148 ADRESBOEK tax ZUTPHEN. Kadervereeniging d.d. Schutterij. (Afdeel. Nederl. Schutterij Kaderbond). Beschermheer O. C. Brunings. Bestuur D. van Zeben, pres., D. W. Schoonman, algem. secundus W. van Ooij, secr., L van Zeben, penningm. E. J. van Erkel en Joh. Morhée, comm. van orde. Telt circa 26 leden. Contributie f 4,80. Entree f 1, Flobertvereeniging „Claudius Civilis". Goedgekeurd bij Kon. besluit van 6 April 1889. Bestuur: G. de Yos, pres.W. C. van der Staaij, algem. secretW. Broere, penning., D. Douwes, secr., H. Verwijs, comm. van orde. Contributie bij intrede f 1, en 40 cent per maand. Telt circa 30 leden. Schietvereeniging „Concordia". Pres.. B. E. Onder water van Brandwijk. Secr.-Thes., J. Canters. Casino. Commissarissen: G. W. de Josselin de Jong, B. E. Onderwater van Brandwijk. Contributie f 7- Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Af- deeling Zutphen 50 leden De afdeeling wenscht het doel der Maatsch. in zijn geheelen omvang te bevorderen. Zij heeft een gemengde Zangvereeniging opgericht waar liO leden medewerken. De contributie bedraagt f 6,50. Bovendien kan men alleen lid der Zangvereeniging zijn tegen betaling van f5 en f3 voor hen die uit een huis gezin waarvan een lid f6 5»» off 5 betaalt Men wordt donateur voor eene jaarljjksche bijdrage van minstens f *2 50 buiten de gewone contributie. De oefeningen wor den gehouden des Woensdags 's avonds half acht uur. In den regel 2 concerten per jaar Het lidmaatschap der afdeeling geeft recht van toegang tot de uitvoeringen der afdeelingen van de Maatsch. in andere steden Bestuur C. Schillemans pres. Dr. A. J van Rhjj vice-pres. Mr. J. L. A. Stolk, penningm.. J. P. Muijderman, secr., II. van Erkel. bibliothecaris. Directeur, C. II. Coster. Olympia. Yereeniging ter beoefening der praktische Gymnastiek. Bestuur: J. Heskes Dir. 1). W. Schoon man Pres. A. H. Ezerman alg. Secundus. J. G. Cre- vecoeur Secr. L. Portheine, Penningm. G. J. Hamer H.Jzn. en A. Meilink Commissarissen van Orde De vereeni- ging telt 2 eereleden 56 begunstigers en 30 werkende leden. Contributie werkende leden f5, begunstigen? ADRESBOEK van ZUTPHEN. 149 f2 50 'sjaars. Oefeningsvergaderingen Zaterdagsavonds S uur. Dames Gymnastiek-vereeniging „Sanitas". Bestuur mej. B Yis Pres mej. J. Oosterveen Secr. mej. G. H. Vos Penningm. en J. Heskes Directeur. De ver- eeniging telt 11 werkende leden. Contributie der werkende leden f5,— Begunstigers f 1,50 'sjaars. Oefeningsverga deringen Vrijdagsavonds van 7Vs;9 uur. Pictura. Directeuren PresidentSecret. C. Storm Buijsing, Directeur van Orde H. W. van der Worp. Commissarissen A. G. Wijers, .J. H. Kiesouw en F. H. van Etteger. Penningm. E. G. Volkersz. Getal leden 144. Contributie f 4, Deze vereenigiug stelt zich ten doel door liet geven van kunst beschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en tee- keningen den zin voor tceken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vrijmetselaarsloge Karei van Zweden. Rozegracht Pre1'., Mr. J. Post van E verdingen. Secr., J. Barenbrugh. Thes D. Nuijsink. Groote Sociëteit, op het Oudewant. Bestuur: pres., Mr. J B. Sölner seer en thes., C. C. Brunings, A. G. "Wijers G. J Verweij en Mr J. J Henny. Telt 150 gewone leden Entree f 15, contributie f20, sortie f 100. Nieuwe Sociëteitaan de IJselkade. Bestuur pres.. Mr. J. Post van Everdingen secr 1). Nuijsink; thes., N C Wetselaar; J. G. Klaassen C. Schillemans, W. L F. Mahler en J. van Dick Gzn Getal leden 133. Contributie f 10, entree f 3, sortie f 25. Buiten-Societeit in het Slingerboseh. Pres.E. G. Volkersz. Vice-Pres.J. C Camerling Helmolt. Secr., C I). Muijderman. Thes., C. Schillemans, A. Lijsen, Dr. P. Fockens en Telt ruim 600 leden. Contributie: hoofden van gezinnen f 10alleen wonende heeren geen hoofden van gezinnen f 6 dames alleen of bij anderen inwonende f4; minderjarigen van 12 18 jaar die niet bij hunne ouders inwonen f 3 en mannelijke minderjarigen van 1823 jaar f 4. Entree f3, sortie f 10. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Dep. Zutphen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1891 | | pagina 80