92 ADRESBOEK van ZUTPHEN. Dc leden betalen eene contributie van 10 cent per maand. Donateurs zijn zij die, door eene jaarlijksche bijdrage van minstens 3.— van hunne belangstelling in den toestand der arbeiders willen doen blijken. Den 7dcn Juni 1870 is, als uitvloeisel van deze vereeniging, een onderling ziekenfonds opgericht, onder hetzelfde bestuur als dat der algemeene vereeniging Bijaldien vakvereenigiugen worden samengesteld, zullen de commissarissen daarvan als assisteerend bestuur optreden. De leden, en om lid te zijn moei men tot de Algein. Vereeniging behooren, betalen een inleg van 25 cent, en eene bijdrage van 10 cent per week voor het eerste vierendeeljaars en vervolgens van 5 cent per week. Elk lid dat, buiten eigen schuld, ziek of gekwetst wordt, ontvangt in het eerste vierendeeljaars 4 en in het tweede 2 per week. Om verdere aanspraak te kunnen doen gelden, zal men ecue maand lang zijn gewone werk weder hebben moeten verrichten. Alleen personen van een gezond gestel worden als ledeu aangenomen. Liet lidmaatschap der militiens wordt geschorst, zoolang zij in dienst ziju. De gelden welke de vereeniging iu kas heeft, wordeu in dc Zutphensche spaarbank belegd. In Aug. 1872 werd door de vereeniging eene bakkerij opgericht, ten doel hebbende aan het publiek en de leden brood van zuivere granen te leveren waarvan de winsten onder de leden percentsgewijze zullen ver deeld worden, gerekend naar de hoeveelheid brood welke zij gehaald hebben. Ned. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid. Departement Zutplien. PresidentMr. L. Ed. Lenting. Vice-president Mr. B. H. Pekelharing. SecretarisB. A. Albers. Penning meester G. L. Tjeenk Willink. Het doel der Maatschappij is dc bevordering van de Nijverheid in al hare onderdeden, als: Landbouw, Fabrieks- en Handwcrks-nijvcrheid Koophandel, Zeevaarten Visscherijcn. Dit doel tracht het Departement te bereiken door: 1°. het doen van mededeeliugen en het beantwoorden van vragen met betrekking tot de nijverheid in 't algemeen; 2°. het houden van populaire voordrachten ten behoeve van den handwerkstand 3°. bet ter bezichtiging aanbieden van merkwaardigheden van nijver heid. kunst of natuur. De contributie is 5,25 per jaar, waarvoor elk lid eigenaar wordt van heï Tijdschrift door de Maatschappij uitge geven. Aantal leden 45. Er worden ook Buitengewone leden aan genomen die de gewone vergaderingen kunnen bijwonen tegen betaling van 1.— contributie 's jaars. Afdeeling Zutphen van het Nederlandsch Schoolverbond. Bestuur Pres., Ch. M. Henny. Secretaris, P. Plantenga Bz. Penning meester, P. R. Campert. G. T. Bruyn, Mr. A. baron Mackay, J. A. Vrugtman en .T. C. Muijderman. De Afdeeling stelt zich hoofdzakelijk ten doel het getrouw schoolbezoek der minvermogenden zooveel mogelijk te bevorderen. Tot de daartoe gebezigde middelen behoort het uitloven van getuigschriften en prijzen voor de leerlingen der lagere school, welke door getrouw schoolbezoek hebben uitgemunt, terwijl door het Bestuur en geassumeerde leden be zoeken worden gebracht aan de gezinnenwaarvan de kinderen meer ADRESBOEK van ZUTPHEN. dan vijf schooltijden in de maand hebben verzuimd. Het aantal leden bedraagt ruim 300. Dc contributie is f 0,50 's jaars, waarvan een derde gedeelte voor de kas van het Hoofdbestuur bestemd is. De overige uitgaven worden bestredeu uit vrijwillige bijdragen der leden. Anti-Schoolwetverbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Pres. B. Sleijster, Secret. B. Dingemans, Thesaurier J. Wensinck. Het doel van het Anti-Schoolwetverbond is: het verkrijgen van eene wijziging van art. 194 der Grondwetwaardoor de bijzondere school regel en de openbare school aanvulling kan worden. Nederlandsch-Westphaalsche spoorweg-maatschappij. Commissa rissen- Mr. J. E. 11. Bar. van Nagell tot Ampsen te Laren, Mr. C. H. Bar. van Rhemen van Rhemensbuizen te Bruminen Jhr. H. A. D. Coenen te Zutphen, C. M. Henny te Zutphen, Jhr. J. F. Storm van 's Gravezande van den Bramel te Vor- denJ. F. Yeeren te WinterswijkMr. W. A. Roelvink te Winterswijk, F. J. Stieltjes te Delft, E. A. Haitink te 's Gra- venhageM. Freih. von Landsberg Velen te Velen in Pruisen. Tijdelijke DirecteurenJ. B. Snellen en J. Willink. Maatschappij van Welstand. Afdeeling Zutphen. J. G van Griethuijsen L. BinkhorstJhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford O. L. Graaf van Limburg Stirum. Contr. f 5.25. Deze maatschappij heeft hoofdzakelijk ten doel, minwclvarende brave Protestanten grondeigendommen tc verhuren of te doen verkrijgen iu wegstervende Prot gemeententen einde deze laatsten daardoor in het leven te behouden. Commissie tot aanmoediging en ondersteun, v. d. gewap. dienst. President, Mr. W. J. 8 waving. Vice-pres., L. A. F. H. Bar. v. Heeckeren. SecretarisA. H. J. G. van Hamel. Leden'. C. Mispelblom Beijer, W. A. F. H. de Bas, Mr. W. J. L. Umbgrove, Mr. J. Thooft, P. F. C. Brunings, P. C. de Leeuw van Coolwijck en H. E. de Bruijn. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Pres. en Bibliöth., J. G. van Griethuijsen. Ster., Dr. H. W. van Rhijn. Penningm., Jhr. J. P. van Reigersberg Versluys. LedenDr. J. H. Kroon, F. H. Umbgrove, D. Escher en Dr. T. K. M. von Beumhauer. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres., J. B. Barenbrugh. Secr., S. A. Schoevers. Penningm., A. Verweij. Leden-. Dr. T. K. M. von Baumhauer, F. H. Umb grove, A. M. Ainshoff en J. F. Dietz. Contributie 1.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1873 | | pagina 50