OPGAVE VAN VERSCHILLENDE BESTUREN, voor zooverre dezelve op de sted Zutplien betrekking bebben. Bevol'iing der stad Zutplien op 1 Januari 1870 15388 zielen, waaronder 384 militairen eu 397 krankzinnigen. Mannen 8291, vrouwen 7097. Van de wettige bevolking verdeeld naar de verschillende gods dienstige gezindten behooren tot de Hervormden 11404. "VVaalsch-Hervormden 22. Evang. Lutherscheu 330. Hersteld Lutherschen 7. Doopsgezinden 139. Remonstranten 2. Christelijk Afgescheidenen ll 6. Roomsch-Katholieken 2754. Oud-Roomschen 1. Nederd. Israëlieten 599. Tot geen der genoemde gezindten 5;. Kiezers voor den Gemeenteraad 776 voor de Tweede Kamer der Stal en-Generaal 531, en voor de Provinciale Staten 516. Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaalin het Hoofd-kiesdistrict ZutphenMr. Jb. Dam en Mr. L. Ed. Renting. Leden der Provinciale Staten in het Hoofd-kiesdistrict Zutphen Jhr. 11. A. I). CoenenDr. W. C. H. Staring, Mr. J. E. li. Bar. van Nagell en N. T. J. van de Kasteele- Gemeente-3estuur. BurgemeesterJhr. H. A. 1). Coenen. Wethouders: Mr. Jb. Dam en Mr. D. Nijman. Léden van den Raadmet het jaartal hunner aftreding, alphabetischW. A. E. II. de Bas, 1873. Jhr. H. A. 1). Coenen, 1871. F. C. Colenbrander, 1873. Mr. Jb. Dam, 1875. J. P. Hasselo, 1875. L. A. F. H. Baron van Hceckeren1875. C. M. Henny, 1873. N. T. J. van de Kasteele, 1871. Mr. L. Ed. Renting, 1871. Mr. D. Nijman, 1875. Dr. I). 11. Ort, 1871. Jhr. Mr. P. N. Quarles van Ufford, 1875. O. R. Graaf van Rimburg Stirum1873. Mr. H. I Swaving, 1871 en Mr. J.lhooft, 1873. Secretaris, Mr. D. J. E. van Röben Seis. OntvangerE. J. van der Rinden. Ambtenaren van den Burgerlijken stand: Mr. D. Nijman, Mr. Jb. Dam, Jhr. H. A. D. Coenen, Mr.R.Ed. Renting, Ch. M. Henny en R. A. F. li. Baron van Heeckeren. De Secretarie is geopend al de werkdagen des morgens van 9 tot L uur, des namiddags van 4 tot 7 uur. ADRESBOEK van ZUTPHEN. 57 Commiesen en Geëmployeerden ter secretarieJ. W. F. Quanjer, le commies, voor de Comptabiliteit. W.Gerritsen, 2e commies, voor de Militie, Schutterij en Patenten. R. J. v. d. Velde, adjunct ter secretarie, voor den Burgerlijken stand, enz D. Colenbrander, klerk ter Secretarie. Algem. Wijk meester, D. Croese. Concierge en BodeJ. Schuiten. Bode., N. E. Gimberg. Uittreksel uit de Stedelijke Verordening op hel gebruik en reinhouden der bruggenstralen en wegen der gemeente Zutphen, van den 6 Juni en 18 Augustus 1862. Art. 13. liet is verboden om matten, vloerkleeden en dergelijke op de straat, het klinkerpad of den openbaren weg uit te kloppen of uit te slaan des voormiddags va tien ure of wel wanneer daar paarden voorbij komen. Art. 14. Het is verboden bespannen wagens en karren of ook"losse paarden, trek-, last- of rijbeesten op de straat of den openbaren weg te laten staan, zonder een geschikt persoon tot toezicht of bewaking bij de hand te doen blijven. Art. 15. liet baden of zwemmen in de stadsgrachten of andere wateren langs den openbaren weg en de wandelplaatsen is verboden. Art. 22. I-Iet is verboden buiten de vensterramen van bovenverdie pingen betzij op den drempel vau het kozijn of anderszins, hetzij op eene aldaar aangebrachte plank, bloempotten te hebben, tenzij door stevig hout- of ijzerwerk beveiligd tegen het naar beueden vallen. Art. 23. Het is verboden op de straten, pleinen, wandelplaatsen of openbare wegen in de gemeente zoogenaamde slierbanen te maken of daarop te slieren. Art. 24. Het is verbodeu op de straten, pleinen of openbare wegen der gemeente zoogenaamde vliegers of draken op te laten. Art. 25. liet is verboden aan de boomen heggen en andere voorwerpen, langs de openbare wegen, netten, waschgoed of iets dergelijks te hangen. Art. 2(5. Liet is verboden zoogenaamde belletjes te makeuof deuren en schuttingen te bekrassen of te beschrijven. Art. 27. Teder ingezetene zorgt dat ten minste driemalen 's weeks, te •welen Dinsdags, Donderdags en Zaterdags, des namiddags vóór drie uur (uitgezonderd op de vier grootc uujaarsmarktenals wanneer zulks vóór des namiddags vier uur moet geschieden) de straat, markt of plein vóór eu langs zijne where, ter helfte toe geveegd en ten minste éénmaal 's weeks, en wel des Vrijdags of Zaterdagsdes namiddags vóór drie uur, bet klinkerpad behoorlijk gesehrobt zijzijnde het echter niet geoorloofd de keistraat te schrobben, dau alleen bij gelegenheid der vier groote najaarsmarktcn op de markt en daarop uitkomende straten. Art. 28, Alle drek of vuilnis, daarvan afkomende, zal geenszins op hoopeu mogen geveegd, maar behoorlijk in bakken moeten opgeschept eu deze tegen den muur der buizen, die bet aangaat, gezet worden. l)e bewoners van de markt en daarop uitkomende straten zijn bij ge legenheid vau de vier groote najaarsveeinarkten hiervan vrijgesteld en 3*#

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1871 | | pagina 31