150 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Bestuur: pres., Dr. A. J. Oortviee-pres.Dr. A. A. Otterlooseer. G. T. Bruijn penningm., Dr. T. K. M. von Baumhauer. Leden Dr. D. G. Cramer A. Baren- brugh en G. Kouwenaar. Adviseerend lid B. Cuperus. Houdt des winters den derden Vrijdag van iedere maand vergadering. Contributie f 5,25, entrée f 1,50, sortie t B. Volksleesbibliotheek [der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen. Bestuur pres. G. W. de Josselin de Jong, seer, en thes., J. Barenbrugh. Leden H. D. Mispelblom Beijer Mr. J. B. Sölner, G. Lijsen, G. Kouwenaar, Mr. J. J. Henny, D. Nuijsink, H. van Kaal ten, L. C. van der Ven. Afhalen van boeken Vrjjdags tusschen 31/2 en 4Vs uur en terug brengen den daarop volgenden Vrijdag 's morgens van llVs tot 12Vs uur 's middags in een der lokalen van het stedelijk gebouw op het 's Gravenhof bij Zurink. Nederl. Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Voorz.Jhr. H. A. D. Coenen Vice-Voorz C. Storm Buijsing. Seer., J. H. Vrugtman, Penningm J. 11. Kiesouw en C. C. Nengerman. Burgerzangschool voor jongelieden uit den gegoeden stand. Oudewant E 80. Onderwjjzers J. A. Vrugtman, Directeur, en J. A. Vrugtman J Bzn Schoolgeld per kwartaal f 2,50. Indien er meer dan 2 kinde ren uit één huisgeziu ter school gaan, dan betalen die meerdere kinderen het halve schoolgeld. Volkszangschool. Bestuur Pies., H. J. Wijers, secr.i Dr. A. A. v. Otterloo, penningm., C. Schillemans. Leden: Dr. A J. van Rhijn en H. van Raai ten. Onderwijzer J. A. Vrugtman dir., G. J. A. Nijenhuijs 2e onderw. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen met eene subsidie van stadswege, terwijl verder door de opbrengst eener openbare zangles in do ontbrekende gelden tot instandhouding wordt voorzien. Zij wordt bezocht door onge veer 250 leerlingen. Vereeniging Zanglust. Bestuur President-Directeur, J. A. Vrugtman; seer., J. Morheepenningm., G. J. A. Nijenhuijs; fiscaal, M. Jansen; buitengewoon bestuurslid, J. J. Muller Jr. Hulpbank. Pres., IJ, Revelman Czn.seer.J. van ADRESBOEK van ZUTPHEN. 151 Dick, thes., B. A. Albers. Leden: Mr. J. Thooft, H. J. Wijers, Mr. J. B. Sölner en G. J. Garsen. Zitting eiken Zaterdag van 8 V) uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zutplien der Maatschappij tot Nut van 'tAlgemeen, welke ten doel heel't aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekkentot uitoefening van eenig beroep of bedrjjf. De voorschotten zjjn van f 5 of veelvouden dier somechter niet liopger dan f 500. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor 10203040 of 50 weken uiterlijkde rente berekend naar 4 ten honderd per jaar. I11 buitengewone gevallen heeft het bestuur de bevoegdheid hoogere sommen als voorschot te verleenen. Het bedrag der rente, de tijd der teruggave en de wijze van terugbetaling zullen in dit geval telkens door het bestuur met den leener en de borgen worden overeengekomen. liet. bestuur vergadert den laatsten Vrijdag van iedere maand, des avonds tusschen 8 en 10 uren in liet lokaal der Spaarbank. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder bescherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborg kapi taal f480,000. Directeuren: Ch. M. Henny, H. Kefjen, Dr T. K. M. von Baumhauer, J. E. de Yoogt G.Nzn. en F. J. D. Noordhoek liegt. Administrateur: E. J. van der Linden. Zitting Zaterdag 's avonds van 07 uur. Lokaal in de Bornhovestraat. Het bedrag van iederen afzonderlijken inleg kan niet minder zjjn dan 25 cent. Van sommen van f 5 en daarboven wordt aan inleggers eene rente betaald, gerekend tot 2'/| pCt. 'sjaars. Over dc maand, in welke de inleg plaats heeft, en over die, in welke teruggave geschiedt, wordt geen rente betaald. Dc terugbetaling geschiedt van sommen van f 20 en daarbe neden iederen zitdagvan die van f 20 tot f 100 acht dagen 11a ogzeggingvan f 100 tot 1' 500 eene maand en boven de f 500 twee maanden 11a opzegging. Plaatselijke vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek. Bestuur: J. E de Yoogt G Nzn. pres., J. van Dick, penningm. Leden: D. L. van Elk, C. Schillemans J. Barenbrugh D. Nuijsink en u. Co lenbrander secr. Getal leden 406. Contributie f 0,50; verplichte bijdrage, door het lid zelf te bepalen wat de grootte betreft.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1891 | | pagina 81