120 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Korps Weermannen. Opperbrandmeester: E. W* Frederiks. Ie Kompagnie. Brandmeester: J. J. Lande weert. 2e H. Langenberg. 3e E. van Roekei. 4e H. L Hamer. 5 e W. Kerkmeijer. Bode bij de brandweer M. C. Smit. Yr ij willige Brandbrigade van de Assurantie- Maatschappij tegen Brandschade „de Nederlanden", van 1845 Twee spuiten, standplaats Paardenwal. Directeur, Ch. M Henny. BodeM. C. Smit. Spuit No. 1. Brandmeester: Carel Henny. Onder brandmeesters: A. Lijsen en W. L. F. Mahler. Chef- Machinist H. van Erkel. Spuit No. 2. Brandmeester: J. P. Muijderman. Onder-brandmeestersJ. Heskes en Mr. J. J. Iïenny. Bij spuit No. 1 3 pijpmeesters en 48 spuitgasten en bij spuit No. 2 4 pijpmeesters en 56 spuitgasten. Gemeentelijke Gasfabriek. Directeur, H. R. de Breuk. Secretaris-boekhouder, W. F. H. van Barrelo. Het kantoor is geopend alle werkdagen des voormiddags van 9 tot 12 ure en des middags van 1 tot 4 ure. Bad- en Zweminrichting. Bad- en Zweminrichting op den IJsel bovenstrooms. Badmeester: G. Dommerholt; onderwijzer in het zwemmen S. Schouten helpster voor de Dames: Vrouw Dommerholt. Badinrichting op den IJsel benedenstrooms. Badmeester: E. J. van der Vegt. Helpster voor de Dames Vrouw van der Vegt. Bad- en Zweminrichting aan den Graaf Ottosingel. Directe belastingen, Invoerrechten en Accijnsen- Provinciaal inspecteur,Controleur, L. P. A- Boellaard. Ontvanger tevens entreposeurJ. Abeleven- Geagreüerde klerken ten kantore, Th. W. van Haperen en J'. A. Dellemijn. Het kantoor van den ontvanger (Tuinstraat) is geopendvoor de Directe belastingen des Dingsdag, Woensdags, Donderdags en Vrijdags 's mor- ADRESBOEK van ZUTPHEN. 121 gens van 9 tot 1 uur voor de Invoerrechten en accijnzen alle werkdagen des morgens van 9 tot 1 uur en des namiddags van 3 tot 6 uur. Commies verificateur II. W. F. Carras. Commiezen le klasse J. H. G. Stapel L. Fievez en A. Frederiks 2e klasse H. Melius, J. A. Assink, J. Th. Thijssen, W. Haijen en J. J. West- hoff'; 3e klasse, J. Oostergo en H. W. Steenmeijer. Deurwaarder M. Janssen Rijksschatters II. de Rooij, W. van Ooij, G. J. Koordeman en F. R. Heener te Zut- phen. G. Dolleman te Gorssel en H. A. Bessem te Zutphen. Directe belasting en Kadaster. ControleurD. H. Montenberg te Zutphen over het gebied van de kanto ren der hypotheken en van het kadaster te Zutphen en Tiel. Adj. ControleurW N. Cool. Klerk ter con trole P. Broekhoven. Hypotheken en Kadaster. Ingenieur verificateur van het kadaster in de 4e Divisie (Bewaring van Zutphen Almelo en Deventer) VV. F. Bruinierbureau Hoek Stationsplein en Stationsweg (boven). Kantoor van de Hypotheken en het Kadaster. Bewaarderkantoor hoek Stationsplein en Stationsweg (beneden) Het kantoor is geopend van des morgens 9 tot 's middags 5 uur. Beëedigd Hypotheekklerk: J. Witjes Landmeters: N. F. Perk (Kantoordienst). G. W. Ovink, J. G. Pompe, J. H. W. Lindeman, P. W. H. Paulussen, N. C. Wetselaar, H. J. Molema en P. C. H. Briët. Teekenaars van het kadaster: H. Burgers, J. M. le Clercq, E. J. van Erkel, E. Sluizeman, F. L. van Ilamont en C. de Goede. Concierge, A. B. van Hamont. Registratie en Domeinen. Inspecteur: F. II. Oldenhuis Gratama. Ontvanger: G. J. Ver we ij, kantoor aan de IJselkade. Het kantoor is geopend van des morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. Formaatzegeltarief. De prijs van liet formaatzegel is be paald op 15 cent het klein papiermet de 50 opcenten f 0,221/g 25 halve blad 0,37l/2 50 blad gewoon papier 0,75 75 blad registerpapier 1,121/2 1 gulden het blad groot registerpapier, met de opcenten „1,50 Zegel en plakz. voor alle kwitant. boven f 10 en kort papier 0,05 1891 16

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1891 | | pagina 66