74 ADRESBOEK van ZÜTPHEN. Derde Openbare School (voor jongens en meisjes), in de Polsbroek. HoofdonderwijzerJ. H. Sleijster. Hulponder wijzers-. W. B. AnsinkA. W. Surink, J. Verschuil, W. K. J. Willemsen en H. Sleijster. KweekelingenH. J. Ben- nink G. Lebbink en J. W. Meijer. Hieraan is eene avond- herhalingschool verbonden. Gewoon lager ouderwijs. Schoolgelden. Morgen- en namiddaguren per maand 0,25. Avoud-herhalingschool 0,25. Schooluren: Alle werkdagen beh. Zat. 's morg. van 911% uur, 's nam. van 24 uur. Avond-herkalingschool Maand., Dinsd.," Don- derd. en Vrijd. van 57 uur. Vierde Openbare School, in de Hoven. Hoofdonder wijzer D. Colenbrander. Hulponderwijzers: H. J. Nijman en W. L. Kerkmeijer. KioeekelingH. Braam. Hieraan is eene avond-herhaliugsrhool verbonden. Gewoon lager onderwijs. Schoolgelden. Morgen- en namiddaguren per maand f 0,25. Avond-hcrhalingschool 0,25. Schooluren-. Alle werkdagen 's voorin, van 911%, 's nam. van 24 uur. Avond-herhalingschool van 5—7 uur. Vijfde Openbare School (voor jongens en meisjes), op den Paardenwal. HoofdonderwijzerC. Tempelmans Plat. Hulponderwijzers: Ph. A. Biermasz, G. H. Wolsak, L. Smeenk, B. J. Heuvelink, G. J. Meuleman en O. L. Otto. Kweeke lingen, J. H. Graffelman en G. J. Muller. Getal leerlingen gemiddeld 600. Hieraan is eene avond-herkalingschool ver bonden. Gewoon lager kosteloos onderwijs. Schooluren-, 's voorm. van 911%, 's nam. van 24 en van 57 uur. Gesubsidiëerde Bijzondere School (voor jongens en meisjes), in de Waterstraat. HoofdonderwijzerH. Knot tenbelt. Hulponderwijzers P. van Weijlhuizen, J. A. Vrugt- man JBz., G. C. Beusekamp en C. C. Jager. Secondanten internes: A. A. Schoondermark, J. H. Hoogers en H. W. Knottenbelt. Gewoon en meer uitgebreid onderwijs. Schoolgelden. Gewoon lager onderwijs, morgen- en namiddag-uren per 3 maanden 5. Gewoon lager onderwijs en dat in de Fransche taal morgen-, nam.- en avonduren per 3 maanden f 8. Gewoon lager ouderwijs en dat in de Franselie, Engelsche en Duitsehe talen 10. Wanneer meerdere broeders of zusters uit één huisgezin van deze school gebruik maken, wordt het schoolgeld, indien twee broeders of zusters ter school gaan, met 0,50, indien drie of meerdere ter school gaan met f 1 per kind in de 3 maanden verminderd. ADRESBOEK van ZÜTPHEN. 75 Onderwijs alleen in de Engelsche en Duitsehe talen of in eene dier talen (avonduren) per 3 maanden f 3. Het onderwijs alleen in deze talen geeft geene aanspraak op vermin dering van schoolgeld voor meerdere kinderen uit hetzelfde huisgezin. Schooluren: dagelijks 's voorm. van 9 12, 's nam. van 2%4, 's avonds van 5%7 uur. De kinderen moeten den leeftijd van 5 jaren bereikt hebben, om als leerlingen tc worden aangenomen. Bijzondere School (Instituut voor jonge heeren en jonge jufvrouwen), in de Waterstraat C. 41. HoofdonderwijzerG. Kouwenaar Jr. HulponderwijzerA. J. Wolsak. Kwee- keling: J. liissink. Gewoon lager onderwijs. Beginselen der Fransche, Hoogd. en Eng. taal, alsmede wiskunde. Schoolgelden per kwartaal. Dagschool voor gewoon lager onderwijs 4,—Avondschool ƒ2,50, Dag- en Avondschool 5,Dagschool en Fransch ƒ6,25, Avond school eu Fransch 3,Dag- en Avondschool en Fransch f 7,50; Dagschool eu Fransch en Duitsch (of Engelsch) 7,50, Avondschool en Fransch eu Duitsch (of Eng.) ƒ3,75, Dag- en Avondschool en Fransch en Duitsch (of Eng.) ƒ9,Dagschool en Fransch, Hoogd. en Eng. ƒ8,50, Avondschool en Fransch, Hoogd. en Eng. 3,75, Dag- en Avondschool en Fransch, Hoogd. en Eng. 10,—Afzond, onderwijs in de wiskunde op de Avondschool 3,75. Indien er twee kinderen uit één gezin ter schole gaan betaalt men voor ieder kind ƒ2,'s jaars minder. Bij drie of meer kinderen uit één gezin ƒ3,'s jaars minder voor ieder. Schooluren: .Alle werkdagen 's morg. van 9—12 uur, Maand Dinsd., Dond. en Vrijd. ook 's nam. van 2—4, 's av. van 5—7 uur. Gesubsidiëerde Bijzondere School (voor jongens), Hoofdonderwijzer M. C. de Vos, in de Laarstraat. Huipon- dencijzerE. M. van Soest. Gtwoon en meer uitgebreid lager onderwijs. Schoolgelden. Dagschool, Nederlaudseh enz. eu Fransch per jaar ƒ20, Avondschool, Iloogduitsch en Engelsch per jaar ƒ10, Dag en Avondschool per jaar 25,Wiskunde alleen buiten de school uren per jaar 10, Schooluren -. Dagschool 's morg. van 9—12, 's nam. van 24 uur. Avondschool Js av. vau 57 uur. "Woensd. en Zat. midd. en avond geen school. Bijzondere School voor meisjes. Hoofdonderwijze res, Mej. M. G. de Vries, Waterstraat C. 43. Meer uit gebreid lager onderwijs. Bijzondere Chr. Nationale School, Paardenwal. Adviseerende Commissie-. L. A. F. II. Bar. van Heeckeren,

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1873 | | pagina 41