152 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Zntpliciisclie TclcpIioonOIa at schappij. Direc teur, Mr. M. Rom Collhoff. Commissarissen, C. Schille- mans en Dr Ilubreelit. Tejephonisten de dames M. Soerewijn en B. Schwarz. Boml van IVederlaiidsclie Onderwijzers. II- deeling „Ziitplien en O.'* Bestuur: C. L. Fahro, Voorz., G. J. Reerink, Ie Secr.. R. Koerselman, 2e Secr,. A. K. Klaren, Penningm. en G. J. A. Nijenbuis, Algem. Secund. Getal leden 40. Contributie f 2,25 per jaar. Doelverkrijging eener meer zelfstandige positie voor den onderwijzer in en buiten de school. Xederlandsclie Patroons-Verceiiisiug „Boaz". Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur: R. ten Gate, Voorzitter. J. A. Smedes, Vice-Voorzitter, J. Wissink. Penningmeester, D. van Zeben, Secretaris. Doel der vereeniging is, voor (1e patroons in Nederland de ge legenheid te openen om zich, inet het oog op de onderscheidene inrichtingen waarvan zij aan het hoofd staanrekenschap te geven van de verplichtingen jegens hun onderhoorigen, die naai den eisch van Gods woord op hen rusten. En zulks niet alleen wat aangaat hun rechtstreeksche verplichtingen bp de regeling van hun bedrijf, maar evenzoo met het oog op de verplichting, waaronder zij als de natuurlijke patroons of beschermheereu van hnn dienstpersoneel liggen om den godsdienstigen zedelijken en maafschappelijken toestand van hun onderhoorigen te helpen verbeteren. De vereeniging tracht het bewustzijn aan deze verplichtingen ook buiten haar kring te bevorderen Arbeidsraad voor Bouw- en Aanverwante vakken. Bestuur: Voorzitter B. Cuperus, Vice-Voor zitter H A. Ezerman, Secretaris II ,1. Wijgman. Leden A Barenbrugh, J. A Smedes, F II van Ëtteger, D. Lijsen, .1. A. Garvelink. II. F. Wensink, G. J. Douwes Jnr., A. G. Kerkmeijer. W. Kerkmeijer. II. Wormgoor, E. W. Morren, J. J. Muller. D. Huetink en W. H. Paanders. Arbeidsraad voor alle vakken. Bestuur: Voor zitter Mr. P. A. J. van den Brandeler, Vice-Voorzitter I). van Zeben, Secretaris Mr D. Engelberts. Leden G. .1. B. Brands, J Breukelaar. Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, M. Olden. ,1. B. Ruijsink. II. C. Smeenk, B. J. van der Veen, II. Wormgoor Sr. Plaatsvervangende leden J. Ackerman. II. YV. Beus, H. J. Dijkman, II. J. Jolink. Jhr. Mr J. H. J G. Martens van Sevenhoven, G. NijholL Onder den naam van „Arbeidsraad voor alle vakken'' is te Zutphen een Raad gevestigd, die tot grondslag heeft Gods woord. ADRESBOEK va.n ZFTPIIElN. 153 opgevat in den zin van dc statuten van de patroonsvereeniging „Boaz"' en de werkliedenvereeniging „Patrimonium" en zichten doel stelt de belangen van patroons en werklieden, zoowel leden als niet leden van ovengenoemde vereenigingeute bevorderen en met elkander in overeenstemming te brengen Onder de benamingen patroons en werklieden zijn begrepen zoowel mannelijke als vrouwelijke personen. Vereeniging Dorcas. Bestuur: Presidente. Mevr. UmbgroveLulofs. Thesaurierster, Mej. P. H. Swaving. Secretaresse, Mej. G. II. van Rhijn, Mevr. van VoorthuijsenMej. de Leu, Mej. A. van Has selt, Mej. A Swaving, Mej. Werner, Mevr. Umb groveRingeling. De vereeniging heeft ten doel des winters werk en kleeding- stukken te verschaften aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zp, die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben en "zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Bovendien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zijn. Telegraafkantoor. D. Albers Wzn., Directeur. A. Meilink, Commies 2e kl., F. G. van den Bosch en Mej. W. J. C. Albers, Telegrafisten. Mej. II. S. Itz, Klerk. Bestellers: B. van Zeben ILJzn.II. van Zeben ILJzn. en A. Brouwer. Het kantoor is op werkdagen geopend van 71/5 uren voor- tot 81/.' uren namiddags Op Zon- en Feestdagen van 71/281/3 uren voor- en van 12ValVg en van 6i/271/0 uren namiddags. (Green wichtijd). De kosten van overseining bedragen: A oor 10 ol minder woor den '25 cent, en voorts 3 cent voor iedere 2 woorden daarboven. De berichten kunnen ook aan het kantoor geschreven worden en mogen gesteld zijn in alle talen wier karakters door de telegraaf kunnen overgebracht worden. Zij mogen geen door halingentusschenvoegingenboven- of overschrijvingen bevat ten tenzij deze door den afzender behoorlijk zijn gewaarmerkt. (Aan deze bepaling wordt streng de hand gehouden) Ook voor plaatsen waar geen kantoor gevestigd is, worden berichten aangenomen. De verzending geschiedt dan van het kantoor dat het naast bij de plaats van bestemming gelegen is, per estafettebode of post. Postkantoor. Directeur .1. A. J. v. cl. Schaafl, Com mies 2e kl. F. G. v. d. Ramhorst de Brouwer, Commies 3e kl.. L. II. Bartelink. Commiezen 4e Id J. P. Baerents en J. M. Henning, Klerk 2e kl., H. M. NumanÉ Assistent. W. J. Jacobs. Kantoorknecht. If. G. .1. Harmsen. Bestel lers: H. Nijenbuis. A. Lems, A. G. Haarbrink, G. M.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1897 | | pagina 82