28 ADRESBOEK van ZUTPHEN. voorwaarde dat zij geboren in deze stad6 jaren hier moeten hebben gewoond, en bij geboorte buiten deze plaats 12 jaren alhier moeten zijn gevestigd geweestdaarenboven boven de 30 jaren oud zijn, van goed zedelijk gedrag en in het bezit van een bed, peluw en twee kussens met verdere verschooningde noodige kleeding en meubilair. Aantal verpleegden 142. Vereeniging van moederlijke liefdadigheid. Bestuur Mevr. Trutervan Krefcschmer. mevr. van. RhijnRoe- lofsz mevr. Ilallegraeff van Dijk, mevr. Verweij Me- jan Nijsingh mevr. Schoevers van Hove en mevr. Engelberts Nepveu. Eene instelling tot hulpverschaf- ling aan behoeftige kraamvrouwen door welke in 1885 42 kraamvrouwen werden ondersteundmet verschillen de hulp. Stedelijk Ziekenfonds. Directie dezelfde als bij het Zieken- en Begrafenisfonds der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen. Geneesheer enDr. W Sneltjes en Dr. A. J. van Rhijn. HeelmeesterDr. J. M. van 'tHotf. Telde Dec. 1885 196 huisgezinnen. Contributie voor een huisgezin 3 cent per week. voor ieder kind bij zijne ouders inwonende van 8 jaren en daarboven 4 cent per week voor een op zich zelf wonend lidman of vrouw2 cent per week. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur Olderliedenmr. W. J. Swavingmr. J. F. B. van Has selt en J. N. Mispelblom Beijer. Gilde meeste rJ. Halle- graeff en L. A. F. H. Bar. van lïeeckeren, Rentmeester A. Heijns. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en verzorging van bohoeftigen. Zij datnert van het jaar 1451 - De ondersteu ning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde „preuvingen" van broodbotervleesch of spek aan huiszittende burgers Tot deze instelling behoort ook het Ruiter^hofje (1571). bevattende 27 woningen Tot de opname in hetzelve wordt vereischt een 8jarige inwoning te dezer stede en wordt in ééns betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon f 50,— voor gehuwden f 75,— en voor eene woning uitzicht hebbende op de straat voor één persoon f 60,— en voor gehuwden f 100. Einde 1885 ruim 200 bedeelden. De Sint Anne Broederschap. Bestuurmr. J. Thooft, L. J. van de Velde en mr. W. J. L. Umbgrove. Rent- ADRESBOEK vax ZUTPHEN. 29 meesters C. A. Wolters. Eene instelling van weldadig heid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunt 50 behoeftigen. De Sint Anthonie Kleine Broederschap van de Nieuwstad. Bestuur. Older lieden Jhr. Mr. P. N. Quarles van Utford mr. J. Thooftmr. W. J. L. Umbgrove en L. AF. H. Baron van Heeckeren. Gildemtestersmr. B. A. Roelvink en M. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest. RentmeesterW. F. H. van Barrelo Deze instelling ter ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde „preuvingen" uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden en Gildemeestersmr. B. A. Roelvinkmr. J. Thooft L. A. F. H. Baron van Heeckeren D. J. VVilbrennink, F. H. Umbgrove en mr. J. B. Sölner. Eene instelling van weldadigheid ter ondersteuning van huiszittende armendie jaarlijks aan 20 behoeftigen preuvingen uitreikt. Genootschap tot beoefening van natuurk. weten schappen. (Physica). Bestuur J'res. T. K. M. v. Baum- hauerDr. J. M. van 't Hofi', F. H. van EttegerG. T. Bruyn en Dr. D. G. Cramer. Seer. Dr. H. W. van Rhijn. Peutiingm.D. Albers Wzn. Houdt 's winters eiken Maandagavond te 7 's uren vergadering boven de Groote Sociëteit. Contributie f 5. Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Bestuur Pres. Dr. T. K M. von Baumhauer. Vice Pres 1>. Cuperus. Ie Secret., Dr. A. J. van Rhijn, 2e Secret A. G. Kok. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen heeft ten doel onderwerpen van wetensehappelijken aard te bespreken. Daartoe wordt door het lid, hetwelk eene spreekbeurt op zich heeft genomeneen van te voren ingediende vraag beantwoord oi wel eene mededeeling gedaau. S adat de spre ker zjjn redewelke in geen geval mag wordon voorgelezen heeft uitgesprokenwordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand van October af tot en met Maart. De contributie bedraagt f 2,25 'sjaars. De vereeniging verkiest zelve hare loden. 1886. 4

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1886 | | pagina 78