ADRESBOEK tas ZUTPHEX. reden plotseling zonder dienst zijnen op straat zouden staan kunnen voor 3 dagen ook logies krijgen en de kost. De Directie heelt zich ook bereid verklaard tot het geven van inlichtingen bij dienstaanbiedingen. Het Te Huis is open voor meisjes van alle gezindtenmits het fatsoenlijke meisjes zijn opdat het Huis in eere bljjve. Te huis voor Militairen. Bestuur P. Doedes, voorz. F. H. Umbgrove onder voorzsecret. Jhr F. E. van de Merwede Quarles van Ufford, penningm. J S. F. van Hoogstraten. J. B. Russer concierge. De bestemming van dit in de Kuiperstraat gelegen Huis, een uitvloeisel van den Nederlandschen Militairen Hond, is Militairen, te Zutphen in garnizoenkosteloos een aangenaam verblijf in hun vrijen tijd te bezorgen. Een vrij uitgebreide bibliotheek, eenige dagbladendam- en schaakspelen zijn aanwezig. Voor geringen prijs zijn goede vervcrscliingen geen sterke drank te verkrijgen. Van de gelegenheid om brieven te schrijven wordt ruim gebruik gemaakt. Op bepaalde tijden worden voordrachten over verschillende onderwerpen gehouden. Het lidmaatschap kost f2 of meer 'sjaars. Christelijke Jongelings-Vereeniging te Zutphen. D. J. Hazewold Pres.H. van Zeben Dzn.Secr. Getal leden 23. Begunstigers 85. De vergaderingen worden gehouden iederen Zondag- en Woensdagavond van 8 9Va uur in de Bestuurskamer der Chr. School op den Paar- denwal en zijn voor ieder toegankelijk die instemt met de grondslagen der Yereeniging. Christelijke Jongedochters-Vereeniging onder den naam „Weezenhulp". Vergadering Maandagavond in de consistorie der Chr. Geref. Kerk van half 8 tot half 10. Presidente, MejVice-Pres., A. Rouwenhorst; Secr., Mej. Al. Wissink Thes., Mej. A Wijnberg; terwijl het bestuur dierzelfde vereeniging Vrijdagsavonds half 8 vergadert op dezelfde plaats met meisjes van 1216 jaar. Christelijke Jongedochters-Vereeniging. Presidente, Mejuffrouw E. IJ. Bax. De vergaderingen dezer vereeni ging, ten behoeve der zendingszaak en van weduwen en weezen, worden gehouden iederen Vrijdagavond van 79 uur in de kamer naast de Christelijke school op den Paarden wal. Christelijke Gereformeerde Jongelings-Vereeniging „Uw Koningrijk kome", met een 20tal leden. Verga- ADRESBOEK van ZUTPHEN". 143 dering Zondagnamiddag van 35 uur in do consistorie van de Chr. Ger. kerk. Secretaris H. J. W. A. Bart. Meisjes-Vereeniging. Presidente Mej. E. H. Bax. De vergaderingen dezer vereenigingten behoeve van arme kinderen in de gemeente worden gehouden iederen Vrijdag 's nam van 5 63/* uur in de kamer naast de Chr. school op den Paarden wal. Oude en Nieuwe Gasthuis. Inrichting tot verpleging van herstelbare zieken, en geneeskundig Krankzinnigen gesticht. Provisoren: Mr. J. L. A. Stolk Voorzitter, J. E. de Voogt Gzn.Secret., J van de Velde, C. C Brunings, H. D. Mispelblom Beijer eu J. Ilasselo. Rentmeester Hn. Makkink Bzn. Geneeskundige dienst. Ziekenhuis en Lazareth: de Stadsgeneesheeren Dr. W. Sneltjes en Dr. A. J van Rhijn. Heelmeester, Dr. J. M. yan 't Hoff. Geneeskundig Krankzinnigen- Gesticht: Eerste GeneesheerDr. S. A. v. d. Chijs. Tweede Geneesheer Dr. W. van der Lee. Derde Genees heer en Heelmeester, Dr. D. Hulst. Burger-Weeshuis. Provisoren A. J. Nijman, Ch. M. Benny, G. J. Garsen en G. Lijeen. Voorl admin. H. W. Driessen. Geneesheer, Dr. D. H. Ort. Heelmeester, Dr. J. M. van 't Hoff. Eene instelling van weldadigheid tot verpleging en opleiding om niet. Hierin worden opgenomen geheel onderlooze kinde ren van Grootburgers en wier ouders of langst levenden van die waren Nederlanders van geboorte of door wetsduidingminstens 6 jaren hier ingezetenen en gedurende dien tijd (buiten het pa tentrecht) jaarlijks in hoofdsom f 15 aan 's rijks belastingen heb ben betaaldkroeghouders en tappers uitgezonderd. Mits aan genoemde voorwaarden voldoende, wordt ook aan halve weezen een jaarljjksche onderstand verleend voor opvoeding en ouderwijs. De kinderen (jongens en meisjes) worden beneden den leeftijd van 14 jaren opgenomenen verlaten het gesticht op lSjarigen leeftijdtenzij Provisoren het dienstig mochten achten het ver blijf te verlengendat echter door den Gemeenteraad moet wor den goedgekeurd. Gebrs. Bakker's Weeshuis. Regenten P. Ilasselo Voorz., H. C. IIi8sink. Secret., M. Bransz Pennine-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1891 | | pagina 77