K 0 NIN K L I.) K HUI S. Willem IIIAlexander Paul Frederik LodewijkKo ning der Nederlanden, Prins van Oranje-NassauGroot- Hertog yan Luxemburg enz.enz. enz. Den 4 7 Maart 4849 zijnen vader Willem II opgevolgd, en den 42 Mei van dat jaar te Amsterdam ingehuldigd. Geboren den 4 9 Februari 4847. Gehuwd den 4 8 Juni 4839 met Sophia Frederika MathildaKoningin, geboren den 47 Juni 4848, Prin ses van Wurtemberg. Uit dit huwelijk zijn twee zonen 4. Willem Nicolaas Alexander Frederik Karei Hen drik geboren den 4 September 4840. 2. Willem Alexander Karei Hendrik Frederik, ge boren den 25 Augustus 4854. Broeder en Zuster des Konings. 4. Willem Frederik Hendrikgeboren den 43 Juni 4820. 2. Wilhelmina Maria Sophia Louisageboren den 8 April 4824, gehuwd den 8 October 1842 met Karei, Groot-Hertog van Saksen-Weimar Eisenach. Oom des Konings. Willem Frederik KareiPrins der Nederlanden ge boren den 28 Februari 4797, gehuwd den 24 Mei 4825 met Prinses Louisa Augusta Wilhelmina Amaliadochter van wijlen Koning Frederik Willem III van Pruisen geboren den 4 Februari 4808overleden 6 December 4 870. Uit dit huwelijk is nog in leven eene dochter: Wilhelmina Frederika Anna Elisabeth Mariage boren den 5 Juli 4841 Prinses der Nederlanden gehuwd met Prins Willem Adolf Maximiliaan Karei Vorst von Wied. Tante des Konings. Wilhelmina Frederika Louisa Charlotte Marianne, geboren den 9 Mei 4840. lol STAATSBESTUUR. Minister van Binnenlandsche Zakenmr. J. Heemskerk Az. Minister van Buitenlandsche Zaken, mr. P. J. A. M. van der Does de Willebois. Minister van Justitiemr. C. Th. baron van Lijnden van Sandenburg Minister van Oorlog Minister van Marine, W. F. van Erp Taalman Kip. Minister van Finantièn, jhr. mr. tl. J. van der Heim. Minister van Koloniën, mr. W. baron van Goltstein. Staten-Generaal. Eerste Kamer (39 leden). Voorzitter, inr. J. A G. baron de Vos van Steenwijk. Leden, aftredende in 4877. H. E Verschoor, mr. C. H. baron van Rlicmen van Rhe- mcnshuizen, jhr. H. A. D. Coenen, T. P. Virulij,mr. A. Blussé, jhr. C. IIartsen, dr. E. C. Büchner, jhr. mr. J. Huijdecoper van Maarsseveen, jhr. mr. F. J.J.van Eijsinga, C. T. Stork, mr. J. J. Cremers, jhr. mr. F. B. H. Michiels van Kessenich. Leden, aftredende in 4880. Mr. C. J. A. van Rijckevorsol, mr. A. F. Vos de Wael, II. W. baron van Aijlva van Pallandt van Waardenburg en Neerij- nen, mr. C. J. R Nobel, J. W. Hein, mr. G. A. de Raadt, jhr. mr. C. J. A. den Tex, jhr. mr. D. van Akerlaken, mr. W. C. Borsius, jhr. G. L G. van Swinderen, mr. G. Dumbar, C. Geertsema, jhr. L. L G. M. de Villers de Pité. Ledon, aftredende in 1883. Jhr. L. J B. van Sasse van IJsselt, mr. J. B. Hengst, mr. J. Thooft, Joost van Vollenhoven, L Pincoffs, mr. H. J. Smit, A. Prins, mr. E. du Marchie van Voorthuijsen, mr. G. Schot, mr J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, mr. H J. Carsten, L. F. H. Boerenbroek. Griffierjhr. mr. J. A. Singendonck. Commies-Griffierjhr. mr. J. K. J. de Jonge. Tweede Kamer (80 leden). Voorzitter, mr. W. H. Dullert. Leden, aftredende in 1877. Mr. E. J. J. B Cremers, J Schepel, dr. W. J. A. Jonckbloet, mr. L. Oldenhuis Gratama, S. Hingst, mr. S. Wij- benga, dr. W. H. ldzerda, mr. 13. P. baron van Harinxma thoe Slooten, jhr. mr. J. A. Sandberg, H. A. Insinger, A. ba ron Schimmelpenninck van der Oije, mr. L. Ed. Lenting, mr.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1876 | | pagina 57