94 ADRESBOEK van ZUTPHEN. SecretarisB. A. Albers. Penningmeester, G. L. Tjeenk Willink. Het doel der Maatschappij is de bevordering van de Nijverheid in al hare onderdeelenals: Landbouw, Fabrieks- en Handwerks-nijverhcid KoophandelZeevaart en Visscherijen. Dit doel tracht het Departement te bereiken door: 1°. het doen van mededeelingen en het beantwoorden van vragen met betrekking tot de nijverheid in 't algemeen; 2°. het honden van populaire voordrachten ten behoeve van den handwerkstand; 3°. het ter bezichtiging aanbieden van merkwaardigheden van nijver heid, kunst of natuur. De contributie is ƒ5,25 per jaar, waarvoor elk lid eigenaar wordt van het Tijdschrift door de Maatschappij uitge geven. Aantal leden 45. Er worden ook Buitengewone leden aan genomen, die de gewone vergaderingen kunnen bijwonen tegen betaling van f 1.contributie per jaar. Afdeeling Zutphen van het Nederlandsch Schoolverbond. Bestuur: Pres., Ch. M. Heuny. Secretaris, P. Plantenga Bz. Penning meester, H. R. Hoetink. G. T. BruynMr. A. baron Mackay, J. A. Vrugtman en J. C. Muijderman. De Afdeeling stelt zich hoofdzakelijk ten doel het getrouw schoolbezoek der miuvermogenden zooveel mogelijk te bevorderen. Tot de daartoe gebezigde middelen behoort het uitreiken van getuigschriften en het geven van een zomerfeest aan de leerlingen der lagere schoolwelke door getrouw schoolbezoek hebben uitgemunt, terwijl door het Bestuur en geassumeerde leden bezoeken worden gebracht aan de gezinnen, waarvan de kinderen meer dan vijf schooltijden in de maand hebben verzuimd. Het aantal leden bedraagt ruim 300. De contributie i3 f 0,50 'sjaars, waarvan 20 cent voor de kas van het Hoofdbestuur bestemd is. De overige uitgaven worden bestreden uit vrijwillige bij dragen der leden. Anti-Schoolwetverbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Voor zitter B. Sleijster, Vice-Voorzitter G. H. van Zadelhoff, Secret. B. Dingemaus, Vice-Secretaris J. Feringa Az., Penningmeester J. Wensinck. Het doel van het Anti-Schoolwetverbond is: het verkrijgen van eene wijziging van art. 194 der Grondwet, waardoor de bijzondere school regel en de openbare school aanvulling kan worden. Aantal leden 70. Nederlandsch-Westphaalsche spoorweg-maatschappjj. Commissa rissenMr. J. E. H. Bar. var: Nagell tot Ampsen te Laren, Mr. C. H. Bar. van Rhemen van Rhemenshuizen te Brummen, Jhr. H. A. D. Coenen te ZutphenC. M. Henny te Zutphen Jhr. J. F. Storm van 's Gravezande van den Bramel te Zut phen, J. F. Veeren te Winterswijk, Mr. W. A. Roelvink te ADRESBOEK van ZUTPHEN. 95 Winterswijk, F. J. Stieltjes te Delft, E. A. Haitink te's Gra- venhageM. Freih. von Landsberg Velen te Velen in Pruisen, Groll te 's Hage. Tijdelijke DirecteurenJ. B. Snellen en J. Willink. Maatschappij van Welstand. Afdeeling Zutphen. J. G. van GriethuijsenJhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford, O. L. Graaf van Limburg Stirum, Mr. W. J. L. Umbgrove. Contr. f5,25. Deze maatschappij heeft hoofdzakelijk ten doel, min welvarende brave Protestanten grondeigendommen te verhuren of te doen verkrijgen in wegstervende Prot. gemeententen einde deze laatsten daardoor in het leven te behouden. Commissie tot aanmoediging en ondersteun, v. d. gewap. dienst. President, Mr. Wr. J. Swaving. Vice-pres., L. A. F. H. Bar. v. Heeckeren. Secretaris, A. H. J. G. van Hamel. Leden C. Mispelblom Beijer, W. A. F. H. de Bas, Mr. W. J. L. Umbgrove, P. F. C. Brunings, Mr. J. Thooft, P. C. de Leeuw van Coolwijck en H. E. de Bruijn. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Pres. en Biblioth., J. G. van Griethuijsen. Secr.Dr. H. W\ van Rhijn. Penningm., Jhr. J. P. van Reigersberg Versluys. Leden-. Dr. J. H. Kroon, F. H. Umbgrove, D. Escher en Dr. T. K. M. von Baumhauer. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., M. A. Amshoff. Secr., S. A. Schoevers. Penningm., A. Ver- weij. Leden-. Dr. T. K. M. von Baumhauer, F. H. Umbgrove, J. F. Dietz en J. G. van Griethuijsen. Contributie f 1. Deze vereeniging heeft hoofdzakelijk ten doel de godsdienstige en zede lijke vorming van behoeftige Protestanten te bevorderen door de versprei ding des Bijbels en door het verschaffen van Evangelisch onderricht. ünitas. Correspondent, J. G. van Griethuijsen. Deze vereeniging heeft ten doel het Protestantisme in Nederland, waar het bedreigd wordt en schade lijdt, door gepaste middelen te on dersteunen en te handhaven. Contributie als lid f 6 'sjaars, of als begunstiger f 2,50 's jaars. Gustaaf Adolf Vereeniging. Afdeeling Zutphen. Pres.J. G. van Griethuijsen. Secr., Dr. H. W. van Rhijn. Penningm Dr. T. K. M. von Bamhauer. Dr. H. J. Matthes, A. E. C. van Someren. Contributie f 1. De Neder], Gustaaf Adolf Vereeniging stelt zich ten doel om te helpen voorzien in de geestelijke behoeften van zulke geloofsgenootendie we-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1874 | | pagina 51