ADRESBOEK van ZUTPHEN. StandPensioenenBrandwezenenz. D. Colenbrander en J. Ilsink, klerken ter secretarie. Algem. Wijkmees ter, D. Croese. Concierge en bode, J. Schutten. Bode, N. E. Gimberg. De secretarie is geopend al de werkdagen des morgens van 1» tot 1 uur, des namiddags van 4 tot 7 uur. Het Kantoor van den Gemeente-ontvanger is geopend alk- werkdagen des morgens van 9—1 uur. Uittreksel uit de Stedelijke Verordening up het gebruik en reinhouden der bruggenstraten en wegen der gemeente Zutphenvan den 6 Juni en 18 Augustus 1862. Art. 13. Het is verboden om matten, vlocrkleeden en dergelijke op de straat, het klinkerpad of den openbaron weg uit te kloppen ot uit te slaan des voormiddags na tien ure of wel wanneer daar paarden voorbij komen. Art. 14. Het is verboden bespannen wagens en karren of ook lossejpaarden, trek last-, of rijbeesten op de straat of den open baren weg te laten staan zonder een geschikt persoon tot toe zicht of bewaking bjj do hand te doen blijven. Art. 15. Het baden of zwemmen in de stadsgrachten of andere waterenlangs den openbaren weg en de wandelplaatsen is verboden. Art. 22. Het is verboden buiten de vensterramen van boven verdiepingen, hetzij op den drempel van het kozjjn of anderszins hetzij op eene aldaar aangebrachto plank, bloempotten te heb bentenzij door stevig hout- of ijzerwerk beveiligd tegen het naar beneden vallen. Art. 23. Het is verboden op de straten, pleinen, wandelplaatsen of openbare wegen in de gemeente zoogenaamde slierbanen te maken of daarop te slieren. Art. 24. Het is verboden op de straten pleinen of openbare wegen der gemeente zoogenaamde vliegers of draken op te laten. Art. 25. Het is verboden aan de boomenheggen en andere voorwerpenlangs de openbare wegen netten waschgoed of iets dergelijks te hangen. Art. 26. Hot is verboden zoogenaamde belletjes te maken, of deuren en schuttingen te bekrassen of te beschrijven. Art. 27. Ieder ingezetene zorgt dat ten minste driemalen 's weeks, te weten Dinsdags, Donderdags en Zaterdags, desnamiddags voer drie uur (uitgezonderd op de vier groote najaarsmarkten, als wan neer zulks vóór des namiddags vier uur moet geschieden) de straat, markt of plein vóór en langs zijne where, ter helfte toe geveegd en ten minste éénmaal 's weeks en wel des Vrijdags of Zaterdags des namiddags vóór drie uur het klinkerpad behoorlijk geschrobt zijzijnde hot echter niet geoorloofd de keistraat te schrobben, dan alleen bjj gelegenheid der vier groote najaarsmarkten op de markt en daarop uitkomende straten. Art. 28. Alle drek of vuilnis, daarvan afkomende, zal geenszins ADRESBOEK van ZUTPHEN. 53 op hoopen mogen geveegd, maar behoorlijk in bakken moeten opge schept en deze tegen den muur der huizen, die het aangaat, gezet worden. De inwoners van de markt en daarop uitkomende straten zijn bij gelegenheid van de vier groote najaarsveemarkten hiervan vrjjgesteld en kunnen op die dagen volstaan, met de drek en vuil nis midden op de straat aan hoopen te vegen. Art. 29. leder ingezetene zal daarenboven, op de in art. 27 ge melde tijdstippen en voorts zoo dikwijls als zulks door een beambte der politie zal worden aangezegdvoor en langs zjjne where de goot moeten schoonmaken. De daarvan afkomende drek mag niet voor de where van den buurman geveegd, maar moet in de bij art. 28 vermelde bakken opgeschept worden. Art. 33. Het is verboden de roosters van de zinkputten op te lichten of iets daarin te werpen. Art. 34. Ieder ingezetene is gehouden om het gras vóór, op of langs zijne where ter halverbreedte van de straat te doenuitwieden om alles wat aan de zindelijkheid der straat of aan de passage hin derlijk kan zijn weg te ruimen en eindelijk om bjj gladde straten zand of ascli te strooien een en ander binnen den tjjdtelkens daartoe bjj openbare afkondigingdoor middel van omroeping door den burgemeester te bepalen. Art. 35. Bjj droog weder is ieder verplicht om bjj het vegen der straat het stuiven te voorkomen, door dezelve voor en langs zjjne where vooraf te begieten of te besprengen, geljjk mede om na hot uitscheppen der goot, deze met het noodige water af te spoe len, uitgezonderd alleen dan, wanneer de stadspompen gesloten zjjn. Art. 44. Bjj vriezend weder zal niemand de straat of where mo gen schrobben. Art. 47. Niemand zal sneeuw of iets anders van zjjn dak, goot of andere verhevenheid op zijne where, de straat of den openbaren weg mogen werpen of doen werpen, tenzjj er iemand beneden sta om de voorbjjgangeis tijdig te waarschuwen. Al die sneeuw of iets anders heeft nedergeworpen of doen werpen, of ook uit binnenplaatsen of van elders heeft gebracht ofdoen bren gen op de straat of den openbaren weg, is verplicht die voorwerpen onmiddellijk over liet midden der straat of van den openbaren weg te slechten of te doen slechtenen op aanzegging van de politie naar de daartoe van stadswege aan tewjjzen plaats te vervoeren. Art. 48. leder ingezetene is verplicht de sneeuw, die door den wind of eenige andere oorzaak buiten die in het vorige artikel genoemd, aan hoopen ligt, voor en langs zijne where, tot op de helft van de straat geljjk te maken of te doen geljjk maken. Art. 49. leder ingezetene is verplicht om binnen den tjjd, telkens daartoe bjj openbare afkondiging, door middel van omroeping, door den Burgemeester te bepalende sneeuw voor en op zjjne where tot op het midden der straaten het ijs uit de goot los te hakken en op te ruimen of te doen loshakken en opruimen, en om de sneeuw en het ijs naar de van stadwege aan te wjjzen plaats te vervoeren of te doen vervoeren. Art. 51. De overtredingen van vorenstaande bepalingen worden gestraft met eene geldboete van één gulden, behoudens de bevoegd heid (art 52) van Burgemeester en Wethouderen tot het des noods ten koste der overtreders doen wegnemen, beletten of verrichten

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1877 | | pagina 30