90 ADRESBOEK van ZUTPHEN. H. de Bas. Telt 164 gewone leden. Contributie 15. entree 15.sortie f 100. Nieuwe Sociëteitj aan de IJsselkade. Bestuur: Pres., R. A. Hissink Wz. Secret., W. Lasonder. J. A. Vrugtman, J. C. Muijderman, F. Dam en J. C. Mattbes. Getal leden 200. Contributie f 10, entree f 3, sortie f 25. Buiten-Sociëteit, in het Slingerbosch. President, A. Verweij. SecretarisMr. J. L. A. Stolk. ThesaurierR. A. Hissink. J A. Vrugtman, W. A. F. H. de Bas, D. L. van Elk en Jhr. J. E. A. Meijer. Telt circa 600 leden. Contributie hoofden van gezinnen f 5.sedert 1 April 73 betalen de nieuxoe ledenhoof den van gezinneneene contributie van f 7.50) alleen wonende pers. f 4.entree f 3.sortie f 10. Stedelyk Badhuis op den IJssel. BadmeesterG. J. van der Kade. Dagelijks gedurende den zomer geopend Voor heercn: van half zeven tot 9 uur des morgens, des namiddags van 1 uur tot een uur na zonsondergangdes zondags morgens van 6'/2 tot 9 uur. Voor dames: van 9 tot 12 uur des voormiddags, behalve zondags. Badtijd voor heeren een half uur, voor dames één uur, uit- en aankleeden daaronder begrepen. Badkaartjes zijn te bekomen bij den gemeente-ontvanger (niet minder dan 12 stuks voor 2.60). Abonnement voor een geheel saizoenvoor één heer of dame tegen 4.50, voor een huisgezin tegen 11. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Depart. Zutphen. Be stuur: Pres., Dr. J. H. Kroon. Vice-PresDr. J. Witkop. Secr.y A. Verweij. PenningmDr. T. K. M. von Baumhauer. Leden-. G. T. Bruyn, C. M. Henny en Dr H. W. van Rhijn. honorair lidJ. F. Dietz. Adviseer end lid, Mr. L. Ed Lenting. Houdt des winters den eersten Woensdag van iedere maand ver gadering. Getal leden 149. Contributie f 5,25. Sortie f 3. Volks-leesbibliotheek der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. Bestuur: Pres., B. P. Plantcnga. Secr. en Thes., G. J. van Rhee. Leden: H. de Haas, P. Evekink, L. Wr. H. Tjeenk Willink, H. J. Wijers, G. J. Lijsen, P. R. Campert, J. F. Dietz en B. Struben. Terugbrengen van boeken Vrijdags van 's morgens 11 Va12'% uur 's middags. Uitgifte van boe ken Zaterdags van 's morgens 11%1 uur 's middags, in een der lokalen van het gymnasium op het 's Gravenhof. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 91 Volksleeskamer (Oudewand). Bestuur: Pres., G. T. Bruyn; Secr., J. C. Muijderman; PenningmeesterJ. W. van Dieren; Bibliothecaris, P. Plantenga Bzn.E. W. Frederiks; 2e Secret. G. Kelholt; 2e PenningmJ. Nijkamp; 2e Biblioth.G. P. Wigman, en D. E. de Rooij. Geopend van 1 Sept. 30 April Zondag, Maandag, Donderdag en Zaterdag van 710 uur 's avonds. Men is begutistiger door eene gift van f 10. in eens of eene jaarlijksche contributie van f 3 Het lid maatschap kost 60 cent voor het geheele saizoen, 30 cent voor drie maanden en 25 cent voor ééne maand. Getal leden ongeveer 125. Het doel dezer inrichting van wege het dep. Zutphen der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen is om in de eerste plaats den ambachtsstand en verder allen, die daarin belang mochten stellen, de gelegenheid te geven zich nuttig en aangenaam bezig te houden. In een daartoe ge schikt lokaal wordt gelegenheid gegeven tot het lezen van couranten populaire tijdschriften, vooral op het gebied van kunst, nijverheid en wetenschap, mitsgaders andere werken van smaak; verder tot het aan- hooren van de eene of andere voordracht (eens in de maand wordt er ten minste ééne voordracht gehouden), het uitvoeren van muziekstukken, het bezichtigen van platen enz.terwijl men er zich ook door gezellig onderhoud of eenig gepast spel zal kunnen ontspannen. Volkszangschool. Bestuur: Pres., Mr. W. J. Swaving. Waarnemend Secr. en Penningm., W. A. F. H. de Bas. Leden Jhr. R. Schuurbeque Boeije, J. G. van Griethuijsen en OnderwijzerJ. A. Vrugtman. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met een subsidie van stadswegeterwijl verder door de opbrengst eener openbare zangles in de ontbrekende gelden tot instandhouding wordt voorzien. Zij wordt bezocht door 224 leerlingen. Hulpbank. PresidentG. J. Dercksen. Secretaris, Mr. J. Thooft. Thes.P. F. C. Brunings. Leden-, J. A. Gerretsen, Ch. M. Henny, L. W. H. Tjeenk Willink en H. Revelman Cz. Zitting Vrijdag van 121 uur. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zutphen dei- Maatschappij lot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nij vere lieden geldelijk voorschot te verstrekkentot uitoefening van eenig beroep of bedrijf De voorschotten zijn van 5 of veelvouden dier som, echter niet hooger dan t 200. Zij worden verleend tegeu hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor 10, 20, 30, 40 of 50 weken uiterlijk

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1874 | | pagina 49