag en Zaterdag 's nam. van 1—4. De schooluren der burger-avondschoól zijn dagelijks, uitgenomen Zaterdag, 's avonds van 69 uur. tto gemeente Ziitplicn telt 8 openbare en 1 bijzondere scholen. Alle school gelden norden vooruit betaald. Openbare School A (voor meisjes boven 9 jaren) op het Oudewant. Hoofd, mej. A. Michielsen Onderwijze ressen, mej. R. G. Visscher, A. M. A. Gersen, J. J. U. van Dijk, S. C. Kisslig, C. J. P. Vetter, L. A. Albers en C. E. Heinsius. Gewoon en meer uitgebreid lager on derwijs. Leeraar aan de school de heer J. L. Vlee ming, handteekenen (9 uren 's weeks). Schoolgeldper 6 maanden f 20,—. Schooluren Maand., Dinsd., Donderd. en Vrjjd., 's voorm. van 912, 's nam. van 24, Woensdag en Zaterdag alleen 's voorm. van 912 uur. Openbare School B/C bij de Nieuwstad. (De drie laagste klassen voor jongens en meisjes, de hoogere klassen alleen voor jongens). Hoofd, J. Lindeboom. Onder wijzers, G. J. Tobi, P. Dietz, G. J. Reerink, C. de Kok, R. Rijkse, A. K. Klaren en R. Schouten. Onderwijze ressen, mej. A. C. Kerleu en C. G. Baerents. Schoolgeld: voor de drie laagste klassen per 6 maanden f 10, in de hoogere klassen f 16,per 6 maanden. SchoolurenMaandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9—12 en van 2—4 uur, Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur. Openbare School D (voor jongens en meisjes) in de Waterstraat. Hoofd, N. J. Visscher Onderwijzers, L. K. Kumpc, J. Daams, E. Meilink, J. W. Mensink, T. Nijenhuis en mej. A. Nijland. Onderwijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes, mej. A. Vrugtman. Gewoon lager onderwijs, in de avonduren, Franseh, Hoogduitsch en Wiskunde. Toelating tot de Dagschool I Maart en 1 September, tot de Avondschool 4 September. SchoolgeldenVoor de vakken ak, o en s voor iederen leerling per 3 maanden f 2,voor iederen leerling, die tevens gebruik maakt vau het onderwijs op die school in de overige vakken f 3,voor de vakken 1, m, n en p (avondschool) alleen f 1,50.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1898 | | pagina 67