136 ADRESSEN. Tapijtmagazijn» bekansjers-artikelen. J. Ver geer en Zn., Lange Hofstraat, C. 259. Dépöt van binnen- en buiten-jaloezieën en van touvven-tapijten van Stern en Co. te Haarlem. Behangersartikelen, bedden, matrassen enz. H. F. Wensink, Beukerstraat, E. 197. Dépöt der Koninklijke Tap^t-fabriek te Deventer, eu Dépöt der Koninklijke geoctroijeerde Fabriek van guttapercha springmatrassencongestie-kussens, uririe- afleiders, tochtbuizen en waterflesschen. Bierbrouwerij „de Roode Toren" van Batteké Barenbrugh, Laarstraat, D. 172. Kleekerij buiten de ïiaarpoort. H J. Lende rink Sr. Bloem- en boomkweekerij liandel in tuin- en bloemzaden» riet, stroo en in moskoviscke matten van R. Wigman in de Noteboom, Turfstraat, B. 17. Alle soorten van tuin- en bloemzaden, Erfurter Fiolieren, Asters, Violen, enz.potbloemen in alle soortenwaaronder camelia's en azalea's uitmunten; bloemstokken m alle grootte; vaste plantbloemen, waar onder de Tritoma Uvaria Grandiüora aan te bevelen is, eene zeer fraaie plant, die in de oranjerie moet overwinteren, om haar in 't voorjaar op nieuw in den vollen grond te planten. De bloemen zijn schitterend vermilloenroodde bloeitijd begint reeds met hel einde van Juli en duurt tot de vorst aanvangt. Alsmede de Gynerium Argentiumzware planten, vormen eene dichte massa van ongeveer 6 voet hoogte, met bevallig omgebogen bladeren. Hieruit verheffen zich dikwijls ver over de 30 bloemstengels van 12-15 voet hoogte, van het schoonste zilverwit, 3 voet lange aren dragende, die zich naar alle zijden verspreiden en in den zonneschijn eene van paarlen fonkelende pyramide vormen. Op droge gronden kan hij 's winters met eenige bedekking in den vollen grond worden overgehouden. Handel in binnen- en buitenlandscbe bloem en tuinzaden van D. van der Stroom, Nieuwstad, A. 118. Voorbanden alle soorten bloemzaden: Echte Erfurter Zomer en Win ter Violieren, Pyramide- en dwerg-aster*Engelsche Pensées, Ridder sporen enz.onder de nieuwe klimplanten is de Dolichos giganteus als zeer hoogklimmend en prachtig bloeiend bijzonder aan te bevelen Voorts alle soorten van gras-en klaverzadenEngelschItaliaansch, gemêleerd enz., waarvan de laatste als standhoudend gras bijzonder ADRESSEN. 137 voor het aanleggen van weiden geschikt is. Roode en gele klaver, Lucerne of zevenjarige-, Russische of knol-klaver; verder alles wat nog meer tot het vak behoort. Kweekerij op Hweeklust van J. H. Bakker, kwee- ker en Bloemist in de Polsbroek, D. 223. Handel in vrucht- boomen, heesters, coniferen, stam- en struikrozen, enz. Levert alle soorten riet, stroo en Moscovische dekmattenen de meest be kende tuin- en bloemzadendie hij door hunne goede qualiteit ge rust kan aanbevelen. Verder is zijne kweekerij ruim voorzien van verschillende soorten bloemgewassenvoor kamer en tuin. Hij levert tegen zeer billijke prijzen de alom bekende Tritoma Uvaria Grandiflora of vuurpijl, en zware planten van Gyneriums Argenteums in 3 soorten, welke beide gewassen om hunne uitstekende bloem stengels aan alle liefhebbers ten volste zijn aan te bevelen, daar zij met een weinig bedekking in den vollen grond kunnen overwin teren. Tevens belast hij zich met het aanleggen van tuinen en buitenplaatsen, op de smaakvolste wijze. Decoreert bij feestpartijen, waarvoor tafel-, bal- en hand-bouquetten ten allen tijde verkrijgbaar zijn. Binnen- en buitenlandsck Boferliandelaar. T. Uiterwijk, Zaadmarkt, E. 366. Grossier in raap- en lijn koeken en in zout. Boekbinderij en Liniëerfabriek. J. W. Brincker, Beukerstraal wijk E. No. 195 te Zutphen. Levering van alle soorten kantoorschrijfboeken, gelinieerd naar alle verlangd wordpnde modellengebonden naar de nieuwste op de tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt bekroonde bandendie zich onderscheiden door deugdelijkheid en het vlakke openvallen, gefolieerd met gedrukte cijfers. Half Fransche, Duitsche en Engel sche banden, kerkboeken, portefeuilles enz. Van eene spoedige en nette bediening kan men verzekerd zijn. Affentscliap der Celdersclie Algemeene Brand- Assurantie-lMautscIiappij gevestigd te Arnliein, Na tionale Levensverzekering Bank eu Nederland- sche Cwlasverzekerinig-Haatscbappij. C. C. Bru lt ings, Lange Hofstraat, C. 203. Arubemscke Verzekering;- en Brandwaarborg- Maatschappijen. Agent voor Zutphen en omstrekénE. van Roekei, TurfstraatB. 9.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1874 | | pagina 72