156 ADRESBOEK van ZUTPHEN. wonende heeren geen hoofden van gezinnen f6; dames, alleen of hij anderen inwonende f 4minderjarigen van 1218 jaar die niet bij hunne ouders inwonen f3 en mannelijke minderjarigen van 18- 23 jaar f4. Entree f3, sortie f *10 Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Dep. Zutphen. Bestuur: pres., Dr. A A. van Otter loo vice pres.Dr. D. G Cramer seer.G. T. Bruijn penningm. Dr. T. K. M. von Baumhauer. LedenA." Barcnbrugh G Kou- wenaar en B- Cuperus. Adviseerend lid Dr. A J. Oort. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand vergadering. Contributie f5,25, entree f 1,50, sortie f3. Volksleesbibliotheek der Maatsch tot Nut van 't Algemeen. Bestuur: pres., G W. de Josselin de Jong, seer, en tlies., J. Barenbrugh. Leden: 11. D. Mispelblom Beijer Mr J. B SölnerG. Lij sen G.Kouwenaar. Mr. J. J. llenny D. Nuijsink II. van Raait en L C. van de Ven. Afhalen van boeken Vrijdags tusschen 3Vs en 4 Va uur en terug brengen den daaropvolgenden Vrijdag s morgens van lVh tot 12Vs uur 's middags in een dei- lokalen van het stedelijk gebouw op het 's Gravenhof bij Zurink. Nederl. Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorz.Jhr. H. A. D Coenen Vice-Voorz.C. Storm Buijsing Secr.J. H. Vrugtman, Penningm, J. H. Kiesouw en C C. Nengcrman. Burgerzangschool voor jongelieden uit den gegoeden stand. Oudewant E 80. Onderwijzers: J. A. Vrugtman, Directeur en J A. Vrugtman J.Bzn. Schoolgelden per kwartaal f2,50. Indien er meer dan 2 kinde ren uit één huisgezin ter school gaandan betalen die meerdere kinderen het halve schoolgeld. Volkszangschool. Bestuur: Pres., II. J. Wijers. Secr. Dr. A A. v. Otterloo. I^enningm., C. Schillemans. Leden Dr. A. J. van Rhijn en H. van Raalten. Ondei wijzer J. A. Vrugtmandir.2e onderw. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege, terwijl verder door de opbrengst eener openbare Zangles in de ontbrekende gelden tot ADRESBOEK van ZUTPHEN. 157 instandhouding wordt voorzien. Zij wordt bezocht door onge veer 250 leerlingen. Vereeniging Zanglust Bestuur: President Directeur, J. A Vrugtman; secr., J Morhee; penningm G J. A. Nijenliuisfiscaal, M. Jansen; buitengewoon bestuurslid, J.'J Muller Jr. Hulpbank. Pres., II Revelman Czn., secr., J. van Dick thes L. Albers. LedenMr J ThooftMr. M. Colthoff. Mr. J. B Sölner en G. J. Garscn Zitting eiken Zaterdag van 8-9 uur in de militiezaal op liet 's Gravenhof. Eene instelling onder liet 'oczicht van liet Departement Zutphen der Maatschappij tot Xut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekkentot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van f 5 of veelvouden dier som, echter niet liooger dan f 500. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor 10, 20 30, 40 of 50 weken uiterlijkde rente berekend naar 4 ten honderd per jaar In buitengewone gevallen heeft het bestuur de bevoegdheid hoogcre sommen als voorschot te verleenen. Het bedrag der rente, de tijd der teruggave en do wijze van terugbetaling- zullen in dit geval telkens door het bestuur met- den leen er en de borgen worden overeengekomen. Het bestuur vergadert den laatsten Vrijdag van iedere maand, des avonds tussclien 8 en 10 uren in het lokaal der Spaarbank Spaax-bank-Vereeniging goedgekeurd bij Kon Besl onder bescherming van liet Departement Zutphen dei- Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborg kapi taal 1 480,000 Directeuren Ch M Henny. II Ketjen, Dr T. K M von Baumhauer, J. E. de Voogt G.Nzn. en F. J. D Noordhoek Hegt Administrateur.: E J. van der Linden. Zitting Zaterdag 's avonds van 67 uur. Lokaal in de Bornhovestraat. Het bedrag van iederen afzonderlijken inleg kan niet minder zijn dan 25 cent. Van sommen van f 5 en daarboven wordt aan inleggers eene rente betaald, gerekend tot 23/4 pCt. Voor sommen boven I' 2000 2 pCt. 's jaars. Over de maand in welke de inleg plaats heeft, en over die, in welke teruggave geschiedt, wordt geen rente betaald De terugbetaling geschiedt van sommen van f 20 en daarbe neden iederen zitdagvan die van f 20 tot f 100 acht dagen na opzegging; van f 100 tot f 500 eene maand en boven de f 500 twee maanden na opzegging.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1892 | | pagina 84