ADRESBOEK van ZUTPHEN. Seer. A. H. J. G. van Hamel. J. C. T. Groneman, E. J. van der Linden, Mr. B. A. Roelvink en L. H. de Bas. Oude en Nieuwe Gasthuis. Stads- Geneesheeren.- Dr. J. van der Eist en Dr. H. W. G. de Jong. Stads-heelmeester J. van Zelm. Ziekenvader, L. van Dclden. Krankzinnigen-Gesticht. Eerste geneesheerDr. A. H. van Andel. Tweede geneesheer, Heelmeester, .1. van Zelm. Rentmeester, H. Massink. Huismeester, .1. W. de la Cuisine. Huismeesteres, Mej. S. C. Louricr. Opzigter, F. H. Kok. Portier, J. B. van Wonw. Verpleging van herstelbare zieken Geheel kosteloosop magtignig van Burgemeester eu Wethouderen wanneer de zieken in de gemeente Zutphen domicilie van onderstand hebben en niet bedeeld zijn. Tegen betaling- van 25 cents per dag, behoeftigen hier domicilie van onderstand hebbende en bedeeld wordende op verzoek van eene der Diaconien. Idem van 50 cents per dag: Inwoners dezer stad niet tot de behoeftigen behoorende, en hier domicilie van onderstand hebbende op verzoek van een gegoed in gezeten dezer stad, alsmede inwonende behoeftigen die elders domicilie van onderstand hebben op magtigingvau Burgemeester en Wethouderen, met bijbeta ling van 7.50 bij overlijden voor begrafeniskosten (de kist daaronder begrepen). Verpleging van krankzinnigen: Kosteloos van hier gedomicilieerden op magtiging van burgemeester en wethouderen. Verpleging van koslkoopers. Om als zoodanig te worden toegelaten moet men in de gemeente Zutphen geboren zijn of wel hier"-6 jaren gewoond hebben. Er wordt betaald voor ééns: Voor één persoon afzonderlijk van 50 tot 80 jaren eene som van ruim 1520 tot 660, naar gelang van den leeftijd. Voor twee personen Ie zamen wonende (gehuwd) van 50 tot 80 jaren eene som van ruim 2850 tot 1220, naar gelang van den leeftijd. Op eene zaal te zamen wouende voor één persoon van 50 tot 80 jaren eene som van ruim 1160 tot 510, naar gejang van den leeftijd. In 1862 werden in het gasthuis verpleegd 651 zieken. a a krankzinnigen-gesticht verpleegd 416 lijders. Burger Weeshuis. Provisoren G. J. Woltcrs, G. J. Verburgt Sr., Mr. D. Evekink en A. Heijns. Vader en Rentm., J. H. van Eek. Geneesh., Br. G. J. Luchtmans. Heelm.Dr. D. H. Ort. Eene Christelijke Protestantsche instelling tot verpleging eu opleiding om niet. Hierin worden opgenomen heele en halve weezeu wier ouders of langst levende van die, minstens 6 jaren hier ingezetenen waren eu gedu rende dien lijd (buiten het patenregt) f 30 aan 's rijks belasting hebben betaald. De kinderen (jongens en meisjes) worden beneden deu leeftijd van 14 jaren opgenomeu en verlaten het geslicht op lSjarigen leeftijd. Tot hunue meerderjarigheid of eerder huwelijk blijven zij tot het gesticht behooren. Aantal verpleegden in 1862. i7, waaronder 13 kinderen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 87 Gebr. Bakkers Weeshuis. Regenten: J. P. Hasselo, D. ten Bosch, B. Semmclink, M. C. dc Vos en G. B. F. Hessclink. Vader, R. T. Hoetink. Geneesh., Dr. G. J. Luchtmans. Strekkende tot verpleging van geheel ouderlooze behoeftige kinderen van beiderlei geslacht, tot de hervormde godsdienst behooreude, in den regel niet boven de 12 jaren oudbinnen deze gemeente in huwelijk geboren van ouders, bij hun overlijdeu minstens 12 jaren alhier woonachtig ge weest. Bij voorkeur valt de keuze op uagebleveu behoeftige weezen van zoodanige ouders, als ook zelve tc Zutphen geboren waren en onafgebro ken alhier hebben gewoond. De weezen verlaten op hun twintigste jaar, of wel vroeger, het gesticht, en erlangen een uitzet. Aantal verpleegden 29. Nieuwe of Armenweeshuisin de Spiegelstraat. Concierge en VaderH. G. Muntingh. Hier worden de vergaderingen van het collegie van diakenen en van de werkinrigting gehoudenalsmede de bcdeelingoii aan de armen verstrekt. Bornhof. Provisoren: Jhr. Mr. P. N. Quarles v. Ufiord, Mr. W. J. Swaving, W. Abbing en Mr. J. W. van Doorninck. Rent meester, J. J. Colenbrander. Geneesh. Dr. H. W. van Rhijn. Een oude mannen- en vrouwenhuis voor alle Christelijke gezindten. De provcnieren worden door provisoren uit eene voordragt van twee personen benoemd, met voorwaarde, dat zij, geboren in deze stad, 6.jaren hier moeten hebben gewoond, en bij geboorte builen deze plaatsl/jaien alhier moeten zijn gevestigd geweest, daarenboven boven de 50 jaren ouu, van goed zedelijk gedrag en in het bezit van een bedpelnw eu twee kussens met verdere verschooning de noodige kleeding en meubilair. Aantal verpleegden in 1862. 128. Vereeniging van moederlijke liefdadigheid. Bestuur. Mevr. Evekink BroescMevr. van Rhijn—RoelofsMevr. Diemont—de Haes, Mevr. Tadamavan Doorninck, Douair. van Heeckeren—van Haersolte. Eene instelling tot hulpverschaffing aan behoeftige kraamvrouwen, door welke in 1862 61 kraamvrouwen werden ondersteund. Zieken-en Begrafenis-Fonds, bestaande bij het Departement Zut phen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Pres.Mr. W. J. Swaving. Secret., G. J. Dercksen. J. Dengerink, W. G. Muij- derman, J. F. Dielz, H. G. Blom, C. A. Woltcrs. Getal leden op le Oct. 1863. 314. Deze instelling verleent genees- en heelkundige hulp, ook aan kinderen heneden de 12 jaren. Wekclijksche toelage nan de mannelijke leden bij ziekte van 1.50 gedurende 3 maanden. Voor begrafeniskosten van een man-

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1864 | | pagina 44