156 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Tesselschade. Afdeeling Zutphen. BestuurMevr. B. J. Umbgrove-Quarles van Ufford, Yoorz. Mej. C. Swa ying, Secr. Mevr. de Josselin de Jong, geb van Loghem, Mej.'H. Ringeling en Mej. H. van Doorninck. Het cloel dezer vereeniging is de verbetering van het lot der onvermogende vrouw uit den beschaafden stand, door aanmoedi ging en bevordering van haren kunst- en arbeidszin. De ver- eeniging zoekt vrouwelijke nijverheid en talenten te ontwikkelen en te verbeteren en de vruchten daarvan in den handel te bren gen door die tegen de waarde in te koopen en weder te ver- koopendoor oprichting van depots of magazijnendoor liet houden van tentoonstellingen en bazars, door verlotingen, of op andere wijze. Contributie f 1,50 'sjaars. Roode Kruis. Afdeeling Zutphen van het Hoofd- Comité te 's Gravenhage. Bestuur: Pres Jlir. H. A. D. Coenen. Vice-Pres.Secr. en Thes.Dr. W. SneltjesDr. H. W. van Rhijn enAantal leden 20. Zutphenscho Vereeniging voor Ziekenverpleging. BestuurPres Jhr. H A. D. Coenen, Vice-Pres., Secr.Thes. Dr. W. Sneltjes Mevr. van Rhijn—Roelofsz, Mevr. Thooft—van Essen. Aantal leden 130. Contributie f 1,— en f 0,50 voor die personen uit hetzelfde huisgezin, waarvan het hoofd als lid f 1, betaalt. Deze vereeniging stelt zich ten doel het verschaffen eencr ge schikte verpleging in en buiten Zutphen Zij wenscht dit doel te bereiken lo. Door het opleiden, beschikbaar stellen en uitzenden van een onbepaald aantal vrouwelijke, desgevorderd ook manne lijke personen, tot verpleging van zieken. 2o. Door het verstrek ken van de noodige kribben, matrassen, dekens, linnens en wat verder tot een doelmatige verpleging van zieken gevorderd wordt. 3o Door het doen reinigen en desinfecteeren van de woningen, het huisraad, het beddegaed en linnen van zieken, -lo. In som mige gevallen door liet overbrengen van zieken uit ongezonde woningen in ruime en luchtige lokalen enz. Nederl. Zendelinggenootschap. Afdeeling Zutphen. Pres., Dr. A. J. Oort, Thes., J. H. Kiesouw, Secr., Dr. T. K M. von Baurahauer, Dr. H. W. van Rhijn, G. Kouwe- wenaar en Dr. S. K Thoden van Yelzen te Warnsveld- Maatschappij van Weldadghe'd. Afdeeling Zutphen Mr. J. Thooft, Voorz., Jhr. P. E. v. d. Merwede Quarles ADRESBOEK van ZUTPHEN. 157 van Ufford, Thes. en Secr., Mr. J. B. Sölner. Contri" butie f 2,60. Maatschappij tot opvoeding van Weezen in het huisgezin. Afdeeling Zutphen. BestuurPres., Dr. T. IC. M. von Baumhauer Secr. Dr. A. G. Kok. Leden B. Cuperus, A. C. T. Vetter en J. L. Spier, Penningm. Thalitha Kumi. Afdeelingsbestuur voor Zutphen en omliggende J dorpen Mej. van Löben Seis Presidente Mevr Martens van Sevenhoven geb. Collot d'Escury Secretaresse. Asyl Steenbeek. Correspondente Mej. H. Ringeling. Het doel dezer instelling is opbeuring en tereclitbrenging van boetvaardige gevallen vrouwendie geheel vrijwillig zich tin- opneming aanbieden of door anderen worden aanbevolen. De plaatsing geschiedt tegen f 25 entreegeld, en f 2 'sweeks kost geld. Hieronder zjjn begrepen kosten van kleedingvoeding geneesmiddelen enz. Bij het verlaten van het Asyl wordt voor de noodige kleederen gezorgd. Instituut voor Doofstommen te Groningen. Afdee lingsbestuur Mr. J B. Sölner, Jhr. P. E van de Mer wede Quarles van Ufford en Mr. J. Thooft. Inrichting voor Doofstommen te Amsterdam. Cor respondent C. C. Brunings. Getal leden 1(3 met eene jaarljjkschc bijdrage a f 1,—. Om lid te worden van deze hoogst doeltreffende zaak kan men zich bij den Correspondent aanmelden. Blindeninstituut te Amsterdam. Corr.B. Cuperus- Als lid betaalt men f 5, Getal leden 12. Vereeniging ter geneeskundige behandeling van behoeftige ooglijdersgevestigd te Amsterdam. Cor- respondenie Mej. H. Ringeling. Werkinrchting voor blinden te Rotterdam. Cor respondent G. L. Tjeenk Willink. Diaconessen Inrichting te Utrecht. Corr. G. L. Tjeenk Willink. Geldersch-Overijsselsche Maatschappij van Land bouw. Voorz.Onder Voorz. Jhr. Mr. G. J. Ridder van Rappard te Laren. Algem. Secr., A Staring te Lochem Algem. Penningm.A. Baron v. Asbeck te

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1891 | | pagina 84