150 ADRESBOEK van ZUTPIIEN. Schietvereeniging „Concordia". Pres.B. E. Onder water van Brandwijk. Secr.-Thes.J. Canters. Casino. Commissarissen: G. W. de Josselin de Jong, B. E. Onderwater van Brandwijk. Contributie f 7. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Af- deeling Zutphen40 leden. De afdeeling wenseht het doel der Maatsch. in zijn geheelen omvang te bevorderen. Zij heeft een gemengde Zangvereening opgericht waar 120 leden medewerken. De contributie bedraagt f 6,50. Bovendien kan men alleen lid der Zangvereeniging zijn tegen betaling van f 5 en f3 voor hen die uit een huisgezin zijn waarvan een lid f 6,50 of f 5,betaalt. Men wordt donateur voor eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 2,50 bniten de gewone contributie De oefeningen wor den gehouden des Woensdags 's avonds half acht uur. In den regel 2 concerten per jaar. Het lidmaatschap der afdeeling geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatsch. in andere steden. Bestuur C. Schillemans presDr. A. J. van Rliijn vice pres. Mr. J. L. A. Stolk penningm., J. P Muijderman secr, J. H. Vrugtman bibliothecaris. Directeur, C. H. Coster. Olympia. Vereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek. Bestuur: J. Heskes Dir. D. W, Schoon- man Pres. A. H. Ezerman alg. Secundus. J. G Cre- vecoeur, Secr. L. Portlieine Penningm. G.J Ilamer. H Jzn. en A. MeilinkCommissarissen van Orde. De vereeni ging telt 2 eereleden, 61 begunstigers en 32 werkende leden. Contributie werkende leden f 5, begunstigers f 2,50 'sjaars. Oefeningsvergaderingen Zaterdagsavonds 8 uur. Dames G-ymnastiek-vereeniging „Sanitas". Bestuur: mej. A. P. Heskes, Pres mej. C. BaerentsSecr mej. C. Iverlen Penningm. en J. Heskes, Directeur. De ver eeniging telt 8 werkende leden. Contributie der werkende leden f 5,— Begunstigers f' 1.50 'sjaars. Oefeningsverga deringen Vrijdagsavonds van 7>/20 uur. Pictura Directeuren: President, C. Storm Buijsing. Vice-Pres.J. II. Kiesouw. Secret., A. G. Wijers. Di recteur van Orde, IJ. W, van der Worp. -- Commissa- ADRESBOEK van ZUTPIIEN. 151 rissen: F. II. van Etteger en Carel Henny. Penningm., E. G. Volkersz. Getal leden 140. Contributie f 4, Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunst beschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en tee- keningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozegracht PresSecr., J. Barenbrugli, Tlies., D Nuijsink Groote Sociëteit, op het Oudewant, Bestuur: pres., Mr. J. J. Henny; secr. en thes. C. C. BruningsB. E. Onderwater, L. Albers en Mr. J. B' Sölner. Telt 150 gewone leden. Entree f 15, contributie f 20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteitaan de IJselkade. Bestuurpres C. Schillemans; secr., L. G. Maaldrinlcthes N. C. Wetselaar; D. Nuijsink en J. van Dick Gzn Getal leden 133. Contributie f' 10, entree f 3 sortie f 25. Buiten-Societeit in het Slingerbosch. Pres.C. Schil lemans. Vice-Pres., C. D. Muijderman. Secr W. H. Schukking ThesJ. Barenbrugh. Mr. Th. Evekink, Dr. P. Fockens en J. v. d. Berg v. Saparoea. Telt ruim 700 leden. Contributiehoofden van gezinnen f 10alleen wonende lieerengeen hoofden van gezinnen f 6dames alleen of bij anderen inwonende f 4minderjarigen van 1218 jaar die niet bij hunne ouders inwonen f 3 en mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f4. Entree f3, sortie f 10. Vereeniging Creditreform. Comm. van toezicht voor Zutphen: C. C. Brunings, Carel Henny, L. Albers, Directeur A. G. Wijers. Deze vereeniging stelt zich ten doel een algemeeno en met den tijd meegaande hervorming van crediet-toestanden in het leven te roepen. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: Pres. Dr. I). G Cramer, Vice Pres. A. Baren- burgli Secr G. T. Bruijn Penningm Dr. T. K M von Baumhauör. Leden B. Cuperus en Jlir. Mr. D. O. En gelen. Adviseerend lidDr A A van Otterloo. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand verga dering. Contributie f5,25, entrée f 1.50, sortie f3 Volksleesbibliotheek dor Maatsch tot Nut van 't

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1893 | | pagina 81